Czy moja sioatrzenica jest niegrzeczna?

M.T.W.D.

Nowicjusz
Dołączył
13 Wrzesień 2012
Posty
252
Punkty reakcji
4
Witam.

Chciał bym się dowiedzieć od doświadczonych rodziców czy moja siostrzenica 14 miesięcy jest faktycznie niegrzeczna? bo zdaniem brata i jego baby tak.

Sytuacja wygląda tak do nas wprowadził się na miesiąc brat z narzeczoną (nie mają dzieci) i są juz tu 9 dni a już czepiają się siostry ze mała jest niegrzeczna bo:

Często bierze coś do buzi, chodzi po całym domu, zdaża jej się grzebać w szafkach i wszystko z nich wywalić ale gdy się podejdzie i powie to stara się wszystko włożyć z powrotem, bierze nasze rzeczy np szczotkę czy telefon jak się go zostawi w jej zasięgu ale gdy powiem oddaj wujkowi telefon podejdzie i odda, idzie spać między 19:00 a 23:00 zależy od tego czy była na dworze i ile razy spała w dzień, zdarza jej się obudzić po 12 tej w nocy z lekkim płaczem (wina ząbków bo dopiero jej rosną) i nie spać ze dwie godziny tylko się bawi a im to przeszkadza bo się nie mogą wyspać, zawsze wstaje około 5 tej rano a im to przeszkadza bo ich budzi. Mała prawie w ogóle nie płacze. czasem ma tak ze czegoś chce gdy ktoś z nas siedzi podejdzie złapie za palca i ciągnie kiedy się wstanie i za nią pójdzie to zaraz się zatrzyma odwróci i podnosi rączki żeby ją wziąść wtedy pokazuje palcem na drzwi wyjściowe albo okno lub poprostu siedzi i bawi się nasza twarzą a Im to przeszkadza bo są zmęczeni po pracy. Często jak się bawi z którymś z nas to głośno krzyczy a im to przeszkadza bo oglądają tv. Mała nie lubi jak się ją ubiera, przebiera i zmienia pampersa często przy tym płacze i sie rzuca ich zdaniem jest niegrzeczna bo powinna leżeć cicho Gdy idziemy z małą na spacer mała potrafi się zatrzymać i jeść piasek lub kamyczki a oni na to ze jest niegrzeczna.

A najbardziej mnie denerwuje to gdy mała płacze na ząbki albo ma kolke czy coś to oni potrafią zasugerować ze nie daliśmy jej jeść albo któryś z nas coś jej zrobił bo dziecko ich zdaniem bez powodu nie płacze.

Mała moim zdaniem jest grzeczna bo bardzo często bawi się sama byle czym nawet głupim bucikiem. Gdy jest głodna to podejdzie i mówi aaaammmmm. Uwielbia się kąpać i tańczy jak leci muzyka. Mała naprawdę rzadko płacze.

Teraz pytanie do rodziców czy waszym zdaniem mała jest niegrzeczna? Bo chce im coś powiedzieć ale ja też dzieci nie mam i powiedzą ze się nie znam. jakie jest wasze zdanie?

Pozdrawiam
 

Iluvfantasy

Moderator
Członek Załogi
Moderator
Super Moderator
Dołączył
5 Lipiec 2007
Posty
3 067
Punkty reakcji
245
No cóż, ja dzieci też nie mam, ale to, co opisujesz, jest normalnym zachowaniem niewiele ponad rocznego dziecka... Wręcz powiedziałabym, że jest grzeczna, bo dzieci potrafią być dużo bardziej rozwrzeszczane :D Twój brat po prostu nie jest przyzwyczajony do dzieci, no ale niech nie przesadza.
 

Xardas13

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2015
Posty
22
Punkty reakcji
0
Witaj, jak na ten wiek totwoja siostrzenica jest bardzo grzeczna.. Tojest normalne że takie malutkie dziecko nie usiedzi w miejscu a że je piasek i kamyczki to też jest normalne dziecko prawie półtora roku dopiero poznaje świat wszystko jest w porządku a bratem wgl się nie przejmój. ;) Ja mam dużo gorszą siostrzenice.
 
J

jessi_ca

Guest
Boisz sie ze oni Ci powiedza ze sie nie znasz ( nie wiesz czy to zachowanie niegrzecznego dziecka) bo to twoje pierwsze malenstwo- a oni sami nie maja dzieci, wiec skad oni maja wiedziec co mozna uznac za zachowanie grzecznego dziecka?
Po prostu uciazliwa jest dla nich obecnosc twojego malucha i probuja ci wmowic ze wychowujesz malego rozrabiake. Nie daj sobie tego wmowic :)
 
I

ItaliaAmore

Guest
moim zdaniem dziecko jest w pełni normalne, zdrowe i po prostu ciekawe swiata. Powiedz im, ze niech sie wypowiadaja jak beda mieli swoje, pewnie od urodzenia będzie chodziło jak w zegarku:)
 
J

jessi_ca

Guest
Dokladnie, dziecko tak jak kazde jest ciekawe swiata. uwielbiam takich ludzi co nie maja o czyms zielonego pojecia a pouczaja innych
 

Desdemona

Nowicjusz
Dołączył
2 Wrzesień 2015
Posty
59
Punkty reakcji
3
Wiek
36
Dziecko jak dziecko, mogę stwierdzić, że grzeczne, a na pewno zachowuje się normalnie. Jak ktoś nie przebywa z dziećmi, albo ich nie ma, to ma wypaczony obraz tego jakie powinny być.
 
Do góry