Projekt - same mięśnie vol.2

Status
Zamknięty.
M

MacaN

Guest
Witam. Niektórzy z Was może śledzili mój poprzedni projekt " same mięśnie w 1 rok ". Przyniósł on jakieś tam efekty, więc czas na kontynuację, która pozwoli mi porównać wyniki i odpowiadać przed publicznością za swoje ewentualne lenistwo.

Zatem zaczynamy, jestem już po dwóch treningach po 3-miesięcznej przerwie. Tym razem zawsze będę miał czas na trening ( z wyjątkiem ewentualnych chorób, których mam nadzieję - nie będzie ), ponieważ ćwiczę rano, godzinę przed normalna pobudką ( z reguły ok. 5, ale będzie się zdarzać wcześniej, będzie później ).

Oto, co dziś uznaję za " 0 ", czyli od czego startuję :

waga - 80 kg.
wzrost - 187 cm.
wiek - 19 lat.
obwód klatki na wdechu - 102 cm.
bicek - 35 :D

Tak naprawdę to mniejsza o wymiary, bo nie sądzę, aby te się jakoś strasznie zmieniły ( no, może bicka fajnie byłoby podrasować :D ). Chodzi o wygląd. Zdjęcia wrzucę jutro, jak zrobię jakieś po treningu i będzie się do czego odnosić.

Jak będę trenował ? Nie wiem. Nie mam stałego planu, tzn. mam plan co robić, ale będzie się on zmieniał, po dłuższym czasie będę dokładał inne ćwiczenia i / albo zwiększał liczbę powtórzeń.

Po każdym treningu będę pisał co robiłem, o której wstałem ( nie chcę robić diety, więc odpuszczę sobie opowieści o jedzeniu ), stąd dowiecie się na bierząco, jaki mam plan treningowy. Chcę ćwiczyć wszystko, tzn.

Jednego dnia klata, ręce ( pompki - głównie, + hantle )
Drugiego dnia nogi ( przysiady, wykroki ) i brzuch ( tylko brzuszki + odpoczynek komandosa )
Trzeciego dnia plecy ( drążek - tylko i wyłącznie, dziś robię max. 14 podciągnięć, co jest po prostu śmieszne, więc muszę wzmocnić plecy )

I później od początku


No cóż. czas zaczynać, więc zaczne od dziś.

Dziś wstałem o 5.20 i wykonałem 274 pompki na hantlach ( głębiej wtedy schodzę ), w 8 serriach. Najważniejsze w tym ćwiczeniu to dokładność, dlatego zrezygnowałem z ilości na rzecz jakości. Po pompkach zrobiłem ćwiczenie na triceps ( dwa hantle 4kg. trzymane na wyprostowanych rękach tyle, ile wytrzymam... taka pozycja " na Jezua " xD )

To tyle na początek :) Mam nadzieję, że mi się uda.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

27.11.2014


Zdjęć jeszcze nie ma, postaram się zrobić jutro

Dziś pobudka o 5.20 i delikatne wproawadzenie w trening brzucha i nóg, czyli 150 przysiadów w 3 seriach, ( odpoczynki między seriami zawsze 45 sekund ), 80 wspięć na palcach z obciążeniem w postaci 2 hantli po 12 kg. każdy ( oczywiście w 3 seriach, bo po 80 takich spięciach miałbym chyba łydki jak zawodnik MMA :-D ), 100 brzuszków na raz oraz odpoczynek komandosa ( nie liczyłem czasu ).

Trzeba zwiększyć ilość, ale wszystko przede mną ;)


........
28.11.2014

Dziś krótko, bo dopiero wróciłem do domu i chce mi się spać xD

Pobudka z rana, ale to nie ważne, gdyż miałem dziś W-F. Chciałem na siłowni tam poćwiczyć drążek, ale musiałem go zaliczyć na ocenę, po 16 podciągnięciach nachwytem i 6 w dzienniku nie byłem w stanie zrobić porządnego treningu, tylko jeszcze 9 podchwytem i lulu ;-)

Załóż,my, że to fajny wstęp.
 
M

MacaN

Guest
Oczywiście jak zawsze gdy zaczynam trening powstała na początku przeszkoda, którą ciężko było przeskoczyć - tym razem gypa, 39.8 st. gorączki... No przy tym trening jest niemożliwy do wykonania, a potem trzeba się było krótko wykurować. Najważniejsze to zacząc po tej przerwie z taką samą siłą.

Ja zacząłem z jeszcze większym zacięciem. Dziś było to 274 pompki w 8 seriach, 3 serie z hantlami po 12 kg. każdy ( ilość powtórzeń aż do padnięcia ;) ) oraz trening z hantlami po 4 kg. każdy.

Zdjęcia, które są dla mnie zerem, czyli stąd ruszam.
 

