Skocz do zawartości

Witaj!

Zarejestruj się, aby dołączyć do jednej z największych polskich społeczności!

Ile wydajecie kasy na prezenty świąteczne?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#1 Guest_awaluda_*

Guest_awaluda_*
  • Goście

Napisano 09 grudzień 2014 - 15:33

W tym roku mam ogromną wigilię, bo zjeżdża się cała moja rodzina, potem jeszcze jedziemy do rodziny męża więc tam druga wigilia. I jestem przerażona ilością prezentów które trzeba ogarnąć.

Za ile mniej więcej kupujecie prezenty? Czy może raczej nie sugerujecie się ceną a tym co to jest ?

• 0

#2 Guest_wiki9969_*

Guest_wiki9969_*
  • Goście

Napisano 09 grudzień 2014 - 15:48

Ja staram się mniej więcej tyle samo wydawać na prezenty dla każdego obdarowanego. W tamtym roku na prezent dla jednej osoby przeznaczyłam około 90 zł.
Ale wiadomo, w prezentach nie o pieniądze chodzi. ;)
  • 0

#3 Guest_awaluda_*

Guest_awaluda_*
  • Goście

Napisano 09 grudzień 2014 - 17:28

No tak, racja, że nie o kasę chodzi w prezentach, ale mimo wszystko jak się ma tyyyyle ludzi do obdarowania to ciężko. 

Rok temu też sobie robiliśmy prezenty w granicach mniej więcej 100 zł na osobę.Ale było nas malutko. I teraz dlatego nie wiem co z tym fantem zrobić. 

• 0

#4 RainQueen

RainQueen

Wyjadacz

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1694 postów

Napisano 09 grudzień 2014 - 17:34

Różnie , zależy co mi wpadnie w oko . :P

• 0

#5 Guest_wiki9969_*

Guest_wiki9969_*
  • Goście

Napisano 09 grudzień 2014 - 17:48

No tak, racja, że nie o kasę chodzi w prezentach, ale mimo wszystko jak się ma tyyyyle ludzi do obdarowania to ciężko. 

Rok temu też sobie robiliśmy prezenty w granicach mniej więcej 100 zł na osobę.Ale było nas malutko. I teraz dlatego nie wiem co z tym fantem zrobić. 

Wszystko zależy od tego do kogo mają trafić prezenty. nie muszą to być jakieś drogie wyszukane rzeczy... 

Napisz ile w tym roku planujesz przeznaczyć na prezenty i mniej więcej ile wypadnie na osobę.

Ja przykładowo w tym roku tak nie szaleję. Kupuję prezenty praktyczne, które przypadną obdarowanym do gustu. A cena nie ma znaczenia. najważniejsza jest pamięć. ;)

• 0

#6 madzia_a

madzia_a

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 176 postów

Napisano 10 grudzień 2014 - 13:55

w takiej sytuacji ja bym zarządziła losowanie w rodzinie. my tak robiliśmy w zeszłym roku jak było nas na wigilii 16 osób. bo to przecież masakra kupić tyle prezentów. każdy losował kogoś i potem kupował mu prezent. dzięki temu każdy dostał jeden ale za to porządny prezent. I dzięki temu nie wydasz kupe kasy no i też nie wyobrażam sobie kupowanie 15 prezentów :/

• 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#7 ilkas

ilkas

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 303 postów

Napisano 10 grudzień 2014 - 15:10

OOOO z tym losowaniem super pomysł! Czemu ja na to nie wpadłam :D

póki co kupiłam tylko babci taki świecznik, bo babcia uwielbia świeczniki.

dedykacja zmieniona oczywiście, a nie taka jak na foto :D

Dla innych zupełnie nie mam pomysłu. Ciekawe czy moja rodzinka zgodziłaby się na takie losowanie :D

Załączone pliki

• 0

#8 Guest_awaluda_*

Guest_awaluda_*
  • Goście

Napisano 10 grudzień 2014 - 16:20

No faktycznie z tym losowaniem to jest jakaś myśl. Tylko ciekawe czy się u mnie w rodzinie zgodzą. Chociaż w mojej to jeszcze jak w mojej, gorzej z rodziną męża. 

ilkas - statuetka bardzo ładna jeśli ktoś gustuje w takich rzeczach. 

wiki jak tak podliczyłam jak pisałaś to wyszło, że na osobę około 35 zł więc uważam, że ciutkę mało. 

