Wydania elektroniczne gazet czy papierowe, jakie wolicie?

Walden

Nowicjusz
Dołączył
23 Listopad 2013
Posty
50
Punkty reakcji
1
Gazety elektroniczne czy papierowe - czytamy jeszcze papierówki, czy już nie? Wolicie czytać tylko na nośnikach elektrotechnicznych. A jak z dzieciakami? Wiedzą co to jest gazeta lub czasopismo, bo wygląda to niepokojąco.
 

Proper

Nowicjusz
Dołączył
13 Październik 2012
Posty
38
Punkty reakcji
2
Moim zdaniem fajną rzeczą mimo wszystko jest tablet, jest mniej inwazyjny niż komputer i jest bardziej komunikatywny w wielu kwestiach(sam fakt,że można go zabrać w wiele miejsc). Czasopisma to świetne narzędzie do rozwoju dla każdego (zwłaszcza te językowe). Żyjemy w kulturze obrazkowej i musimy umieć wykorzystywać te obrazy,żeby pomagały nam i dzieciakom w rozwoju.Ogólnie to ja średnio jestem zadowolony z czasopism na polskim rynku.
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
Niby elektroniczna wersja wydaje się być pod każdym względem lepsza, ale ja mam coś takiego, że lepiej czyta mi się wersję papierową.
 

kajman

Nowicjusz
Dołączył
14 Maj 2014
Posty
26
Punkty reakcji
2
Miasto
Wrocław
Wygodniej czyta mi się gazety papierowe, a to dlatego, że światło z laptopa szybko męczy moje oczy. Niemniej jednak ostatnio coraz częściej korzystam z elektronicznych wydań gazet. Przyczyna jest prozaiczna - zawsze mam je pod ręką, czy to laptopie, w tablecie czy smartphonie.
 

etella

Nowicjusz
Dołączył
6 Luty 2015
Posty
3
Punkty reakcji
1
Wiek
32
Miasto
Kazimierz Dolny
Wolę gazety online, po pierwsze dlatego, że są bezpłatne, a po drugie dlatego, że są bardziej praktyczne (mają opcję jak Ctrl+F, można zmieścić ich mnóstwo w tablecie itd.).
 

stickydude

Nowicjusz
Dołączył
13 Wrzesień 2010
Posty
289
Punkty reakcji
12
Wiek
32
Miasto
Koge
Elektroniczne.

Zajmuje mniej miejsca i mogę przenosić ze sobą masę książek i czasopism w jednym tablecie.

Praktycznie przestałem interesować się książkami i czasopismami w formie papierowej.
 

annapos1

Nowicjusz
Dołączył
15 Luty 2015
Posty
24
Punkty reakcji
0
Przy tym postępie to za kilkanaście lat gazetę w formie papierowej będzie można zobaczyć w muzeum techniki...
 

ToLa01

Nowicjusz
Dołączył
6 Sierpień 2014
Posty
82
Punkty reakcji
2
Dokładnie, papierowe. Nic nie zastąpi dotyku gazety. Podobnie mam z książkami..
 

echinokaktus

Nowicjusz
Dołączył
11 Grudzień 2014
Posty
30
Punkty reakcji
1
A ja udzielę trochę innej odpowiedzi. Nie przepadam za polskimi gazetami. Dziennikarstwo u nas bardzo kuleje :(
Wybieram elektroniczną wersję BBC.
 
V

Vaffik

Guest
A ja zawsze "ssam" z neta w pdf-ie i sobie szybko drukuję. Nie potrafię odzwyczaić się od papieru. Nauka języka obcego gapiąc się w ekran to tragedia. Nie ma to jak kajet na kolanach.
 

Kejtttx

Nowicjusz
Dołączył
9 Luty 2016
Posty
6
Punkty reakcji
0
zdecydowanie papierowe, chociaż ostatnio jakoś częściej zdarza mi się faktycznie korzystać z tych internetowych
 

Lewiksa

Nowicjusz
Dołączył
10 Luty 2016
Posty
25
Punkty reakcji
0
Według mnie wygodniejszą wersją jest papierowa, nawet jeżeli na najgorszej jakoście papierze. Do elektronicznej trzeba się schylać albo powiększać.
 

gapcio69

Nowicjusz
Dołączył
10 Luty 2016
Posty
22
Punkty reakcji
0
Miasto
Zamość
Gdyby czytać na czytniku e-book z e-papierem pewnie było by lepiej niż na smartfonie czy tablecie.
Ja takiego sprzętu nie posiadam a od pozostałych to wolę 1000^10 razy wersję papierową ;)
 

Bal_lerina

Nowicjusz
Dołączył
5 Grudzień 2011
Posty
183
Punkty reakcji
1
Miasto
polska
Gazety wole papierowe zdecydowanie, ale kupuję nie często to prawda. Ostatnio kupiłam dwa miesiace z rzędu neewsweeka i politykę, a bywa , ze raz w miesiącu coś kupię... Cenię to, ale internet tez kipi od infrmacji i nieraz ciekawe artykuły sa na blogach mało znanych osóbek ;)
 

Jankoo

Nowicjusz
Dołączył
30 Kwiecień 2015
Posty
63
Punkty reakcji
1
Wiek
37
To zależy jakie gazety. Na przykład typowe dzienniki nie mają dla mnie już zbytnio prawa bytu, wiadomo że informacje dużo aktualniejsze i szybsze (choć oczywiście nie zawsze w 100% prawdziwe) znajdzie się w internecie no i oczywiście w telewizji. Jeśli chodzi o pisma branżowe czy tematyczne - kupuję jak najbardziej. Cenię sobie artykuły na ciekawe tematy lub pisane przez ekspertów.
 
Do góry