Jakie są przyszłościowe kierunki po profilu humanistycznym w liceum?

Suzanah

Nowicjusz
Dołączył
12 Sierpień 2014
Posty
74
Punkty reakcji
2
Jakie są przyszłościowe kierunki po profilu humanistycznym w liceum?
 
K

Kaja Metrowska

Guest
Warto jest iść zgodnie ze swoim zainteresowaniem ale również popatrzeć się na sytuację na rynku tak więc dobrze w sumie,ze się rozglądasz za tym co obecnie ma przyszłość.
Mnie ostatnio zaciekawił kierunek doradztwo i coaching. Sama wprawdzie tego nie studiuję ale jest to na pewno na czasie ponieważ sam na pewno słyszałeś jak modne stają się wszelkiego rodzaju szkolenia, rozwój osobisty itp. A coachów tak naprawdę nie ma wielu w Polsce. Nie jest to również tak popularne jak inne kierunki humanistyczne tak więc nie ma wysypu absolwentów. Wiem,ze aktualnie ten kierunek ma w swojej ofercie Wyższa Szkoła Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu.
 

Isen1822

Ten najgorszy.
Dołączył
3 Maj 2012
Posty
1 115
Punkty reakcji
106
Wiek
30
Miasto
Polska ;)
Zgadzam się z Kają, a w dodatku powiem Ci jeszcze tak:

- Studia to jedno. Liczą się też kursy. Studiując jedno, możesz robić kursy na co innego, by mieć w razie czego alternatywę. Potem to i tak lepiej wygląda w CW, gdyż dla pracodawcy jesteś ciekawszym kandydatem na pracownika od osoby, która ma coś wspólnego tylko z jednym kierunkiem.

- Warto iść w języki, to nigdy nie zaszkodzi, a w razie problemu ze znalezieniem pracy w kraju, bardzo pomoże ze znalezieniem za granicą.

- Szukaj kierunków, które nie są "popularne" tj nie idzie na nie 3/4 narodu. Może np warto iść studiować prawo? Tam nie ma takiego nawału chętnych jak np na sławnej "resocjalizacji" czy psychologii ;)
 

Nuada

Malkontencki
Dołączył
8 Luty 2010
Posty
585
Punkty reakcji
25
Wiek
32
Miasto
Łódź
Finanse i rachunkowość jako licencjat + prawo podatkowe na magisterium.
 

pannakota

Nowicjusz
Dołączył
30 Maj 2014
Posty
12
Punkty reakcji
2
Po pierwsze - własne zainteresowania i pasja, a po drugie - co można by z tym zrobić, żeby jeszcze zarobić?

Mnie zawsze interesowało prowadzenie szkoleń, zajęć dla dzieci, młodzieży i dorosłych. W trakcie studiów z filozofii zrobiłam kurs pedagogiczny i zaczęłam takie zajęcia prowadzić - dla dzieci i młodzieży, z etyki i filozofii (w szkole, w ramach zajęć dodatkowych, wychowawczych, itd.).
Z kolei koledzy z roku założyli za studiach firmę coachingową i robią szkolenia w korporacjach.
Teraz na naszym kierunku (filozofia) uczelnia zrobiła nową specjalność - etyka i coaching. Trochę zaczęliśmy żałować, że tak wcześnie zaczęliśmy studia ;)
A uczelnia to Akademia Ignatianum w Krk, którą mogę z całego serca polecić ;) porządnie, rzeczowo, solidnie i co najważniejsze - z nastawieniem na przyszłą pracę. Wykładowcy zachęcają do myślenia o tym, żeby z pasji zrobić źródło dochodów. Studia tam to było naprawdę coś wyjątkowego ;)
 

Suzanah

Nowicjusz
Dołączył
12 Sierpień 2014
Posty
74
Punkty reakcji
2
Bardzo dziękuję za pomoc. Na prawdę myślicie, że prawo to przyszlosciowy kierunek? Isen: wiesz może, gdzie można na takie kursy uczęszczać? Osobiście przeglądając kierunki proponowane przez krakowski uj, wpadła mi w oko buddologia. Nie wiem co można po tym robić, ale jako drugi kierunek... Moze fajnie byłoby studiować coś takiego zupełnie od czapy;)
 
A

anastazja20

Guest
Prawo nie jest przyszłościowe. Ile może być prawników? Przecież na prawie jest pełno osób. Ja myślę, że jeśli komuś zależy to znajdzie pracę, nieważne co studiuje.
 

sulp

Nowicjusz
Dołączył
6 Grudzień 2014
Posty
5
Punkty reakcji
0
Ja wybrałem politykę społeczną w Wyższej Szkole Pedagogicznej im. J. Korczaka. Bez wątpienia przyszłościowy kierunek. Są to studia interdyscyplinarne, które dostarczają wiedzy z zakresu nauk społecznych, m.in. socjologii, politologii, prawa czy ekonomii. Rozwijają umiejętności rozwiązywania problemów społecznych, zaspokojenia potrzeb szerokich warstw ludności. W Polsce mnóstwo jest problemów dotyczących ogromnej części społeczeństwa, choćby [SIZE=11pt]problemy demograficzne, w tym starzenie się społeczeństwa, bezrobocie, wykluczenie społeczne. Potrzebni są i będą specjaliści od aktywnego wspierania ludzi potrzebujących pomocy.[/SIZE]
 

Shee

Nowicjusz
Dołączył
17 Grudzień 2012
Posty
10
Punkty reakcji
0
Jestem po profilu humanistycznym w liceum i wybrałam HR Manager na Zarządzaniu i powiem wam, że to bardzo mi się opłaciło, ponieważ już w trakcie trwania studiów znalazłam prace i mogłam pracowac w zawodzie :). Studiuję na UTH w Warszawie więc mam jeszcze więcej możliwości, wiadomo stolica. Ale jakie by to nie było miato to jeśli ktoś szuka drogi dla siebie to warto porozglądać się za tymi nowoczesnymi specjalnościami. Są jeszcze np. coaching, prawo w biznesie, e-marketing i komunikacja medialna :). Jest tego naprawdę dużo :).
 

Weles

Nowicjusz
Dołączył
1 Wrzesień 2007
Posty
118
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Kielce
Studiowanie prawa ma sens wtedy kiedy masz zapewnione praktyki i aplikacje. W przeciw razie robi się to bez sensu. A jeżeli do tego nie jesteś tym zbytnio zainteresowana to już w ogóle strata czasu.
Ogólnie jestem zdania, że studia humanistyczne nie prowadzą do niczego. Skup się lepiej na zainteresowania i działaj na własną rękę. Ja mam za sobą studia dziennikarskie tzn 3 semestry. Rżyciem to. Zarobiłem kasę w Anglii i teraz rozwijał firmę stolarski i nie brakuje mi niczego.
 
Do góry