sposoby na bolesne ząbkowanie

J

Jula92

Guest
Jak radzicie sobie z ząbkowaniem u maluchów? Jakie preparaty stosujecie i polecacie na uśmierzenie bólu?
 

saraaaa

Nowicjusz
Dołączył
11 Grudzień 2014
Posty
105
Punkty reakcji
1
u nas najlepiej sprawdziłą się camilia. Córeczka była po niej spokojniejsza i dłużej spała.
 
J

Jula92

Guest
saraaaa napisał:
u nas najlepiej sprawdziłą się camilia. Córeczka była po niej spokojniejsza i dłużej spała.
A jak często ją stosujesz? U mojej córeczki camilia też się sprawdza, nie ma żadnych negatywnych efektów... Byłam właśnie ciekawa czego używają inne mamy, żeby ulżyć w bólu swoim pociechom, a może w ogóle preferuja jakies naturalne (napary, ziółka) sposoby? :)
 

germanic

Nowicjusz
Dołączył
1 Listopad 2012
Posty
6
Punkty reakcji
0
U mojej camilia działa słabo. Trochę pomagają żele na dziąsła. Generalnie trzeba to jakoś przetrwać. Jak już jest naprawdę źle (i dodatkowo pojawia się temperatura), stosujemy środki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe.
 
J

Jula92

Guest
germanic napisał:
U mojej camilia działa słabo. Trochę pomagają żele na dziąsła. Generalnie trzeba to jakoś przetrwać. Jak już jest naprawdę źle (i dodatkowo pojawia się temperatura), stosujemy środki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe.
A jakie środki przeciwbólowe podajesz swojemu dziecku? Mojej córeczce camilia pomagała i raczej nie było potrzeby podawać jeszcze innych środków, ale pytam na wszelki wypadek :)
 

saraaaa

Nowicjusz
Dołączył
11 Grudzień 2014
Posty
105
Punkty reakcji
1
dawnowałam w załeżności od potrzeb. Zawsze przed snem dawałam jedną dawkę i córeczka lepiej spała ;) w dzień była mniej marudna dlatego różniej jej dawałam.
 
J

Jula92

Guest
saraaaa napisał:
dawnowałam w załeżności od potrzeb. Zawsze przed snem dawałam jedną dawkę i córeczka lepiej spała ;) w dzień była mniej marudna dlatego różniej jej dawałam.
Ja też zawsze podawałam camilię przed snem, plus ze 2 razy w ciągu dnia, albo częściej, w zależności od nasilenia bólu... Ale przynajmniej nie bałam się że zaszkodzi mojej córeczce, jak w przypadku maści zawierających lidokainę, która jest szkodliwa dla maluchów w dużych ilościach..
 

saraaaa

Nowicjusz
Dołączył
11 Grudzień 2014
Posty
105
Punkty reakcji
1
my też podawaliśmy nie tylko na noc ale najbardziej działa w nocy :)
 
J

Jula92

Guest
saraaaa napisał:
my też podawaliśmy nie tylko na noc ale najbardziej działa w nocy :)
To prawda, warto podać preparat też przed snem, bo jak córeczce wyżynają sie ząbki to strasznie marudzi i nie możemy z mężem spać normalnie... A jak zakropimy jej dziąsła, to szybko się uspokaja...
 

luna82

Nowicjusz
Dołączył
27 Październik 2014
Posty
21
Punkty reakcji
0
bo to wielka ulga dla maluszka, ja też smarowałam camilią właśnie ze względu na brak lidokainy w składzie
 

kowal69

Nowicjusz
Dołączył
27 Luty 2015
Posty
6
Punkty reakcji
0
tylko mojemy maluchowi Camilia smakuje i to jest problem, ponieważ stara się ja zjadać namiętnie... musze posmarowac, potrzymac i dopiero dac spokoj
 

saraaaa

Nowicjusz
Dołączył
11 Grudzień 2014
Posty
105
Punkty reakcji
1
hahah dobrze że jest naturalna więc nie powinna zaszkodzić :)
 
I

ItaliaAmore

Guest
a u nas ta camilia średnio pomogla, tak samo dentinox, po prostu mały go zjadał zanim coś w ogole mogloby sie wchlonac i zadzialac, dawalam mu gryzaczki schlodzone, mam takie od akuku w ksztalcie owoców, łatwiej małemu bylo je trzymac samodzielnie, no i szczotkowalam i masowalam dziasla silikonowa szczoteczka
 

magdalenka82

Nowicjusz
Dołączył
3 Marzec 2015
Posty
98
Punkty reakcji
0
my jesteśmy na etapie Camilii :) u nas maluch też stara się zjadać, ale jak się moment potrzyma palec w buzi po posmarowaniu to nie jest tak źle ;p
 
A

Aleksa24

Guest
U nas Camila przed snem przy ząbkowaniu zawsze bywała. Mała o wiele lepiej sypiała i była spokojniejsza, więc i rodzicom dała pospać :)
 
J

Jula92

Guest
Ja póki co tez ciągle stosuję Camilię, najlepiej się sprawdzała spośród dostępnych preparatów i nie uczulała, jak niektóre leki. Mogę spokojnie podawac ją córeczce, bez obawy że jej zaszkodzi, co dla mnie jest duzym plusem
 
M

milicja

Guest
Ja daję maśc Valloxean na dziąsła. Kupuję we Frankfurcie/Oder za mostem bo u Nas nie ma. 9,90 euro bez recepty ale dzieciak śpi całe noce. Ma już 4 zęby.
 
A

Aleksa24

Guest
Jula92 napisał:
Ja póki co tez ciągle stosuję Camilię, najlepiej się sprawdzała spośród dostępnych preparatów i nie uczulała, jak niektóre leki. Mogę spokojnie podawac ją córeczce, bez obawy że jej zaszkodzi, co dla mnie jest duzym plusem
To prawda nie zawiera tej substancji zwanej lidokainą, która bardzo czesto wystepuje w żelach na ząkowanie, a która może mieć bardzo niekorzystny wpływ na zdrowie maluszka. Dlatego Camilia będzie najlepszym wyborem :)
 

kornelka87

Nowicjusz
Dołączył
1 Październik 2014
Posty
146
Punkty reakcji
0
U nas obylo sie bez aptecznych preparatow- pomogl nam gryzak z akuku, wczesniej chlodzilismy go w lodowce i bylo okej ;)
 
J

Jula92

Guest
kornelka87 napisał:
U nas obylo sie bez aptecznych preparatow- pomogl nam gryzak z akuku, wczesniej chlodzilismy go w lodowce i bylo okej ;)
To prawda, schłodzone gryzaki też bardzo pomagają, bez tych gryzaków, kropelek camilia i masażu dziąseł byłoby bardzo źle... A tak juz jesteśmy bliżej końca ząbkowania :)
 
Do góry