Nietypowe ozdabianie ścian

sedzia dred

Nowicjusz
Dołączył
18 Luty 2013
Posty
96
Punkty reakcji
2
chciałam się doradzić - wkrótce będę mieć mały remoncik Zależy mi na tym, żeby pokój gościnny był jakoś fajnie pomalowany, no tak niesztampowo na jakiejś stronie wyhaczyłam dwa fajne pomysły: pomieszanie farb, które daje taki oto efekt jak na zdjęciach - przesyłam w załącznikach. Nie umiem się zdecydować

który kolorek bardziej Wam się podoba? czy w ogóle któryś sie podoba? Może macie jakieś swoje pomysły na fajną aranżację i jakieś nietypowe ozdobienie ścian?
 

Attachments

  • wzór2.jpg
    wzór2.jpg
    11,7 KB · Wyświetleń: 3
  • wzór1.jpg
    wzór1.jpg
    26,9 KB · Wyświetleń: 4

ForeverYoung

Bywalec
Dołączył
4 Grudzień 2012
Posty
1 695
Punkty reakcji
139
Wiek
30
Ten po lewej mam identyczny w salonie :p A ten po prawej strasznie mdły i ciężko będzie coś fajnego dopsować.
 

sedzia dred

Nowicjusz
Dołączył
18 Luty 2013
Posty
96
Punkty reakcji
2
też się skłaniam bardziej ku lewemu, szkoda tylko, że meble nijak nie będą mi pasować do tego koloru. Z drugiej strony łatwiej będzie mi przekonać gorszą połówkę, żebyśmy w końcu kupili nowe meble :) Tak, Dygotko, to struktura, połącenie dwóch farb, niektórzy producenci to zachwalają, ja akurat znalazłam to na stronie Magnat ceramics. Nakładasz dwie farby, wcześniej zabarwione pigmentem, wcześniej przygotowujesz podłoże, warstwy farby delikatnie kształtujesz packą, po wyschnięciu malujesz specjalnym lakierem, żeby całość zabezpieczyć. Brzmi skomplikowanie, ale podobno wykonanie jest proste :)

@Rain Quenn, fajnie wygląda salon z takimi efektami? Dużo się napracowaliście przy nakładaniu farb?
 

ForeverYoung

Bywalec
Dołączył
4 Grudzień 2012
Posty
1 695
Punkty reakcji
139
Wiek
30
Fajnie wygląda i w ogóle nie brudzą się ściany :)
Roboty trochę jest. Chcesz zatrudnić fachowców, czy improwizacja ? :D
 

sedzia dred

Nowicjusz
Dołączył
18 Luty 2013
Posty
96
Punkty reakcji
2
improwizacja :) trochę już popłynęłam z kaską jeśli chodzi o remonty, więc muszę przejść przyspieszony kurs malowania :) generalnie na stronce magnata jest to całkiem dobrze opisane, są filmy instruktażowe, myślę więc, że podołam :D poza tym kiedyś już robiłam różne dziwne rzeczy na swoich ścianach typu cieniowanie koloru, wyszło fajnie, więc może i tym razem się uda :)
 

ForeverYoung

Bywalec
Dołączył
4 Grudzień 2012
Posty
1 695
Punkty reakcji
139
Wiek
30
U mnie też była improwizacja :)
Szybko tego się nie da zrobić , bo trzeba czekać , aż wyschnie poprzednia warstwa .
Powodzenia. ;)
 

kasiaamol

Nowicjusz
Dołączył
21 Czerwiec 2014
Posty
111
Punkty reakcji
0
My zdecydowanie wolimy na własną rękę eksperymentować niz liczyć na fachowca który weźmie za to kase a efekt będzie fatalny ( a juz nie raz się przejechałam)
 

