Zakup keyborda dla początkującego grajka

LemonLaw

Nowicjusz
Dołączył
13 Październik 2014
Posty
1
Punkty reakcji
0
Hej,

od jakiegoś czasu marzy mi się rozpoczęcie gry na instrumencie klawiszowym. Chciałbym grać na pianinie, niestety ze względów finansowych jak i czysto logistycznych nie mogę zakupić pianina. Postanowiłem więc, rozpocząć naukę gry na keybordzie (samodzielnie), niestety nie wiem, jaki sprzęt byłby dobry dla osoby z zerowym / nikłym stażem odnośnie gry na intrumentach.
 

Eksterminator

Nowicjusz
Dołączył
17 Listopad 2014
Posty
2
Punkty reakcji
0
Jeżeli zamierzasz samodzielnie uczyć się gry na klawiszach, to najlepiej by był to instrument posiadający tzw. funkcję edukacyjną. Jest to funkcja, która krok po kroku z pokazaniem nutek, klawiatury i palców przeprowadzi Cię przez szereg ćwiczeń i melodii. Specjalistą w takich niedrogich instrumentach klawiszowych, które taką funkcję posiada jest Casio. Przy czym, wcale nie koniecznie musisz być skazany na keyboard, bo może warto by zastanowić się nad zakupem pianina cyfrowego, które ani dużo nie waży, ani dużo miejsca nie zajmuję a i cenowo wcale nie wiele więcej kosztuje niż średniej klasy keyboard. Napisz jakim budżetem dysponujesz, to postaram się Ci pomóc w dokonaniu wyboru.
 
Do góry