Jaki motocykl do 125 cm3 pojemności na kat. b?

I

Infiner

Guest
Od niedawna mamy nowe prawo które umożliwia jeżdżenie posiadaczom prawa jazdy kat b. od minimum 3 lat jazdę legalnie motocyklami do 125 ccm. A to już całkiem niezła moc. W jaki model warto zainwestować? Nowy czy używany? Załóżmy, że mam budżet około 4-5 tys zł.
 
I

Infiner

Guest
Czyli na takiego Ogar Caffe 125 lub Soft 125 trzeba szykować jakieś 4-5 tys zł ?

A na jak długo dają tam gwarancję?
 
K

Kaja Metrowska

Guest
Najlepiej jeżeli popytasz u źródła, czyli na romet.pl
Jest to oficjalny dystrybutor.
 
Dołączył
30 Listopad 2012
Posty
11
Punkty reakcji
0
ja bym postawił chyba jednak na używkę, jakąś kawę albo coś... nie żeby junak albo romet był zły, ale... co porządka marka to porządka marka
 
W

wiemlepiej

Guest
To też może być dobra opcja, ale wyższa półka jest zwykle 2x droższa. A z używanymi jest tak, że jak się trafi na coś dobrego to ok. Ale jak się nie trafi - to mamy skarbonkę bez dna.

Romet ZK 125 to dobra opcja dla kogoś kto zaczyna swoją przygodę z jednośladami. Tani w eksploatacji i dobry na miasto oraz na trasę.
 

adamu

Nowicjusz
Dołączył
24 Styczeń 2015
Posty
13
Punkty reakcji
0
chyba lepiej jednak porządnej marki, np Kawasaki, albo inni japoński, z pewnością jakieś modele o tej pojemności się znajdą. pytanie tylko czy warto? Infiner jeśli jesteś wysoką i raczej cięższą osobą, to lepiej zrób jednak prawko na większą pojemność, bo te 125 z racji mocy są raczej mniejsze i niewygodne dla kogoś, kto ma wiecej niż 175cm (i to jest górna granica moim zdaniem). równie dobrze możesz teraz na skuterku jeździć, a potem się przesiąść.
 

sadlowskiartur

Nowicjusz
Dołączył
31 Marzec 2015
Posty
5
Punkty reakcji
0
Dla osoby, która zaczyna przygodę z jednośladami poleciłbym coś nowego. Kiedyś żyłem w przekonaniu, że jak kupić motocykl to tylko japończyk, lub włoski. Mógłby być 20 letni nawet w cenie nowego chińskiego, byle markowy. Teraz uważam, że początkujący nie powinien mieć za bardzo pod górkę np z awariami i lepiej kupić coś nowego, sprawdzić jak się czuje z nowym zainteresowaniem i z czasem zmienić preferencje.
 

navigator45

Nowicjusz
Dołączył
25 Sierpień 2012
Posty
25
Punkty reakcji
0
Ale na pewno szkoda kasy na jakiegoś chińczyka. Osobiście kupiłbym kilkuletnie Kawasaki i wydaję mi się, że powinno być to dobrym rozwiązaniem dla nowicjusza.
 

ZarzadzajGIP

Nowicjusz
Dołączył
6 Maj 2015
Posty
8
Punkty reakcji
0
Za nowe z dopuszczającą pojemnością trzeba troch zapłacić, Yamaha TDR może być :)
 

jolly78

Nowicjusz
Dołączył
3 Lipiec 2014
Posty
252
Punkty reakcji
5
Mnie się podoba jawa 50, co prawda zabytek, ale ma swój klimat :) Nie wiem tylko jak z tym prawkiem, czy trzeba mieć na to A?
 

Edvard

Nowicjusz
Dołączył
16 Maj 2015
Posty
28
Punkty reakcji
0
Dla wysokich chyba jedynym sensownym rozwiązaniem jest Honda Varadero 125. Naprawdę porządny motocykl. Ale w tej cenie można kupić Varadero na pewno starsze niż 10 lat.
 

zmstr

Nowicjusz
Dołączył
21 Kwiecień 2009
Posty
480
Punkty reakcji
1
Wiek
39
Miasto
Ostr
navigator45 napisał:
Ale na pewno szkoda kasy na jakiegoś chińczyka.
Rozwiń swoją wypowiedź. Chciałbym wiedzieć dlaczego wg Ciebie szkoda kasy na jakiegoś chińczyka
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
zmstr napisał:
Ale na pewno szkoda kasy na jakiegoś chińczyka.
Rozwiń swoją wypowiedź. Chciałbym wiedzieć dlaczego wg Ciebie szkoda kasy na jakiegoś chińczyka
Może dlatego, że są to tzw. "jednorazówki". Jeżeli coś się psuje to ciężko dostać część zamienną. Nie mówiąc już o tym jakiej jakoci są produkty z Chin.
 

Edvard

Nowicjusz
Dołączył
16 Maj 2015
Posty
28
Punkty reakcji
0
Gressil napisał:
Ale na pewno szkoda kasy na jakiegoś chińczyka.
Rozwiń swoją wypowiedź. Chciałbym wiedzieć dlaczego wg Ciebie szkoda kasy na jakiegoś chińczyka
Może dlatego, że są to tzw. "jednorazówki". Jeżeli coś się psuje to ciężko dostać część zamienną. Nie mówiąc już o tym jakiej jakoci są produkty z Chin.




To nie jest kwestia tego gdzie są produkowane sprzęty, lecz ile płaci się za wykonanie i jakiej jakości podzespołów się używa w trakcie produkcji. Zdarza się z tej samej fabryki zjeżdżają produkty niskiej i wysokiej jakości.

Poza tym ja czekam już na premierę Juna Evo 300. jestem ciekaw co to będzie za sprzęt (sorki za OT).
 

Olanzapine

Nowicjusz
Dołączył
10 Luty 2016
Posty
113
Punkty reakcji
1
Polecam Aprilie 125 - dobre przyspieszenie jak na tak małą moc, tania nawet ta prosto z salonu (chyba ok. 15 tys.)
 

Henry0077

Nowicjusz
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
250
Punkty reakcji
1
daraseczek napisał:
ja bym postawił chyba jednak na używkę, jakąś kawę albo coś... nie żeby junak albo romet był zły, ale... co porządka marka to porządka marka
I to się nazywa głos rozsądku. Marka porządna i kupując z drugiej ręki nie jesteśmy skazani tylko na szroty.
 
Do góry