sedzia dred

Nowicjusz
Dołączył
18 Luty 2013
Posty
96
Punkty reakcji
2
ja też kiedyś mocno się przejechałam. Znalazłam przysłowiowego "pana Heńka" z gumtree. Zachlapał mi całe mieszkanie, nie chciało mu się dokładnie rozwinąć farby malarskiej, a jak zwróciłam mu uwagę, to powiedział coś w stylu: "ja wiem lepiej moja panno". Ile ja się musiałam naużerać. Od tamtej pory wszystkie remonty robię sama, kiedyś pomalowałam barwami natury pół domu, teraz z tym magnatem eksperymetuję. Umiesz liczyć. licz na siebie, smutne, acz prawdziwe :niepewny:
 

amelie_

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2015
Posty
15
Punkty reakcji
0
na stronie Flugger'a też jest sporo bardzo prostych instrukcji jak samodzielnie wykonać najróżniejsze prace remontowe :) bardzo często tam zaglądam, mają też bardzo ładne palety kolorów
 

Kama89

Nowicjusz
Dołączył
13 Sierpień 2012
Posty
98
Punkty reakcji
0
Najważniejsze żeby nie było za mdło,fajnie dać jakiś mocniejszy akcent kolorystyczny.
 

amelie_

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2015
Posty
15
Punkty reakcji
0
to zależy od wnętrza, niektóre wyglądają dużo lepiej w neutralnych kolorach a zaszaleć możemy z dodatkami :) warto pooglądać inspiracje np. z wnętrz w stylu skandynawskim..
 

tassiek

Nowicjusz
Dołączył
13 Maj 2015
Posty
80
Punkty reakcji
2
Wiek
36
Miasto
Polska
Powiedzcie mi jak to wygląda z czyszczeniem takich ścian? Bo mam psa - długowłosa i on potrafi się np. po deszczu wytrzeć o ścianę... z teflonowych mi się ładnie brud ściera, ale co z tymi? Bo ta faktura jednak trochę mnie stopuje... zbieranie brudu w dołkach itd.
 

sedzia dred

Nowicjusz
Dołączył
18 Luty 2013
Posty
96
Punkty reakcji
2
ja myłam ściany specjalnym mydłem do czyszczenia ścian i zwykłym pędzlem za 3 złote. Zabrudzenia zeszły od razu.
 
L

Lesandra

Guest
Oj nie wiem czy takie pomieszanie farb będzie wygladało dobrze ;/ Moim zdaniem zbytnia ekstrawagancja
 

kasiaamol

Nowicjusz
Dołączył
21 Czerwiec 2014
Posty
111
Punkty reakcji
0
Dla mnie coś netypowego na ścianie to kamień dekoracyjny ze Stone Master, wybralismy ciekawy oryginalny wzór i na ścienię prezentuje się super!
 

anjaa

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2010
Posty
80
Punkty reakcji
2
Fajne rzeczy można robić na ścianach, mnie się podoba ta opcja z cieniowaniem... ściana nie jest "zwykła", rzuca się w oczy i naprawdę ciekawie wygląda. Można np cały pokój mieć we wrzosowym kolorze i do tego różne odcienie tej barwy na jednej ścianie. Bardzo kreatywny pomysł moim zdaniem.
 

Pauli91

Zbanowany
Dołączył
2 Lipiec 2015
Posty
89
Punkty reakcji
2
tassiek napisał:
Powiedzcie mi jak to wygląda z czyszczeniem takich ścian? Bo mam psa - długowłosa i on potrafi się np. po deszczu wytrzeć o ścianę... z teflonowych mi się ładnie brud ściera, ale co z tymi? Bo ta faktura jednak trochę mnie stopuje... zbieranie brudu w dołkach itd.
Dobrze zmywa roztwór płatków mydlanych, w wodzie trzeba trochę rozpuścić.
 

jolly78

Nowicjusz
Dołączył
3 Lipiec 2014
Posty
252
Punkty reakcji
5
Bardziej poodba mi się ozdabianie ze zdjęcia nr 1.
 
Do góry