Sokowirówka czy wyciskarka - co lepsze?

Agnieszka Dergacz

Nowicjusz
Dołączył
18 Listopad 2014
Posty
41
Punkty reakcji
0
Naczytałam się ostatnio dużo o wyciskarkach. Wcześniej nie zdawałam sobie sprawy z różnicy między sokowirówką a wyciskarką. Pare artykułów wystarczyło, żeby rozeznać temat i jak się okazuje przygotowanie soku to nie taka prosta sprawa ;). Otóż sok przygotowany w sokowirówce traci wiele swoich właściwości (witaminy, enzymy), dlatego, że owoce są cięte i miażdzone na wysokich obrotach. W efekcie wytwarza się ciepło, które pogarsza jakość soku. Po drugiej stronie stoją wyciskarki, które spokojnie na wolnych obrotach wyciskają sok, nie tracąc jego właściwości.

Wyciskarki nie są jednak tanie niestety, ale zamierzam zainwestować (tak mnie nakręcili podczas czytania ;) ). Mam już nawet pare możliwości na oku i planuję kupić coś z tej oferty http://sklep.puregreen.pl/wyciskarki-do-sokow/.

Zastanawia mnie czy byliście świadomi takich różnic w jakości soku? Bo albo ja byłam taka niedouczona ;) albo wciskają nam w tych marketach sokowirówki jakby w Ciemnogrodzie...
 

Marek Danelczyk

Nowicjusz
Dołączył
21 Listopad 2014
Posty
26
Punkty reakcji
0
Ja też się dowiedziałem sam z siebie, natrafiłem na takie informacje w internecie. Uważam, że sok może być najzdrowszym pokarmem na świecie – wystarczy tylko odpowiednio go przygotować, a do tego najlepiej nadaje się właśnie wyciskarka wolnoobrotowa. Super ten sklep Puregreen, mają urządzenia Horum, a jeśli chodzi o wyciskarki to symbol dokładności, staranności, precyzji wykonania, zadbania o detale – absolutnie najwyższa jakość. Mam taką i sobie chwalę... soki wyśmienite. Kiedyś miałem sokowirówkę i oceniam, że z wyciskarki smak jest dużo pełniejszy no i sok zdrowszy.
 
Do góry