Alkomat elektrochemiczny

raffphp

Nowicjusz
Dołączył
18 Grudzień 2009
Posty
22
Punkty reakcji
0
Proszę o pomoc. Chce kupić alkomat, wiem że nie warto kupować półprzewodnikowych bo są niedokładne i nic nie warte. Bardziej interesuje mnie alkomat elektrochemiczny, który dokładnie mierzy promile. Nie wiem co wybrać, takich jest bardzo dużo, niektóre nawet z drukarką (drukarki nie potrzebuję). Jaki kupić? Na co zwracać uwagę?
 

tadek33

Nowicjusz
Dołączył
25 Sierpień 2014
Posty
21
Punkty reakcji
1
Niektóre elektroniczne także są niedokładne :) Na pewno nie warto wydawać nie wiadomo jak dużo (600-1000zł) jak i najtańszych (ok 100zł). Półka średnia w zupełności wystarcza. Kiedyś na TVNTurbo chyba w programie Gadżet były testy właśnie 3 przedziałów cenowych i ten ze średniej jak i najdroższy wskazywały bardzo podobne wartości, a ten najtańszy troszkę odbiegał. Choć jeśli chcesz tylko wiedzieć czy w ogóle możesz zasiąść za kółkiem to ten najtańszy powinien ci wystarczyć.
 

StuntmanMark

Nowicjusz
Dołączył
9 Grudzień 2008
Posty
357
Punkty reakcji
0
Wiek
36
te najtańsze lepiej omijać, najlepiej wybrać te za ok 350-500 zł (np. x3 lub x5), a droższe jedynie jeśli takowy potrzebujemy
 

raffphp

Nowicjusz
Dołączył
18 Grudzień 2009
Posty
22
Punkty reakcji
0
X3, x5 to są te alkohity? Dobre to? A były w tym teście obecne? Ogólnie chyba warto przegląć testy, tylko je znaleźć. x5 jest za 450zł, a 3 za 315zł. Wolałbym kupić coś dobrego, z tego co wyczytałem to alkohity dobre są. Coś co ma dobrą czułość. Czy różnica miedzy nimi to tylko miejsa po przecinku i cena?
 

StuntmanMark

Nowicjusz
Dołączył
9 Grudzień 2008
Posty
357
Punkty reakcji
0
Wiek
36
testy można znaleźć w prasie branżowej lub na blogach i portalach o tematyce motoryzacyjnej (ale trzeba uważać na sponsorowane artykuły ;) ) - alkohit to jeden z lepszych producentów i jeśli jesteś w stanie wydać nieco więcej to na stronie producenta znajdziesz dokładny opis poszczególnych modeli... natomiast jeśli budżet jest ograniczony to taka podstawowa wersja jak x3 będzie jak najbardziej ok
 

brainiak

Nowicjusz
Dołączył
16 Styczeń 2009
Posty
53
Punkty reakcji
1
raffphp napisał:
X3, x5 to są te alkohity? Dobre to? A były w tym teście obecne? Ogólnie chyba warto przegląć testy, tylko je znaleźć. x5 jest za 450zł, a 3 za 315zł. Wolałbym kupić coś dobrego, z tego co wyczytałem to alkohity dobre są. Coś co ma dobrą czułość. Czy różnica miedzy nimi to tylko miejsa po przecinku i cena?
czesc, ja bym ci doradził zdecydowanie inne modele, chyba że nie będziesz za czesto go uzywała. ogolnie dobry alkomat musi trochę kosztować. mam kumpla krótry kupował taki sprzet dla firm, i podobno dobre jakości sprze musi powyżej 500zł kosztować. zdecydowanie lepsze są - toszke droższe, ale jest wg mnie pewniejsz, ja mam x50! (kumpel własnie polecał x100, ja nie potrzebowałem az takiego profesjonalnego). mam go ok 2miesięcy i jestem bardzo zadowolony, solidny i juz pare razy testowany ;). firma jest w porzadku, bo wczesniej zamawaiłem u nich jednorazóki i byłem bardzo zadowlony, łatwe w uzyciu i mają dobre atesty. także ja polecam swój sprzęt, ale jak nie potrzebujesz az tak czesto uzywać, to może warto najpierw spradzić sie na jednorazówkach :) - tylko nie wszędzie to kupisz, ja na stacjach razcej widze ich podróbki konurencji, ale bym ich nie radził...., ja zamawaiłem w necie od razu kilka sztuk, więc wychodzi ekonomicznie.
 

