Rosja po sankcjach,nędza i upadek?

S

serwor

Guest
My Polacy mieszkamy blisko Rosji ale niewiele o niej w zasadzie wiemy, często myslimy że to brud, ubóstwo i nędza, w mediach pisze się u nas że sankcje doprowadziły do pustych półek w rosyjskich sklepach.
Czy to prawda?
Zapraszam do obejrzenia filmów z Rosji które zostały nakręcone w tym kraju przez Polaka w pażdzierniku 2014 roku, na swoim kanale YT ma filmu zrobione w Petersburgu ale tez gdzies na głębokiej prowincji.

https://www.youtube.com/watch?v=UCI04iOakyA&list=UUQlnEs6V20ihona8eDIkrGA

https://www.youtube.com/watch?v=IAl_BGWB78Q&list=UUQlnEs6V20ihona8eDIkrGA

https://www.youtube.com/watch?v=ADuTVnfDr8c&list=UUQlnEs6V20ihona8eDIkrGA
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
Ja do Rosji jeżdzę regularnie i mogę powiedzieć tylko tyle, że 99% Europejczyków i 99,99% Amerykanów nie zna tych ludzi.
Nie wiedzą jak to jest twardy naród i że oni moga trawę zjadać a i tak będą popierać imperializm Rosji.
To nie jest mentalność zachodniego Europejczyka, któremu jak braknie pieluch jednorazowych w sklepie to siądzie na progu i zacznie płakać.
Rosjanie to jest jeden z najodważniejszych i najbardziej wytwrwałych narodów świata. Sankcje choć w nich uderzają nie sprawią im ŻADNYCH problemów.
Rosja przetrzyma te kilka lat bez zachodnich towarów i dla nich skończy się to lepiej gdyż wreszcie pobudzą własny przemysł (do tej pory uśpiony) i zaczną bardziej współpracować z takimi krajami jak Chiny, Indie, Białoruś, Tajwan, Tajlandia.
Z mojej perspektywy widzę to tak:
Polska straciła poważnego partnera biznesowego - SZKODA.
Żal przede wszystkich wschodniej Polski....jest tam naprawdę sporo biedy a dzięki handlu z Rosją pracę miało 100 000 ludzi.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
zastanawiam się w takim razie dlaczego ZSRR upadł skoro ludzie tamci tak wszystko potrafią znosić
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
dwie przyczyny:
- dążenie do niepodległości narodów podległych
- wiara, że brak sterowania gospodarką z Moskwy przyniesie lepsze korzyści dla Rosjan.

ZSRR upadł jak każdy system socjalistyczny.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
a co powiesz o Rosji w latach I wojny światowej, też gigant rozpadający się jak domek z kart
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
Herbatniczek napisał:
a co powiesz o Rosji w latach I wojny światowej, też gigant rozpadający się jak domek z kart
Herbatniku wiem...mentalność Rosjan jest naprawdę trudna i można długo dyskutować np. dlaczego w wielu miejscach Rosji mamy 40% kobiet - alkoholiczek.
Jednak jeśli popatrzymy z innej strony: Jakoś to mocarstwo zbudowali. Są największym krajem świata.
Mają własne samoloty zarówno wojskowe, transportowe, cywilne...i są to maszyny najwyższej jakości.
Latają w kosmos, mają świetny sprzęt i wybitnych naukowców. Jest to kraj bardzo mądrych ludzi, ale kraj ludzi bojących się władzy bo ta władza na każdym kroku pokazywałą tym ludziom, że trzeba się jej bać i była bezwzględna.

Dziś rozmawiając o sankcjach dla Rosji....jeśli ja słyszę, że oni uderzają w miliarderów i mają nadzieje, że oni się zbuntują względem Putina.
To jest śmieszne...bo ci miliarderzy mają te majątki dzięki władzy....i nawet jeśli stracą połowe tych miliardów to dalej będą bogaczami.
Na sankcjach wobec Rosjii straci głównie UE w tym Polska najbardziej. Taka jest prawda.
Jesteśmy kopciuszkiem....a chcemy być decydentami polityki względem Rosji. To śmieszne.
 
S

serwor

Guest
Herbatniczek napisał:
zastanawiam się w takim razie dlaczego ZSRR upadł skoro ludzie tamci tak wszystko potrafią znosić
Wszystko kiedys upada, nawet starożytny Rzym. My teraz jestesmy wlasnie swiatkami upadku USA, za kilkadziesiat lat bedzie o tym w ksiazkach.

