Pralka dla mojej mamy - prezent

michaelz82

Nowicjusz
Dołączył
21 Marzec 2011
Posty
63
Punkty reakcji
1
Wiek
42
Miasto
Siedlce
Chcę zrobić mamie porządny prezent na święta, bo ma starą pralkę i ostatnio coś tam w niej szwankowało. Nie ukrywam, że zależy mi na wypasionym sprzęcie - chcę żeby miała wszystkie bajery. Jakie modele są wg was innowacyjne/ciekawe/godne polecenia? Jeśli chodzi o pojemność i pakowanie z przodu/z góry to myślę, że nie ma różnicy - byleby nie była jakaś ekstremalnie mała. Fajnie będzie oprzeć się na czyimś doświadczeniu, więc jak macie za sobą zakup pralki to piszcie co i jak.
 
M

maalamy

Guest
Ja mam LG, według mnie są pionierami innowacyjnych rozwiązań, ile chcesz wydać? Poszukaj w ich ofercie na pewno coś ciekawego znajdziesz dla mamy
 

michaelz82

Nowicjusz
Dołączył
21 Marzec 2011
Posty
63
Punkty reakcji
1
Wiek
42
Miasto
Siedlce
A możesz podać konkretny model i powiedzieć co tam konkretnie jest najlepszego? Byłbym wdzięczny. Od Lg mam lodówkę, kupiona z polecenia sprzedawcy właściwie i dobrze się sprawdza. Budżet to do 3 tysięcy myślę.
 
M

maalamy

Guest
To budżet masz spory, ile kg ma mieć pojemności? Może ten model Ci się spodoba F14A8TDS, ma funkcje parowe (można odświeżyć ubrania, mam znajomą która w takiej pralce odświeżała garnitury męża), spore obroty, 8kg załadunku, producent daje gwarancję 10 letnią na silnik (i deklaruje, że silniki działają 22 lata niezawodnie). Ja mam osobiste przekonanie do tej marki to mam sporo ich sprzętu i się sprawdził w życiu.
 

samba_mamba

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2011
Posty
1 023
Punkty reakcji
19
Miasto
Oświęcim
Electroluxa przepatrz - co jak co, ale pralki mają naprawdę dobrej jakości. :) Sama jestem posiadaczką takowej. :)
 

nierannyptaszek

Nowicjusz
Dołączył
1 Wrzesień 2013
Posty
213
Punkty reakcji
0
Koleżanka wyżej dobrze prawi, u mnie w łazience również stoi elektrolux, dokładny model to EWT 810. Pofatygowałem się aż i sprawdziłem :D Nie jest to najnowszy model, ale sprawdza się świetnie.
 

madziulek1985

Nowicjusz
Dołączył
5 Listopad 2011
Posty
244
Punkty reakcji
0
Pomyśl też o funkcji parowej w prace, to świetna opcja. Używa się mniej chemii do takiej pralki, płynu do płukania wcale nie trzeba używać bo para zmiękcza ubrania. Myślę, że to fajne wyjście, szczególnie jak ktoś jest alergikiem albo ma kłopoty skórne.
 
M

maalamy

Guest
Funkcje parowe rzeczywiście warto wziąć pod uwagę, electroluxa mam odkurzacz i raczej nie skuszę się więcej na ich sprzęt, może mi się po prostu kiepski model trafił, nie wiem, ale po 3 latach padł.
 

Mariola_27

Nowicjusz
Dołączył
19 Grudzień 2014
Posty
5
Punkty reakcji
0
Ja mam electrolux juz 12 rok i jak narazie jest bezawaryjna, raz w tygodniu nastawiam w niej program na najwyższą temperaturę, np piorąc ręczniki, prześcierała i chodzi bez zarzutu. Zajrzyj na electro.pl tam moją duży wybór pralek moja mama zamówiała u nich rok temu też pralkę electroluxa. Wszystko przebiegło pomyślnie, mama zadowolona jest z zakupu. Pralka się nie psuje. Koleżanka ma Bosh i też sobie chwali.
 

michaelz82

Nowicjusz
Dołączył
21 Marzec 2011
Posty
63
Punkty reakcji
1
Wiek
42
Miasto
Siedlce
Jednak padło na Lg z tą funkcją parową, o której wspominaliście:) Dzięki za podpowiedzi. Święta święta i po świętach:)
 
Do góry