Attachments

  • DSC_0121.jpg
    DSC_0121.jpg
    54,2 KB · Wyświetleń: 24
  • DSC_0123.jpg
    DSC_0123.jpg
    55,8 KB · Wyświetleń: 23
M

MacaN

Guest
Żadnej. Brak środków = brak diety. Nie jestem na etapie, w którym sam sobie gotuję, jem to, co jest na obiad. Na dodatek wstaję wcześnie rano i do wieczora ( a czasem i późnej nocy ) jadę na kanapkach... Dlatego ja bym napisał, że moja dieta jest gorzej, niż żadna.
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
A waga Ci przez te treningi spadła czy nie zwracałeś uwagi ?
 
M

MacaN

Guest
Moja waga jest stała od 2 lat niezależnie od treningów. Ciągle trzyma się na poziomie 76-80 kg. Natomiast teraz ważę równo 80 kg. ;)


...........................
08.12.2014

Pobudka o 5:00, trening : 150 przysiadów w 3 seriach, 80 wspięć na palce z obciążeniem 24 kg. w 3 seriach, 100 brzuszków na raz. Mało, ale dziś gonił mnie czas, a nie chciiało mi się wcześniej wstawać.


,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
10,12,2014

Pobudka 9.25, trening : 274 pompki w 8 seriach, 3 serie z hantlami po 12 kg. każdy, 2 serie ( to na początek, żeby nie przeciążyć mięśni ) pompek przy ścianie ( 20 sztuk ). Na triceps. Pompki wykonuję następująco - staję ponad metr od ściany, dłonie stykam ze sobą tak, by kciuk i palce wskazujące tworzyły trójkąt i zginam ręce w łokciach tak, by pracował bardzo mocno triceps. Dłonie są na wysokości nosa.

Na koniec wykonałem ćwiczeniez hantlami po 4 kg. każdy.

Dlaczego wczoraj nie ćwiczyłem drążka ? Nie mam ochoty wychodzić na 8 stopniowy mróz, by potem znów nabawić się choroby. Drążek w miarę możliwości będę ćwiczył na wf-ach w szkole na siłowni :)


..................
11,12,2014

Pobudka 6.40 ( poświęciłem lekcje dla spania :D ). Trening : 150 przysiadów w 3 seriach, 80 wspięć na palcach z obciążeniem 24 kg. 100 brzuszków, odpoczynek komandosa.
 
M

MacaN

Guest
:bye:

nogi i brzuchol - 150 przysiadów w 3 seriach, 100 wspięć na palce w 3 seriach, 100 brzuszków i odpoczynek komandosa.


Szczerze mówiąc ( pisząc ) zastanawiam się, czy nie zmienić planu na klate. Tzn. pamiętam, że jak jeszcze w gimnazjum wykonywałem trening, to na rzeźbę był on znakomity, tylko jest pewien problem - na 100% przez taki trening straciłbym siłę i kondycję.

Napiszę o jaki trening mi chodzi ( to chyba podpada pod aeroby nawet ) : 8 serii pompek zwykłych ( no ja na pięściach ), 8 serii pompek wąskich, 8 serii pompek z nogami na podwyższeniu, 8 serii pompek przy ścianie ( na triceps ), 5 serii z hantlami 2 X po 12 kg. oraz 3 serie z hantlami 2 X po 4 kg.

W każdej serii maksymalna ilość powtórzeń, więc plan jest bardzo prosty. Wykonywałem już go kiedyś i wiem jedno - jest również strasznie długi i strasznie męczący, a efekty jeśli chodzi o rzeźbę są rewelacyjne. Niestety po kilku miesiącach takiego treningu będę mógł zapomnieć o dzisiejszej umiejętności zrobienia 100 pompek na raz bez większego zmęczenia.
 
S

Spamerski

Guest
Aby nie spadła siła i kondycja, dodaj obciążenie przy pompkach oraz drążku, jak również zwiększ ciężar hantelek. Oczywiście będzie się to wiązało z początkowym zmniejszeniem liczby powtórzeń i serii. Oprócz odpoczynku komandosa dodaj również ćwiczenie Planka.

MacaN napisał:
Żadnej. Brak środków = brak diety. Nie jestem na etapie, w którym sam sobie gotuję, jem to, co jest na obiad. Na dodatek wstaję wcześnie rano i do wieczora ( a czasem i późnej nocy ) jadę na kanapkach... Dlatego ja bym napisał, że moja dieta jest gorzej, niż żadna.
Płatki owsiane, które wystarczą na kilka dni, można mieć za mniej niż 2 zł :D
 
M

MacaN

Guest
Spamerski napisał:
Aby nie spadła siła i kondycja, dodaj obciążenie przy pompkach oraz drążku, jak również zwiększ ciężar hantelek. Oczywiście będzie się to wiązało z początkowym zmniejszeniem liczby powtórzeń i serii. Oprócz odpoczynku komandosa dodaj również ćwiczenie Planka.



