Którą wiatrówkę wybrać Wiatrówka Crosman Nitro Piston Vantage 4,5 mm Wiatrówka K

piotrasdb

Nowicjusz
Dołączył
18 Listopad 2014
Posty
1
Punkty reakcji
0
Witam wszystkich mamy taki problem nie wiem którą wiatrówkę wybrac która jest lepsza mam dwa typy :Wiatrówka Crosman Nitro Piston Vantage 4,5 mm czy Wiatrówka Karabinek HATSAN 125 kal. 4,5 VORTEX prosze o opinie
 

samoyed

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2015
Posty
359
Punkty reakcji
3
Wiek
34
Miasto
Wrocław
myślę, że w zależności od umiejętnośći Hatsan dla bardziej doświadczonych strzelców będzie lepszy.
 

Papiernik

Nowicjusz
Dołączył
10 Czerwiec 2010
Posty
189
Punkty reakcji
2
Znam tylko Corsmana z tych dwóch. Kilka razy strzelałem, sprzęt porządny, dobrze zrobiony. Wbudowana luneta robi robot.
 

samoyed

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2015
Posty
359
Punkty reakcji
3
Wiek
34
Miasto
Wrocław
Papiernik napisał:
Znam tylko Corsmana z tych dwóch. Kilka razy strzelałem, sprzęt porządny, dobrze zrobiony. Wbudowana luneta robi robot.
Chyba w każdej wiatrówce luneta robi robote.
 

golgi

Nowicjusz
Dołączył
18 Listopad 2007
Posty
565
Punkty reakcji
3
Wiek
42
Miasto
wrocław
nie do każdej da się zamontować, nie każda tego potrzebuje- na 5 m luneta nie jest potrzebna, do krótkich się nie nadaje, kiepska wiatrowka szkodzi lunetom i układom optycznym w nich.
 

Carbid

Nowicjusz
Dołączył
27 Lipiec 2015
Posty
46
Punkty reakcji
0
Jak wiatrówka ma szkodzić lunecie tyo nie jest to raczej sprzęt najwyższej klasy.
 

samoyed

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2015
Posty
359
Punkty reakcji
3
Wiek
34
Miasto
Wrocław
golgi napisał:
nie do każdej da się zamontować, nie każda tego potrzebuje- na 5 m luneta nie jest potrzebna, do krótkich się nie nadaje, kiepska wiatrowka szkodzi lunetom i układom optycznym w nich.
Niby tak ale krótka wiatrowka to mam wrażenie że zabawka a taka łamana z luneta to juz konkret.
Carbid napisał:
Jak wiatrówka ma szkodzić lunecie tyo nie jest to raczej sprzęt najwyższej klasy.
No napewno nie jest, zwlaszcza jesli luneta jest droższa od wiatrówki.
 

golgi

Nowicjusz
Dołączył
18 Listopad 2007
Posty
565
Punkty reakcji
3
Wiek
42
Miasto
wrocław
Carbid napisał:
Jak wiatrówka ma szkodzić lunecie tyo nie jest to raczej sprzęt najwyższej klasy.
wibracje są w nawet najlepszych sprzetach a i tak potrafią popsuć optykę.
 

samoyed

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2015
Posty
359
Punkty reakcji
3
Wiek
34
Miasto
Wrocław
golgi napisał:
wibracje są w nawet najlepszych sprzetach a i tak potrafią popsuć optykę.
Ale te droższe mają zapewne mniejsze wibracje, i co najważniejsze wiatrówka musi mieć odpowiednią siłę bo inaczej luneta da obraz a śrut nie doleci
 

golgi

Nowicjusz
Dołączył
18 Listopad 2007
Posty
565
Punkty reakcji
3
Wiek
42
Miasto
wrocław
większa moc, większe wibracje- tłumienie jest inne. to powszechna wiedza, że optyka na broni się psuje z czasem bo musi po prostu.
obserwujesz cel, do którego mozesz dostrzelić.
 

czechu

Nowicjusz
Dołączył
21 Listopad 2007
Posty
489
Punkty reakcji
2
samoyed napisał:
Niby tak ale krótka wiatrowka to mam wrażenie że zabawka a taka łamana z luneta to juz konkret.
do krotniej wiatrowki tez mozna dac lunete, kazda wiatrowka ma moc 17 kJ, wiec raczej pocisk powinien leciec na ta sama odleglosc



samoyed napisał:
Ale te droższe mają zapewne mniejsze wibracje
przeciez wibracje sa po wystrzale, a celujesz przed strzalem
 

samoyed

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2015
Posty
359
Punkty reakcji
3
Wiek
34
Miasto
Wrocław
Sam celownik nie jest nawet wybitnie drogi ale takie oświetlenie laserowe juz chyba dość mocno zdradza pozycje w terenie. Dobzre rozumuje?
 

samoyed

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2015
Posty
359
Punkty reakcji
3
Wiek
34
Miasto
Wrocław
No tak, ale jak z daleka w nocy strerzelasz ti przez lunete widzisz też punkcik wyznaczony przez laser tak??
 
Do góry