Przepisy na śniadania.

Alice Zet

Nowicjusz
Dołączył
26 Sierpień 2014
Posty
12
Punkty reakcji
0
Podawajcie swoje sprawdzone i pyszne przepisy na zdrowe ( i mniej zdrowe;) śniadania. Co zazwyczaj jecie, co można zrobić smacznego i pożhywnego dla całej rodziny.
 

kaja8

Nowicjusz
Dołączył
23 Październik 2014
Posty
76
Punkty reakcji
2
Na śniadanie polecam musli, lub płatki owsiane z jagodami goji, bananem i różnymi innymi dodatkami owocowymi. Lekko i pożywnie :)
 

ance

Nowicjusz
Dołączył
6 Październik 2014
Posty
33
Punkty reakcji
2
Wiek
33
owsianka z orzechami albo omlet bananowy :)
 

jaka29

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2008
Posty
1 128
Punkty reakcji
2
Ja rano nie mam nigdy za wiele czasu aby bawić się w przepisy na dania śniadaniowe. Najlepiej sprawdza się większy jogurt np. ostatio bakoma premium gold i do tego musli czy płatki owsiane i jest super pozywnie i super zdrowo.
 
V

Vaffik

Guest
Umarł bym z głodu jedząc takie śniadania jak Wy :D
Ja polecam sałtkę warzywną (czy tam jarzynową jak kto woli) ale własnej roboty bo w tych sklepowych to przesadzają z solą i resztą.
Swoją sałatkę warzywną robię z:
ziemniaki, marchew, cebula, groszek, jabłka, ogórki kiszone, pietruszka, jajka gotowane. Majonezu nie kupuję. Nie opłaca się. Robię sam. Paleta jajek 30szt. i jadę po swojemu. Wychodzi majo że palce lizać.
Do sałatki nie dodaję nic procz w/w oraz trochę klasycznych przypraw. Inni dodają jeszcze szczypior i rózne natki i bajerniki. Czasami się zapomnę ale smaku to nie niszczy. Mój sposób na dobrą sałetkę to majonez własnej roboty oraz to by wszystkich składników warzywno-owocowych (jabłka) prócz cebuli i pietruszki było tyle samo wagowo nie wliczając w to ziemniaków. Po czymś takim mozna iść pracować no ale musli???
Wybaczcie - nie naśmiewam się tylko .... nigdy nie potrafiłem zrozumieć ludzi którym kromka chleba na pół dnia wystarczy.

Przyjęła się chora teoria że obiad jest najważniejszym daniem dnia, tak?
Bzdura!
A z czego ten organizm ma od rańca czerpać energię? Z batoników czy z mleka?
BB)

Bardzo często moim śniadaniem tez jest pozostałść mięsna po wczorajszym obiedzie. Nie ma to jak odpalić schaboszczaka w bułce z rańca + oczywiście jakie pomodoro.
 

jolly78

Nowicjusz
Dołączył
3 Lipiec 2014
Posty
252
Punkty reakcji
5
Od czasu do czasu lubię zjeść na śniadanie coś słodkiego, czyli pancake :)
 

ramsay

Nowicjusz
Dołączył
24 Luty 2012
Posty
19
Punkty reakcji
1
Najlepszy pomysł na śniadanie to szybkie naleśniki i dżem! Mój ulubiony to ananas z marakują ze Stovitu :) Zawsze w weekend robię, jak tylko mam więcej czasu. Smakuje wakacjami ^^ :) Omnonom
 

soova

Nowicjusz
Dołączył
19 Luty 2015
Posty
49
Punkty reakcji
2
na snaidanie to na pewno coś szybkiego musi być, bo wolę jednak trochę pospać. Wiec albo szykuje jakaś pastę do chleba wieczorem, ostatnio z groszku zielonego, albo je jakiś nabiał, najczesciej jogurt z płątkami:)
 

malwa1990

Nowicjusz
Dołączył
11 Luty 2017
Posty
106
Punkty reakcji
0
Zwykłe naleśniki z konfiturą malinową, imbir z chilli z piwniczki babuni. Niebo w gębie !
 

fis

Nowicjusz
Dołączył
28 Listopad 2017
Posty
6
Punkty reakcji
0
Ja uwielbiam omlety przeróżne. Tu masz kilka przepisów: w ww2.braunhousehold.com/pl-pl/porady-kuchenne2/jak-zrobic-omlet. Mój ulubiony dutch baby chyba :)
 

oaza

Nowicjusz
Dołączył
17 Październik 2008
Posty
310
Punkty reakcji
4
Wiek
40
Miasto
nie z tej ziemi
Ja uwielbiam na śniadanie pancakes z domowym dżemem albo ze śmietaną i cukrem. Są idealne na śniadanie bo bardzo szybko się je przygotowuje.
 

maximum

Nowicjusz
Dołączył
16 Styczeń 2014
Posty
178
Punkty reakcji
0
Jaglanka jest najlepsza na śniadanie! Sycąca, zdrowa, idealna!
 

Aishqa

Nowicjusz
Dołączył
23 Listopad 2021
Posty
22
Punkty reakcji
2
Ja lubię tortille którą zawijam z jajecznicą, awokado i bekonem :D
 
Do góry