frytki !

monaBETHA

Nowicjusz
Dołączył
1 Kwiecień 2010
Posty
379
Punkty reakcji
1
Wiek
38
Miasto
Wrocław
We frytkownicy oczywiście :) Ale moja wersja jest trochę odchudzona. Mam taką frytkownicę, gdzie trzeba tylko łyżkę oleju.
 

liuza85

Nowicjusz
Dołączył
25 Grudzień 2007
Posty
163
Punkty reakcji
0
tez nad tym myslalam ostatnio, na swieta w prezencie, bo do tej pory w piekarniku tylko
 
W

wiki9969

Guest
A ja robię zupełnie inaczej. :D Z ziemniaków robię cieniutkie frytki, a następnie na małej ilości oleju z masą przypraw smażę je na patelni. ;)
 

ForeverYoung

Bywalec
Dołączył
4 Grudzień 2012
Posty
1 695
Punkty reakcji
139
Wiek
30
Ja smażę na głębokim oleju, odsączam na papierze i podaję z serem i sosem czosnkowym . Czasami dodaję też przyprawy do ziemniaków.
I <3 french fries.
 

Ammelia

Nowicjusz
Dołączył
12 Październik 2014
Posty
34
Punkty reakcji
0
Najzdrowiej i najmniej kalorycznie jest w piekarniku i tak też je robię :)
 

liuza85

Nowicjusz
Dołączył
25 Grudzień 2007
Posty
163
Punkty reakcji
0
smazone w glebokim oleju czy na patelni to dalej smazone w oleju, i nie jest to specjalnie zdrowe,
a z piekanirka sa suche i dlugo to trwa
 

jolly78

Nowicjusz
Dołączył
3 Lipiec 2014
Posty
252
Punkty reakcji
5
Lubię grubo krojone. Nie przyrządzam ich w piekarniku, bo nie są tak chrupiące jak smażone.
 

ewbr4

Nowicjusz
Dołączył
4 Listopad 2008
Posty
3
Punkty reakcji
0
MÓJ PRZEPIS JEST NASTEPUJĄCY I WYPRÓBOWANY KILKA RAZY .ZIEMNIAKI KROIMY ,MAM SPECJALNĄ MASZYNKĘ NA PASKI. W GARNKU GOTUJEMY WODĘ JAK NA MAKARON I PO ZAGOTOWANIU PO POSOLENIU I DODANIU KILKU ŁYŻEK OLEJU OKOŁO 3-4 WRZUCAMY FRYTKI.GOTUJEMY OKOŁO 4 min.i odlewamy-odcedzamy .STUDZIMY.PO OSTUDZENIU 15-20 MIN POLEWAMY OLEJEM DELIKATNIE - I OBSYPUJEMY PAPRYKĄ wg.uznania ,NIE ŻAŁUJĄC np.slodkiej.MIESZAMY TAK ABY PAPRYKA DOBRZE POKRYŁA FRYTKI.NASĘPNIE FYTKI PRZERZUCAMY NA SZEROKĄ BLACHĘ DO PIECZENIA I PIECZEMY W NAGRZANYM PIEKARNIKU 180 stopni C OKOŁO 1 h co jakiś czas przewracając. I WYJMUJEMY JAK STWIERDZIMY ŻE SĄ JUZ UPIECZONE.SMACZNEGO
 

soova

Nowicjusz
Dołączył
19 Luty 2015
Posty
49
Punkty reakcji
2
w piekarniku najczęsciej, bo i tak są kaloryczne ;)
 
V

Vaffik

Guest
Wy jeszcze o tych frytkach?
:D

A co sądzicie o pseudo frytkach gotowcach z marketów?

Nie wiem jak Wam ale mi chyba raczej bardziej smakują te chemiczne-szmelce jak własne z kartoflów... swoich...
Zboczenie jakie...
 
K

Kmicic_IQ130

Guest
dawniej z bratem robiliśmy normalnie na głębokiej patelni, do jakiegoś filmu - Kojak pamiętam :D
 

oaza

Nowicjusz
Dołączył
17 Październik 2008
Posty
310
Punkty reakcji
4
Wiek
40
Miasto
nie z tej ziemi
Musze kupic frytkownicę, bo kocham frytki, ale na mojej kuchence elektycznej zamiast chrupiących, wychodzą ugotowane :( . Chyba kuchenka nie potrafi rozgrzać oleju do odpowiedniej temperatury.
 
M

maku511

Guest
ewbr4 napisał:
MÓJ PRZEPIS JEST NASTEPUJĄCY I WYPRÓBOWANY KILKA RAZY .ZIEMNIAKI KROIMY ,MAM SPECJALNĄ MASZYNKĘ NA PASKI. W GARNKU GOTUJEMY WODĘ JAK NA MAKARON I PO ZAGOTOWANIU PO POSOLENIU I DODANIU KILKU ŁYŻEK OLEJU OKOŁO 3-4 WRZUCAMY FRYTKI.GOTUJEMY OKOŁO 4 min.i odlewamy-odcedzamy .STUDZIMY.PO OSTUDZENIU 15-20 MIN POLEWAMY OLEJEM DELIKATNIE - I OBSYPUJEMY PAPRYKĄ wg.uznania ,NIE ŻAŁUJĄC np.slodkiej.MIESZAMY TAK ABY PAPRYKA DOBRZE POKRYŁA FRYTKI.NASĘPNIE FYTKI PRZERZUCAMY NA SZEROKĄ BLACHĘ DO PIECZENIA I PIECZEMY W NAGRZANYM PIEKARNIKU 180 stopni C OKOŁO 1 h co jakiś czas przewracając. I WYJMUJEMY JAK STWIERDZIMY ŻE SĄ JUZ UPIECZONE.SMACZNEGO
Potwierdzam, frytki jak i ziemniaczki pieczone (krojone np w ćwiartki albo półksiężyce) wychodzą w ten sposób po prostu obłędne!
 
Do góry