Bezpieczeństwo wewnętrzne - czy warto?

live

Nowicjusz
Dołączył
9 Wrzesień 2014
Posty
3
Punkty reakcji
0
Witam
Zastanawiam sie nad kierunkiem studiów, wiem, ze troche pozno.... zdawalem poprawke z matmy. Poza tym nie chciałbym podjąć niewłaściwej decyzji, zeby potem nie żałować.
CO sądzicie o studiach na kierunku: bezpieczenstwo wewnętrzne? Jak jest po tym z pracą? Ostatnio usłyszalem od kogoś, ze ten kierunek jest bez sensu, bo jeśli ktos chce byc Policjantem, to moze isc do szkółki policyjnej, jesli żołnierzem to do szkoły wojskowej itp, więc sam juz nie wiem co o tym mysleć

Druga opcją nad ktorą sie zastanawiam, są studia związane z grafiką komputerową (skonczylem technikum cyfrowych procesów graficznych i może warto to kontynuwoać, chociaz wydaje mis ei, ze nie mam do tego talentu)
 
A

anastazja20

Guest
Po bezpieczeństwie niekoniecznie trzeba być policjantem. Są jeszcze inne zawody, gdzie można pracować kończąc ten kierunek. Ale bezpieczeństwo jest dość popularnym kierunkiem, dlatego trzeba mieć dobre wyniki z matury.

Ale i tak polecam Ci grafikę. Oczywiście jeśli się dobrze w tym czujesz.
 

live

Nowicjusz
Dołączył
9 Wrzesień 2014
Posty
3
Punkty reakcji
0
anastazja20 napisał:
Po bezpieczeństwie niekoniecznie trzeba być policjantem. Są jeszcze inne zawody, gdzie można pracować kończąc ten kierunek. Ale bezpieczeństwo jest dość popularnym kierunkiem, dlatego trzeba mieć dobre wyniki z matury.

Ale i tak polecam Ci grafikę. Oczywiście jeśli się dobrze w tym czujesz.
Jesli chodzi o grafike, to wydaje mis ie, ze nie mam do tego talentu, więc nie wiem, czy opłąca sie w to pchać
A co do bezpieczenstwa wewnetrznego, to gdzie ejszcze można po tym pracować?

DOstałem sie na ten kierunek na uczelni w mniejszym mieście(pwste jarosław)
Ale dziwie sie, ze jest na to duzo chętnych skoro to taki kiepski kierunek(przynajmniej wg niektorych) po ktorym i tak nie ma pracy, bo trzeba zdawac testy, tak samo jak ludzie bez studiow
 
K

Kaja Metrowska

Guest
A może taki kierunek jak bezpieczeństwo w biznesie? Obecnie jest na WSNHiD w Poznaniu ( jest tam bardzo niskie czesne). Kierunek nowy ,na pewno nie ma takiego przesytu na rynku pracy jak po innych kierunkach a na pewno da Ci bardzo dobre możliwości. Firmy, szczególnie te duże korporacje inwestują w pracowników właśnie z taką wiedza ponieważ wiedzą,ze ten dział jest obecnie bardzo ważny.
 

live

Nowicjusz
Dołączył
9 Wrzesień 2014
Posty
3
Punkty reakcji
0
Ostatecznie poszedłem na projektowanie graficzne i niestety nie jestem zadowolony, głównei daltego, ze tam gdzie poszedłem praktycznie nie ma zycia studenckiego. W grupie wszystkoch osób na liście jest chyba 30. W tym 11 polaków i jakies 13-14 ukraińców i 6-7 osób ma indywidualne zajęcia. I tak na dobrą sprawe nie mam sie z tu z kim zgadać. W grupie mniej więcej w moim wieku jest tylko trzech polaków, ale chyba sie nie zgadamy, nie nadają na tych smaych falach, nie interesują sie sportem, ani nic z tych rzeczy. W akademiku jest tylko 18 polaków, a ukraińców chyba ze 150.... kurde czuje, ze mi zycie ucieka
 

samotnawsieci93

Bywalec
Dołączył
10 Grudzień 2008
Posty
2 716
Punkty reakcji
82
To prawda, sama zauważyłam u siebie, że teraz mamy fale ukraińców, ale też nie ma co się im dziwić patrząc co się dzieje na wschodzie... Nie dziwie się, że jesteś lekko rozczarowany ze względu na towarzystwo, ale na pewno nie rezygnowałabym ze studiów. Zawsze możesz zapisać się do jakiegoś klubu sportowego itp i tam znaleźć bratnią duszę bądź przenieść się po roku na inną uczelnię.
 

monikkk

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2017
Posty
5
Punkty reakcji
0
Moim zdaniem jak najbardziej, zresztą ja po maturze też chcę na to zdawać ;) Planuje iść na bezpieczeństwo wewnętrzne na WSP we Wrocławiu :)
 

mamaewa

Nowicjusz
Dołączył
16 Marzec 2016
Posty
15
Punkty reakcji
0
Każdy kierunek jest dobry jeśli studiuje się dla przyjemności a nie z przymusu. Jeśli chodzi o przyszłość trudno przewidzieć gdzie będzie praca.Proponuję odwiedź stronę WSB.pl/poznan/kandydaci/studia-podyplomowe/kierunki Jest to sprzedaż studiów i wiele ciekawych kierunków Może znajdziesz coś co Cię zainteresuje. O każdym można poczytać i dowiedzieć się wszystkiego na dany temat.Jest w tym roku wiele nowych kierunków ,kto wie może przyszłościowych.
 

Bongogo_pl

Nowicjusz
Dołączył
9 Październik 2018
Posty
10
Punkty reakcji
0
Moim zdaniem, jeżeli uważasz ten kierunek za interesujący, to na pewno warto iść i zobaczyć. A sam tytuł ukończenia studiów na pewno zaplusuje w przyszłości.
 

Mrozi

Nowicjusz
Dołączył
25 Listopad 2021
Posty
17
Punkty reakcji
0
Mój znajomy studiował bezpieczeństwo, pewnego razu mieli spotkanie z agentami ABW i na pytanie o prace usłyszał, że raczej nie szukają ludzi po takich studiach xD
 
Do góry