• 0

#9 Guest_bajderman_*

Guest_bajderman_*
  • Goście

Napisano 16 grudzień 2014 - 15:12

Raczej rozsądnie, max kilka stówek na wszystkich. W tym roku największym hitem będzie masaż dla mamy i jazda czołgiem dla taty, ale wszystkie te prezenty udało mi się kupić za na prawdę marną kasę, więc jestem zadowolony ;-)

• 0

#10 homers

homers

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 75 postów

Napisano 21 lipiec 2016 - 08:05

Kwestia oczekiwań jakie macie, ale generalnie trafienie na fajną okazję naprawdę nie jest trudne.

Prezent Marzeń - tam szukajcie, można trafić naprawdę świetne okazje, pytanie tylko jakie macie oczekiwania, ile chcecie wydać.

A tak naprawdę za jakieś sto złotych można kupić coś wyjątkowego.

• 0

#11 q1aser

q1aser

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 03 sierpień 2016 - 18:13

Nie ma co sie sugerować cenami. Kup to co uważasz, to na co Cie stac. Jeden wydaje 500zł na prezenty, inny 50zł, a jeszcze inny 5000zł. Autentycznie znam rodzinę która dała nastolatce na prezent 20 tys zł.

• 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#12 weroniqa

weroniqa

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 15 postów

Napisano 30 wrzesień 2016 - 07:59

zależy od budżetu ;)

• 0

#13 pofrala

pofrala

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 12 postów

Napisano 10 październik 2016 - 10:35

Jak mam kasę, to kupuję. Jak nie mam, to nie kupuję i od razu informuję o tym wszytskich zainteresowanych.

• 0

#14 Augusta

Augusta

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów

Napisano 11 listopad 2016 - 21:49

Staram się znaleźć taki prezent, który i sprawi radość osobie obdarowanej, i będzie w jakiś sposób praktyczny. Cena gra tu pewną rolę, to oczywiste, ale nie zawsze jest najważniejsza. Jeśli chcę kupić fajny winyl dla przyjaciela, to wolę dać więcej, ale kupić płytę w bardzo dobrym stanie lub z pewnego źródła niż zaoszczędzić 10 zł, a potem podarować siajowy produkt.

• 0

#15 Guest_wiki9969_*

Guest_wiki9969_*
  • Goście

Napisano 11 listopad 2016 - 21:57

W ubiegłym roku wydałam ponad 600 zł. W tym roku na chwilę obecną 130 zł.
  • 0

#16 kastel

kastel

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 188 postów

Napisano 20 grudzień 2016 - 09:13

Prezent Marzeń - tam szukajcie czegoś odpowiedniego, prezenty wcale nie muszą być drogie. Najważniejsze jest takie dopasowanie pomysłu, aby robił różnicę. A w cenie 100 zł to można ogarnąć masaż, jazdę czołgiem czy jakieś fajne kursy, więc to wcale nie będzie banalny prezent.

• 0

#17 zagubiona18

zagubiona18

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów

Napisano 20 grudzień 2016 - 17:41

prezenty najdrozsze ze wszystkiego, zalezy ile trzeba ich kupic. ja w tym roku na szczescie duzo ich nie potrzebuje wiec moglam poszalec dla poszczegolnych osob. rodzicom kupilam multicookera redmonda, a chlopakowi nowy zapach. lacznie zamknelam sie w 5 stowkach wiec jestem zadowolona :D

• 0

#18 Guest_kawann_*

Guest_kawann_*
  • Goście

Napisano 04 styczeń 2017 - 13:04

Nie dużo na jedna osobę chyba wyszło od 50 do 70 zł, czesto kupowałam w 1 sklepie np. dla taty teścia i meża kupiłam kosmetyki samochodowe i już była jedna wysyłka no i to oszczędnośc jakby nie patzreć.

Użytkownik Ilusia edytował ten post 04 styczeń 2017 - 21:33
Usunięto link

• 0

#19 Guest_MacaN_*

Guest_MacaN_*
  • Goście

Napisano 04 styczeń 2017 - 13:52

O matko, 600 zł na prezenty :D

Ja to w sumie prawie nic... ze 150 może łącznie. Prezent to symbol, nic więcej.  

• 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#20 Guest_wiki9969_*

Guest_wiki9969_*
  • Goście

Napisano 04 styczeń 2017 - 22:06

O matko, 600 zł na prezenty :D

Ja to w sumie prawie nic... ze 150 może łącznie. Prezent to symbol, nic więcej.
Ale ja kupuję coś do domu, z czego i ja korzystam. ;)
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0