Spory dochód, co robić?

Westes

Nowicjusz
Dołączył
3 Listopad 2014
Posty
1
Punkty reakcji
0
Na wstępie piszę że to nie temat dla baranów którzy będą spamowali "FEJK FEJK" czy innego typu dziadostwem - czysto poważnie.

Mam osiemnaście lat, uczę się, jestem na utrzymaniu rodziców. Poszedłem o krok dalej i udało mi się wejść w biznes gdzie mogę przerabiać w porywach do czterdziestu tysięcy złotych miesięcznie, a najmniej 10-15. Nie płacę rachunków, nie opłacam mieszkania, nie mam rodziny na utrzymaniu - czyste pieniądze do mojej dyspozycji.

Tutaj nasuwa się pytanie - co z tym zrobić? Mimo że to dość duży dochód można się go pozbyć w chwilę, inwestować w coś, rozpierdzielać i replay? Jestem bardzo towarzyską osobą i rodzinną, także na pewno dość dużo będę przeznaczać na prezenty dla rodziny/znajomych i dobrze się bawiąc. Auto, wypady te sprawy.

Nie liczę na odpowiedzi typu "To Twoje pieniądzę, rób z tym co chcesz", "Jak to zrobiłeś" i tym podobne. Nie obracałem wcześniej takimi kwotami, dlatego pytam.

Pozdrawiam i liczę na ciekawą odpowiedź.
 

selueno

Nowicjusz
Dołączył
27 Lipiec 2014
Posty
33
Punkty reakcji
1
Zbieraj na dom,mieszkanie,lokal pod sklep i wynajmij.
Na przyszłosć jak znalazł a póki co będzie przynosić dochód.
 

tobi1

Nowicjusz
Dołączył
19 Styczeń 2015
Posty
5
Punkty reakcji
0
Oszczędzaj, na emeryturę przyda się :) , możesz wpłacić pięnążki na fundacje, która np. wspiera dzieci.
 

JoannaWal

Nowicjusz
Dołączył
27 Październik 2014
Posty
15
Punkty reakcji
0
Dokładnie, teraz jest kasa a za kilka-kilkanaście lat może nie być, więc na pewno warto zainwestować w nieruchomość- mieszkanie- a to bardzo duży wydatek i inwestycja lokata emerytalna i gotowe, a resztę na przyjemności.
 
M

martinx

Guest
Myślę, że wielu z nas bardzo ci zazdrości, no, ja na pewno. Ale gratuluję, taki dochód w tym wieku to naprawdę sukces. W każdym razie radzę ci większość tego dochodu odkładać na koncie oszczędnościowym. Częścią możesz wspomóc rodzinę, no i oczywiście zostaw coś dla siebie na drobne wydatki i rozrywkę.
Ja bym pewnie na twoim miejscu częściej grał w pokera. Robię to w kasynie online.
Fajna rozrywka, poza tym można pomnożyć oszczędności, o ile się nie przesadzi z obstawianiem. Warto wyznaczyć sobie miesięcznie konretną kwotę, np. 1000 złotych i jej za nic nie przekraczać.
Oczywiście to tylko jeden pomysł.
 

Pepitka

Nowicjusz
Dołączył
1 Grudzień 2015
Posty
74
Punkty reakcji
0
W kasynie? Serio? To już lepiej sobie dywan z tych pieniędzy zrobić :p

A co do autora - najlepiej inwestuj w ziemię budowlaną w obszarach, które jeszcze nie są silnie zabudowane (bo na takie zabudowane trzeba mieć dużo więcej kasy niż Ty mógłbyś oszczędzić w rok). Na wartości nie straci tak jak mieszkanie (mieszkanie, które teraz kupisz za grubą kasę - za 15 lat będzie warte dużo mniej), dbać o nią nie trzeba (mieszkanie trzeba remontować, dbać o instalacje i o to, żeby Ci wynajmujący nie nawiał z wyposażeniem, albo nie zdewastował mieszkania), a jak się dobrze zakręcisz i kupisz też trochę rolnej, to możesz dostawać sporo dopłat, lub ją wydzierżawić lokalnemu rolnikowi.
 

DamianL

Nowicjusz
Dołączył
20 Lipiec 2016
Posty
1
Punkty reakcji
0
Pepitka napisał:
W kasynie? Serio? To już lepiej sobie dywan z tych pieniędzy zrobić :p

A co do autora - najlepiej inwestuj w ziemię budowlaną w obszarach, które jeszcze nie są silnie zabudowane (bo na takie zabudowane trzeba mieć dużo więcej kasy niż Ty mógłbyś oszczędzić w rok). Na wartości nie straci tak jak mieszkanie (mieszkanie, które teraz kupisz za grubą kasę - za 15 lat będzie warte dużo mniej), dbać o nią nie trzeba (mieszkanie trzeba remontować, dbać o instalacje i o to, żeby Ci wynajmujący nie nawiał z wyposażeniem, albo nie zdewastował mieszkania), a jak się dobrze zakręcisz i kupisz też trochę rolnej, to możesz dostawać sporo dopłat, lub ją wydzierżawić lokalnemu rolnikowi.
Właśnie już lepiej zagrać w coś darmowego Xbox albo PS. Jeśli jednak masz chęć wyłącznie do gier w kasynie - proszę bardzo, zagraj w darmową wersję
Uważam że jeśli masz kasę to inwestuj a nie spędzaj na kawior kasyna albo podobne rzeczy.
 

Isen1822

Ten najgorszy.
Dołączył
3 Maj 2012
Posty
1 115
Punkty reakcji
106
Wiek
30
Miasto
Polska ;)
Ja bym kupował ziemie w okolicach różnych dużych miast. Miasta z reguły rozwijają się w konkretnym kierunku, tak jest np z Krakowem. Tam, gdzie ziemie były warte grosze, w momencie zakupu, teraz ludzie zbijają kokosy na ich sprzedaży lub wynajmie. To opłacalny krok.
 

q1aser

Nowicjusz
Dołączył
3 Sierpień 2016
Posty
3
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
Gdynia
Skontaktuj się ze mną. Jakby co to pomogę Ci zainwestować dobrze te pieniądze. Po prostu w moją firmę i zostaniemy wspólnikami.
 
Do góry