Ale w tej chwili Rosja nie upada, jak było widac na filmikach ma sie swietnie, miasta zadbane, ba, wifi bezplatne wszedzie, mysle ze u nas na prowincji jest gorzej niz u nich a Warszawa to wiocha przy Petersburgu..




Herbatniczek napisał:
a co powiesz o Rosji w latach I wojny światowej, też gigant rozpadający się jak domek z kart
No cóz takie czasy, jego przeciwnik Austro-Wegry to dopiero sie rozpadł.




danielr9 napisał:
Dziś rozmawiając o sankcjach dla Rosji....jeśli ja słyszę, że oni uderzają w miliarderów i mają nadzieje, że oni się zbuntują względem Putina.

To jest śmieszne...bo ci miliarderzy mają te majątki dzięki władzy....i nawet jeśli stracą połowe tych miliardów to dalej będą bogaczami.
Moze straca moze nie, USJude zapomniał ze nie jest juz hegemonem swiata, są Chiny, Indie, Brazylia i cała azja ktore USA i zydo-masonerie mają głęboko w ..... nosie.Tam można inwestowac i zarabiac.




danielr9 napisał:
Na sankcjach wobec Rosjii straci głównie UE w tym Polska najbardziej. Taka jest prawda.

Jesteśmy kopciuszkiem....a chcemy być decydentami polityki względem Rosji. To śmieszne.
Ale jesli mamy karła który jest chory z nienawisci do Rosji to co zrobic? Na dodatek okazalo sie ze potomkowie banderowców z bieszczad są czolowymi politykami w naszych[a może nie naszych] partiach.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
co do Rosji to pamiętajmy o jej tradycji "wsi patiomkinowskiej" niekoniecznie to co tam jest naprawdę my oglądamy, nawet w filmikach na youtube
podwyżki żywności, o których Rosja oficjalnie informuje dotkną najbiedniejszych, ale tam władza nie będzie się przejmować że tysiące giną z głodu, pogarda do szeregowego prostego obywatela to tam elementarz władzy, nie masz na łapówkę zdychaj. Publicznie przecież media rosyjskie informują o przekazywaniu środków z przeróżnych funduszy państwowych do spółek paliwowych i bankowych na bieżącą działalność. To już też kuriozum że spółki te są zadłużone, mają dochody a zadłużają się ?
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
Herbatniczek napisał:
co do Rosji to pamiętajmy o jej tradycji "wsi patiomkinowskiej" niekoniecznie to co tam jest naprawdę my oglądamy, nawet w filmikach na youtube

podwyżki żywności, o których Rosja oficjalnie informuje dotkną najbiedniejszych, ale tam władza nie będzie się przejmować że tysiące giną z głodu, pogarda do szeregowego prostego obywatela to tam elementarz władzy, nie masz na łapówkę zdychaj. Publicznie przecież media rosyjskie informują o przekazywaniu środków z przeróżnych funduszy państwowych do spółek paliwowych i bankowych na bieżącą działalność. To już też kuriozum że spółki te są zadłużone, mają dochody a zadłużają się ?
Ja odnoszę czasem wrażenie, że nie ma co się kierować tym co głoszą w mediach.
Media w Polsce w większości są w rękach zachodu i kreują zły wizerunek Rosji tylko dlatego, żeby pokazać Polakom, że utrata handlu z tym krajem jest:
A - uzasadniona
B - nieopłacalna i marginalna

Większość Polaków przez to ma przekonanie, że te sankcje są słuszne a my tak naprawdę niewiele na tym tacimy bo przecież Rosja jest "biedna" i "słaba" a my przecież sążymy do "silnej" Europy. My jesteśmy przecież "ci lepsi" a oni są ci "gorsi".
Tymczasem prawda jest zupełnie inna.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
propagandę uprawiają media wrogie Rosji ale i propagandę uprawiają media Rosyjskie, symetria
 
S

serwor

Guest
Herbatniczek napisał:
propagandę uprawiają media wrogie Rosji ale i propagandę uprawiają media Rosyjskie, symetria
To pokaz mi te media Rosyjskie w Polsce i porównaj do żydowskich.
Nie ma symetri.

A to ze bardziej wierzysz TVN niz czlowiekowi ktory ci pokazuje to co sam widzi wlasnymi oczyma to smieszne.