Obciążenie przy pompkach to twardy orzech do zgryzienia, nie mam pomysłu jak je wykonywać. O ile zwykłe to po prostu jakiś większy plecak i ok. 30 kg. do środka, to z nogami na podwyższeniu jest to niemozliwe za pomoca plecaka. Mimo wszystko pierwszych kilka treningów wykonam bez obciążenia.

Co do ćwiczenia planka... czym to się różni od odpoczynku komandosa poza tym, że jest łatwiejsze ? :p

( W google nic nie znalazłem o odpoczynku komandosa, jaki jest mi znany... dziwne. Mnie na takim obozie nauczyli, że jest nim ułozenie się jak do pompek, coś jak ćwiczenie planka, tylko opierasz się wyłącznie na łokciach, a głowę masz tuż nad skrzyżowanymi, złączonymi dłońmi. )

Co do płatków - zjadam je, zjadam :) Zalewam co rano litrem mleka
 
M

MacaN

Guest
Jutro uzupełnię.

Pompki wykonalem i chyba rzeczywiście będę to robił z obciążeniem, bo inaczej to można z nudów umrzeć, że już o czasie tego treningu nie wspomnę.

Zatem co usataliłem i jaki będzie plan treningowy na klatę :

-8 serii zwykłych pompek ( jeśli mi się uda to z obciążeniem ) ale nie maksymalna ilość, tylko tak jak to robiłem poprzednio - dalsza część programu 100 pompek wg. menshealth ( bo ich program jest dla mnie już za słaby ), albo z obciążeniem i idąc ich programem, może od przedostatniego tygodnia. Zobaczymy.
-8 serii pompek z nogami na podwyższeniu
-8 serii przy ścianie
-5 serii z hantlami po 12 kg.
-3 serie z hantlami po 4 kg.

Wyrzuciłem wąskie pompki, bo mocno obciążają stawy.
 
S

Spamerski

Guest
To znudzenie jest naturalnym sygnałem organizmu, że mięśnie przyzwyczaiły się do danego ćwiczenia. Bądź co bądź gratulacje dotychczasowych wyników i powodzenia z kolejnymi.
 
M

MacaN

Guest
To znudzenie jest znudzeniem :D Hej, zaczynasz pierwszą serię i liczysz ... 50...60...70...80 i więcej i myślisz sobie " cholera, czy ja nbaprawdę zaplanowałem 32 serie ? " Wtedy Twój mózg mówi " chyba Cię pogięło stary, że będziesz tu wisieć nad podłogą przez tyle czasu "

Nauczony doświadczeniem - nie dziękuję :) Podziękuję jak już coś osiągnę :p


.....................................
23,12,2014

Trening na nogi i brzuch. 150 przysiadów w 3 seriach, 100 wspięć na palcach z obciążeniem 24 kg w 3 seriach, 100 brzuszków, odpoczynek komandosa wg mnie i nożyce.
 
M

MacaN

Guest
..........................
26.12.2014

A więc koniec świątecznej laby. Dziś trening na klate.

Po pierwsze pompki z obciążeniem ( naładowałem 16 kg. do plecaka i to naprawdę utrudnia sprawę ). Tutaj lecę wg tego treningu : http://www.menshealth.pl/fitness/Trening-100-pompek-w-6-tygodni,4629,2 Jestem na tygodniu 2, sądzę że szybko wskoczę na 3, gdybym się uparł, zrobiłbym to i dziś.

Potem tak jak pisałem, 8 serii pompek z nogami na podwyższeniu, potem miało być 8, ale stwierdziłem, że będzie 5 pompek przy ścianie ( mocno obciąża stawy ), następnie 5 serii z hantlami po 12 kg każdy i 3 serie z hantlami po 4 kg każdy.


..........................
27,12,2014

150 przysiadów w 3 seriach, 100 wspięć na palce przy obciążenmiu 24 kg. w 3 seriach, 100 brzuszków, 2x odp. komandosa, nożyce.
 
M

MacaN

Guest
Hmmm... Troche mi się zapomniało o tym temacie.

Od 8 dni trenuję bez przerwy z tym, ze na klatę robię tylko trening 100 pompek, choć z obciążeniem 16 kg.
 
M

MacaN

Guest
Zacznij równolegle ze mną :) Jutro czas na pompki, na przysiady jak mi się zachce, to pojutrze :D Najlepiej rano, jak juz zrobisz sobie picie do treningu, wqłączysz muzykę, to nie sposób zawrócić :)
 
M

MacaN

Guest
Powodzenia :) Dziś rano zrobiłem pompki z obciążeniem 16 kg. wg treningu z 3 tygodnia( łącznie 92 w 4 seriach ). Sądzę, że pojutrze wskoczę na 4 tydzień.
 

16042014

Nowicjusz
Dołączył
16 Kwiecień 2014
Posty
138
Punkty reakcji
14
Nie mialam kiedy, choc checi byly. Dzisiaj juz nie mowie nic, jak zrobie, 'pochwale sie'.

A Tobie jak poszlo? :)
 
Status
Zamknięty.
Do góry