Respawn laptopa - pytania

matthew177

Nowicjusz
Dołączył
24 Październik 2009
Posty
20
Punkty reakcji
4
Witam serdecznie
Używam swojego laptopa w stylu ciągłym już ponad 4 lata, od jakiegoś czasu za bardzo się przegrzewa i za wolno pracuje, stwierdziłem więc, że zgram wszystkie istotne dla mnie pliki na dysk przenośny a w komputerze zrobię respawn systemu do pierwszej kopii zapasowej lub po prostu zainstaluje nowy system.
I tutaj parę mam pytań.
1. Planowo będę musiał wyczyścić komputer w sensie fizycznym - czy po odkręceniu obudowy sprzężone powietrze się do tego nada? Czy lepiej się tego nie chwytać i oddać komuś kto się tym profesjonalnie zajmuje?
2. Czy jest jakiś inny sposób na naprawienie problemu przegrzewania się komputera oraz przyspieszyć jego pracę?
3. Pliki, które będę przegrywał na dysk przenośny są w moim posiadaniu już nawet po 10 lat, bo są zgrywane ze starego komputera stacjonarnego (ok 4-5 lat temu). Czy jest możliwość puszczenia jakiegoś antywirusa przez te pliki, aby wykrył co mi tam szwankuje? Czasami wchodząc na folder sprzed paru lat ścinało mi komputer i musiałem resetować bo już nic innego nie pomagało. Czy przejażdzka tym antywirusem pomoże ?
 
Do góry