Herbatniczek napisał:
co do Rosji to pamiętajmy o jej tradycji "wsi patiomkinowskiej" niekoniecznie to co tam jest naprawdę my oglądamy, nawet w filmikach na youtube

podwyżki żywności, o których Rosja oficjalnie informuje dotkną najbiedniejszych,
A wiesz ze na Ukrainie podwyzki ida w setkach procent?!
Tylko o tym cicho sza.
W Rosji w skutek sankcji ludzie beda mieli prace, bo to co kupowali w UE i USA beda teraz sami produkowac.
Produkcja zywnosci byla nieoplacalna bo dotowana zywnosc z UE i USA zalewala rynek, teraz rosyjski rolnik bedzie mial zbyt.
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
serwor napisał:
W Rosji w skutek sankcji ludzie beda mieli prace, bo to co kupowali w UE i USA beda teraz sami produkowac.
Produkcja zywnosci byla nieoplacalna bo dotowana zywnosc z UE i USA zalewala rynek, teraz rosyjski rolnik bedzie mial zbyt.
Dokładnie tak.
Rosja w perspektywie long-term zyska, gdyż wreszcie zrozumiała że nie można polegać tylko na sprzedaży ropy i wszystko kupować.
Dla Rosji sankcje podziałają stymulująco. Pora, żeby ci miliarderzy uruchomili kapitał i budowali tam nowoczesny przemysł.
Ukraina to bankrut...syf, łapówkarstwo i ubustwo. UE ma poważny problem z Ukrainą gdyż zrobili tam propagandę a za nią nie idą żadne czyny.
Dokładnie to samo było za tzw. "pomarańczowej rewolucji"..i co? Za kilka lat Ukraina wróciła do Rosji.
Teraz będzie podobnie.
Na razie są krzykliwe obietnice...ale co potem? Co za 5...za 10 lat? Ukraina w UE? Nierealne...a ludzie tyle czekać nie będą płacąc za rosyjski gaz o 400% drożej.
UE ma spore problemy z utrzymaniem struktur obecnych. Takie kraje jak Anglia chcą z niej wystąpić...są duże problemy w Grecji, Hiszpanii i Portugalii.
Nie są wstanie nic zaoferować Ukrainie i to jest w tym wszystkim najgorsze...ale to również jest najlepszy dowód na to, że cała ta akcja była czystą propagandą.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
w teorii to prawda, ale aby zacząć produkować coś co nie jest importowane to należy najpierw stworzyć zakład pracy bądź gospodarstwo rolne. Wiąże się to z technologiami, patentami itp poza tym należy również mieć zdyscyplinowanych i kreatywnych pracowników. A z tym wszystkim to w Rosji nie za bardzo.
Co do Ukrainy to oczywiste że mają inflację wysoką, ale w tym temacie piszemy o Rosji
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
Herbatniczek napisał:
w teorii to prawda, ale aby zacząć produkować coś co nie jest importowane to należy najpierw stworzyć zakład pracy bądź gospodarstwo rolne. Wiąże się to z technologiami, patentami itp poza tym należy również mieć zdyscyplinowanych i kreatywnych pracowników. A z tym wszystkim to w Rosji nie za bardzo.
Co do Ukrainy to oczywiste że mają inflację wysoką, ale w tym temacie piszemy o Rosji
W tej chwili bardziej zaawansowaną technologią dysponują Chiny, Japonia czy Indie aniżeli zachodnia Europa.
Rosjanie mogą spokojnie się u nich zaopatrywać w rozwiązania technologiczne + miksować to ze swoimi.
Jedyne czego potrzebują to jest czas.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
i myślisz że Chińczycy tak po prostu i to sprzedadzą ? Oni nie są głupi, mądrością biją Europejczyków na głowę. Dla Chin najlepsze rozwiązanie to Rosja jako dostarczyciel surowców i nic więcej, oni mają być potęgą a nie Rosja.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
nie jest to moim zdaniem kompletna diagnoza, nie uwzględnia naturalnej rywalizacji Rosji i Chin o dominację w Azji, tym niemniej ta współpraca o której pisze autor nie wyklucza się wzajemnie z tym co napisałem. Ta współpraca będzie właśnie przebiegała na zasadzie dostarczyciela surowców
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
Herbatniczek napisał:
nie jest to moim zdaniem kompletna diagnoza, nie uwzględnia naturalnej rywalizacji Rosji i Chin o dominację w Azji, tym niemniej ta współpraca o której pisze autor nie wyklucza się wzajemnie z tym co napisałem. Ta współpraca będzie właśnie przebiegała na zasadzie dostarczyciela surowców
Rosja podpisała niedawno 38 umów gospodarczych z Chinami.
To nie jest przypadek i nie tylko chodzi o surowce.
Chinczycy chcą mieć pociski S-400 i bardzo zależy im na tym, żeby Rosja im je dostarczała.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
czyli sam potwierdzasz że towar wędruje do Chin, a oni sobie skopiują te pociski i będą produkować jako swoje.
 
Do góry