BCAA czy Gainer wysokobiałkowy?

vandames

Nowicjusz
Dołączył
21 Maj 2010
Posty
22
Punkty reakcji
1
Witam
Zaczynam na poważnie cwiczyc tzw. kupiłem karnet na siłownie :) Od zawsze co jakiś czas cwiczyłem sobie hantelkami w domu tak rekreacyjnie ,natomiast teraz poważnie chce przybrac na MASIE - to moj cel.Mam 24 lata ,wzrost około 190cm i lekko ponad 80kg (aż wstyd ;/).Mam szerokie barki i dzięki temu zawsze wyglądałem w miare ok ale na dzień dzisiejszy to za mało.Chcę cwiczyc na siłowni i odrazu zamierzam wspomóc się odżywkami - i tutaj mam ogólny dylemat.Nie wiem czy zastosowac jakiegoś GAINERA (który jest wszystkim i niczym jednocześnie z tego co słysze) czy poprostu czyste aminokwasy BCAA? Jeżeli gainer to wysokobiałkowy czy wysokowęglanowy? Jestem bezwątpienia ektomorfikiem.Osobiście biorąc pod uwage dotychczasową wiedzę ,obserwacje i opinie innych jestem o wiele bardziej przekonany do aminokwasów ;p Chciałbym jednak uzyskac waszą opinie ,wiem że zagląda tu wiele osób których bezwątpienia można nazwac profesjonalistami i właśnie ich opinia jest dla mnie najważniejsza.Proszę pomóżcie z czym mam wystartowac? Z góry wielkie dzięki ;)
 

mesajah

Bywalec
Dołączył
26 Wrzesień 2009
Posty
360
Punkty reakcji
66
Wiek
34
Miasto
lubelskie
Wystartuj z dobrym jedzeniem, z początku ok. pół roku bez żadnych odżywek czy bcaa będziesz 'rósł', później wszystko stanie.
BCAA to antykatabolik, a jak będziesz dobrze jeść to teoretycznie dostarczysz bcaa wraz z jedzeniem, najlepiej brać przed i po treningu.
Z gainerami to lepiej ostrożnie, bo może brzuch nieźle wywalić. Jaki będzie lepszy to zobacz co mniej więcej jesz, ile czego dostarczasz B W, to będziesz wiedział jaki kupić. Brał bym go raczej tylko przed siłownią, ewntualnie też po, nie brał bym go nigdy tyle co jest napisane na opakowaniach, tzn przed i po posiłkach i treningach, po ok godzinnych odstępach.
Jak jesteś mocno chudy to bierz gainera, a jak w normie to bcaa, bo wg tego co piszesz to musisz wybierać.
 

orbite

Nowicjusz
Dołączył
27 Sierpień 2015
Posty
84
Punkty reakcji
2
Miasto
Warszawa
Popieram kolegę wyżej - BCAA masz w kurczaku, więc dieta nr 1.
Przeznaczenie białka - dostarczasz je jeżeli brakuje Ci go w diecie. Czyli jeżeli robisz mase, ale nie dasz rady zjeść kolejnej kury ani serka białego, a brakuje Ci dziennej dawki białka - łykasz szejka białkowego :)
BCAA - to aminokwasy, zawsze naczczo. Wspomagają rozwój mięśni, zmniejszają zakwasy. BCAA warto łykać po treningu siłowym, przed kardio, zapobiegają spalaniu mięśni przy wysiłku.

Nic nie przeszkadza w stosowaniu jednego i drugiego. Natomiast pytanie jest czy porzebujesz - jeżeli będziesz miał zbilansowaną dietę nie powinno być Ci potrzebne żadne, o ile nie jesteś wielki.
Białko pije się raczej na redukcji, żeby Ci mięśnie nie spadły (2-2,5-3 g białka na kg masy ciała)
 
Do góry