Skocz do zawartości

Witaj!

Zarejestruj się, aby dołączyć do jednej z największych polskich społeczności!

Zdjęcie

Nowości - fantastyka polska

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#1 lillianna

lillianna

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 28 postów

Napisano 08 wrzesień 2014 - 12:51

Czytam głównie zagranicznych autorów, muszę więc nadrobić zaległości, dlatego też założyłam ten wątek.

Chciałabym abyśmy dodawali tutaj polskie tytuły i wymieniali się opiniami na temat przeczytanych książek. :)

Czy ktoś coś ostatnio czytał, co mógłby polecić? Jaka polska książka fantasy zrobiła na was ostatnio spore wrażenie? :)

• 0

#2 Guest_alfabeta11_*

Guest_alfabeta11_*
  • Goście

Napisano 08 wrzesień 2014 - 18:33

Książka może nie jest nowa, ale czytałem ostatnio "siewcę wiatru". Bardzo przyjemnie sie to czyta jak nie ma nic innego pod rękach. Książka o aniołkach, które się zabijają. Generalnie polecam ;)
  • 0

#3 Trax PD

Trax PD

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 29 postów

Napisano 07 listopad 2014 - 08:37

Z nieznanych "Zerwane kajdany" Biedrzyckiego (niekonwencjonalne podejście ), "Zamczysko zła" Gdoyckiej ( podchodzi trochę pod gotyk).  "Siewca wiatru" - potwierdzam, niezły

• 0

#4 Anka29

Anka29

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 14 listopad 2014 - 16:47

Siewca był bardzo fajny, natomiast autorkę poznałam na konwecie i mnie zniechęciła do czytania dalszych ksiązek jej - jest niesympatyczna.

Uwielbiam też Feliksa W. Kresa: "Cykl szererski" oraz drugi cykl „Zjednoczone Królestwa”.

Jak sobie przypomnę co jeszcze, to napiszę

• 0

#5 princess_r

princess_r

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 65 postów

Napisano 25 listopad 2014 - 10:11

Ja obecnie pochłaniam Pana Lodowego Ogrodu. Świetna lektura fantastyczna. Połączenie si-fi z fantasy, z czego si-fi jest bardzo, bardzo niewiele, ale fajnie się wplata. Jestem w mniej więcej 1/4 czwartego tomu i muszę przyznać, że obok Wiedźmina Sapkowskiego jest to najlepsze polskie fantasy jakie czytałem.

• 0

#6 majszka

majszka

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 108 postów

Napisano 06 kwiecień 2015 - 16:51

ja bardzo lubię klimat własnie pana czy siewcy, tak przy okazji autorzy obu powieści są małżeństwem^^ ale bardzo mnie zaciekawiła nowa książka kossakowskiej Takeshi- bardzo klimatyczna, oparta na mitach i legendach japońskich, co dodatkowo dla mnie jest atutem, bo te dwie rzeczy lubię najbardziej- fantasy i anime:) dla tych co lubią trochę ostrzejszy klimat to mogę polecić jeszcze Achaję:)

• 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#7 Walden

Walden

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 50 postów

Napisano 11 grudzień 2015 - 16:27

Ja muszę do Norton wrócić.

• 0

#8 seara

seara

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 20 grudzień 2015 - 15:47

Grzędowicz - Pan Lodowego Ogrodu - jak dla mnie świetnie wykreowany świat i bohater z "jajem"

Piskorski - Zadra i Krawędź czasu

Białołęcka - Naznaczeni Błękitem

Kossakowska - siewca wiatru

Pilipiuk - Operacja: dzień wskrzeszenia - nie lubię Pilipiuka, ale ta książka mnie wyjątkowo wciągnęła

Ziemiański - Achaja - fakt, na końcu trochę się wszystko psuje, ale pierwsze tomy są świetne, znów podziwiam za wykreowanie świata i postaci, no i za silną zdecydowaną kobietę :D

Dukaj - Król bólu

Piekara - cały cykl inkwizytorski i Alicja

• 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#9 Fulko

Fulko

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 16 postów

Napisano 29 wrzesień 2017 - 11:53

No patrzcie państwo, a ja zawsze tylko słyszałem, jak na "Achaję" wszyscy tylko najeżdżają.

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0