Kompresor do czyszczenia komputera czy taki wystarczy?

VAdamV

Nowicjusz
Dołączył
1 Sierpień 2014
Posty
70
Punkty reakcji
0
Witam.

Szukałem takiego kompresora do czyszczenia komputera i znalazłem ale nie wiem czy będzie dmuchać wystarczająco mocno żeby pozbyć się kurzu wiec proszę mi doradzić jeśli ktoś się zna.

Oto specyfikacje

Mini kompresor 250 PSI +
KOŃCÓWKI!!!
Zasilanie z zapalniczki samochodowej
12V
SPECYFIKACJA:
Ciśnienie tłoczenia 2 Mpa (250 PSI)
Idealny do pompowania kół
samochodowych
3 metrowy przewód z wtykiem do
gniazda 12V
Wąż powietrzny o długości 46 cm z
zaworem zamykającym
3 końcówki do pompowania
np.materacy,piłek,opon itp.(w
komplecie)
Wskaźnik ciśnienia
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
A nie prościej i wygodniej korzystać ze sprężonego powietrza które można kupić w sklepie komputerowym za kilka złotych ?
 

VAdamV

Nowicjusz
Dołączył
1 Sierpień 2014
Posty
70
Punkty reakcji
0
To sprężone powietrze kosztuje u nas 19 zł i będę mógł go użyć raz może dwa a ten kompresor kosztuje 14 zł i będę mógł go użyć wiele razy
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
W takim razie faktycznie, ale bedziesz musiał przerobić sobie końcówkę żeby zasilanie było z gniazdka a co za tym idzie dokupić zasilacz 230/12V oraz zrobić coś z wężem bo standardowo ma on pewnie 50-100 cm a przy takiej długości niewygodnie będzie Ci się czyściło komputer. O siłę tłoczenia się nie martw, jeżeli jest wystarczająca do pompowania kół w aucie to i przy czyszczeniu b3dzie ok. Jest tylko kwestia jak cienka musi być końcówka aby ciśnieniw było zadowalające. No i przygotuj sie na to, że takie urządzenie robi dużo szumu podczas pracy. Cena nieco niska, ja miesiąc temu za podobne urządzenie zapłaciłem 60 zł
 
Do góry