raffphp

Nowicjusz
Dołączył
18 Grudzień 2009
Posty
22
Punkty reakcji
0
X100 to wydatek rzędu 800zł, natomiast ten co masz x50 kosztuje 500zł. Jak miałbym zdecydować się na coś to chyba kupiłbym x50. Cena jest mniej więcej taka ile chciałem najwięcej przeznaczyć, a chcę coś co jest niezawodne, czytałem trochę o tych alkomatach wydają się naprawdę dobre. 3 lata gwarancji to dużo?
 

raffphp

Nowicjusz
Dołączył
18 Grudzień 2009
Posty
22
Punkty reakcji
0
Ja już się nastawiłem na x100, mam nadzieję, że tez dostanę takie fajne opakowanie do przechowywania. Kasa idzie, wiadomo, ale człowiek jest spokojny że nie wywalił pieniędzy w błoto.
 
D

Dorka123

Guest
my chyba jednak kupimy x50, widziałam w sklepie, że ma 3 lata gwarancji, gwarancję na sensor i darmowe kalibracje, no i wyglada jak wyższe modele ;)
 

raffphp

Nowicjusz
Dołączył
18 Grudzień 2009
Posty
22
Punkty reakcji
0
Ja już zamówiłem x100, powinien do końca tygodnia przyjść. Też ma 3 lata gwarancji, w sumie w x100 ma szerszy zakres i ma możliwość zgrywania wyników do komputera. Będę prowadził swoją własną kartotekę, a co tam 8).
 
D

Dorka123

Guest
no to masz już profesjonalny sprzęt :) daj znać jak się sprawdzi ;) wziąłeś ze świadectwem wzorcowania? Dużo się za to dopłaca?
 

StuntmanMark

Nowicjusz
Dołączył
9 Grudzień 2008
Posty
357
Punkty reakcji
0
Wiek
36
świadectwo wzorcowania jest bardzo przydatne, zwłaszcza jeśli alkomat będzie używany np. na potrzeby firmy lub własnej działalności
 
K

Kaja Metrowska

Guest
Zwracać trzeba uwagę na jakość. Generalnie w sieci jest pełno sprzętu wątpliwej jakości po 50 czy 100 zł, takich raczej nie warto kupować. Szybko się rozstrajają i podają zafałszowane wyniki. Jak już kupować to coś sprawdzonego np

http://www.motointegrator.pl/produkty/280512-alkomat-elektrochemiczny-alcoscent-da-7100

Mierzy z dokładnością do 0,1 promile (tolerancja w PL wynosi 0,2 promile). Trzeba też zwracać na kalibrację.
 

Joanna_8590

Nowicjusz
Dołączył
20 Październik 2013
Posty
76
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
Syców
Hej! Chcę na święta zakupić dla brata alkomat. Tylko nie mam pojęcia, który wybrać. Sugerując się Waszymi wcześniejszymi wypowiedziami wybrałam dwa: militaria.pl/datech/alkomat_datech_da5100_p6180.xml
oraz militaria.pl/datech/alkomat_datech_pro_x5_p39366.xml. Który z nich jest lepszy?
 

Papiernik

Nowicjusz
Dołączył
10 Czerwiec 2010
Posty
189
Punkty reakcji
2
Oj tak taka czułość ma ogromne znaczenie, w końcu w PL tylko 0,2 promila!
 

nutria

Nowicjusz
Dołączył
21 Kwiecień 2013
Posty
107
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Słupsk
ja mam Datech A5100 (czyli ten pierwszy) i uważam że też spełnia swoją funkcję :)
 

Papiernik

Nowicjusz
Dołączył
10 Czerwiec 2010
Posty
189
Punkty reakcji
2
Przezorny zawsze ubezpieczony! A jak pokaże Ci 0,2 promila, a na dokładniejszym wyjdzie 0,21 to już niestety prowadzić nie możesz
 
Do góry