Jak wybrać sprzęt.

Agadga

Nowicjusz
Dołączył
15 Grudzień 2007
Posty
16
Punkty reakcji
0
Miasto
Mazowieckie
Cześć wszystkim!
Chcę kupić laptopa, jednak jako kobieta często w sklepie jestem traktowana jako - weźmie do gier i byle drożej jej wcisnąć. Chciałabym wiedzieć na co patrzeć, jak rozpoznać dobry procesor, przy czym przydatne jest wyoskie taktowanie a przy czym niskie, karta graficzna itp. Podaję jakie mam wymagania :
Cena do 1700zł, będzie do codziennego użytku, czasem jakieś lekkie programy do projektowania ale poważnie nie wymagające, internet pisanie - wiadomo, po prostu zwyklak. Chcę zeby byl lekki, nie duzy ale 15 cali to koniecznosc, no i w sumie to chyba tyle? :)
PS. Czy jest szansa na 4 rdzeniowy procesor w tej cenie?
 

maciejusek100

Nowicjusz
Dołączył
27 Luty 2014
Posty
135
Punkty reakcji
1
Wiek
25
Miasto
Śląsk
Laptopem za 1700zł nie poszalejesz.. więc no.. Radziłbym dorzucić 300zł-600zł to wtedy miała byś oczywiście coś lepszego.

Ale okey.. dobry procesor można rozpoznać po większej ilości rdzeni i wątków, też po tym do jakiego gniazda może spasować czyli np. socket 1150 niż socket 775 byłby lepszy i powiedzmy o zegarze 3.20GHz niż 2.30GHz.

W kartach graficznych jest tak, że lepsza byłaby szyna 256bit. niż 128bit. oczywiście też taktowanie GPU oraz taktowanie pamięci.. oraz powiedzmy 2GB pamięci aby karta utrzymała wymagające aplikacje, ale pamiętaj że nawet karta graficzna 2GB o wejściu DDR3 jest gorsza niż 1GB o wejściu DDR5.

A jeżeli chodzi o RAM to 4GB wystarczyłoby. Pamiętaj, że wejście DDR2 jest gorsze od DDR3.

A na koniec płyta główna do której spasują wszystkie te elementy.

Powyżej powiedziałem ci o tym na co musisz popatrzeć przy zakupie...
No oczywiście przy projektowaniu przydałby ci się 4-rdzeniowy więc spokojnie sobie taki znajdziesz patrząc po tym co pisałem :)

Spokojnie przy tej cenie można mieć 4-rdzeniowy procesor ale nie jakiś super dla entuzjastów heh :D

Laptopa ci nie polecę ani nie podam bo jako tako nie interesuje się nimi... i nie znam fajnych, ja bym radził kupić stacjonarny jak to ja :p ale jeżeli chcesz mieć wygodę to jak najbardziej laptop :)

Mam nadzieje że pomogłem ^^
 
Do góry