PodziemnaTV

LaLaNaBlaNaLaLa

Zbanowany
Dołączył
25 Wrzesień 2012
Posty
38
Punkty reakcji
0
Wiek
52
PodziemnaTV

https://www.youtube.com/user/podziemnaTV

https://www.facebook.com/PodziemnaTV

Zauważyłem, że nie ma w ogóle... Przeto postanowiłem otworzyć taki temat. Filmy zacząłem teraz oglądać od tylca jednak już kiedyś oglądałem z 6 odcinków. Koncept PodziemnaTV to przede wszystkim uświadamianie proli zagadnieniami gospodarczymi, ekonomicznymi i politycznymi oraz głoszona idea obalenia Wielkiego Brata.

Inne antysystemowe organizacje jak np. Ruch Narodowy podaje za mało informacji i najczęściej z komentarzy(o ile są) można tam dowiedzieć się czegoś więcej. Ruch Narodowy rzuca ciągle te same proste hasła(mało znaczące) i zajmują się nieistotnymi sprawami(czyli są oni podatni na media, które same tworzą bagatele). Moja animozja do ich wynika z ortodoksyjnego pojmowania patriotyzmu i współpracy z sektą(bałwochwalstwem/kościołem). Gdyby pozbyli się tych dwóch cech, byłoby o 50% lepiej.

Zostaje jeszcze KNP, z którym mam do czynienia od niedawna i powiem, że jest on znacznie bardziej wartościowy niż RN w swoich poglądach...
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 423
Punkty reakcji
105
Miasto
Dąbrowa Górnicza
LaLaNaBlaNaLaLa napisał:
PodziemnaTV

https://www.youtube.com/user/podziemnaTV

https://www.facebook.com/PodziemnaTV

Zauważyłem, że nie ma w ogóle... Przeto postanowiłem otworzyć taki temat. Filmy zacząłem teraz oglądać od tylca jednak już kiedyś oglądałem z 6 odcinków. Koncept PodziemnaTV to przede wszystkim uświadamianie proli zagadnieniami gospodarczymi, ekonomicznymi i politycznymi oraz głoszona idea obalenia Wielkiego Brata.

Inne antysystemowe organizacje jak np. Ruch Narodowy podaje za mało informacji i najczęściej z komentarzy(o ile są) można tam dowiedzieć się czegoś więcej. Ruch Narodowy rzuca ciągle te same proste hasła(mało znaczące) i zajmują się nieistotnymi sprawami(czyli są oni podatni na media, które same tworzą bagatele). Moja animozja do ich wynika z ortodoksyjnego pojmowania patriotyzmu i współpracy z sektą(bałwochwalstwem/kościołem). Gdyby pozbyli się tych dwóch cech, byłoby o 50% lepiej.

Zostaje jeszcze KNP, z którym mam do czynienia od niedawna i powiem, że jest on znacznie bardziej wartościowy niż RN w swoich poglądach...
Ruch Narodowy stawia na aktywność. Organizuje różne manifestację antykomunistyczne. Najważniej chce obalić obecny układ. Marsz Niepodległości jest największą niezależną manifestacją. Na tym marszu i innych marszach poruszają najważniejsze problemy młodych czyli brak pracy. Dawniej modli emigrować a dziś emigracja się skończyła i teraz nie można sobie pojechać i zyskać szybko pracy. Teraz trzeba mieć znajomych lub rodzinę która pomoże załatwić pracę . Europa Południowa zbankrutowała i jeśli tam pracowali to muszą wrócić do kraju. Chyba że dzięki pracy zyskali szacunek osób u których pracowali to wtedy te osoby mogą im załatwić pracę. Europie Zachodniej też jest kryzys i będą zwalniać obcych pracowników by zatrudnić własnych obywateli. Będą Solidarni z własnym Narodem lub bojkot społeczeństwa zmusi ich do tego. Gdy firma np Francuska zatrudnia tylko emigrantów a wielu młodych Francuzów nie ma pracy i jest to sytuacja patologiczna bo tą samą pracę mogą wykonywać Francuzi i firma jeśli musi zwolnić to zwolni emigrantów i zostawi własnych rodaków. Europa zachodnia i Francja zapłaci za powrót emigrantów do ich krajów. Zrobi to Francja. Ten krajach w latach 30 wygnał Polskich Górników i zapłacił za ich powrót do Polski. Na ich miejsce Francuzi zyskali pracę. Francja może odzyskać dla własnych obywateli pracę i pozbyć sporej części obcych i te osoby za zgodę na opuszczenie Francji dostaną pieniądze i muszą podpisać ze przez kilka lat np 5 nie wrócą do Francji. Wtedy jak powrócą do naszego kraju to będą żyć pieniędzy zasiłków które dostali za pracę w obcym kraju i tych pieniędzy po wymianie na złotówki będzie sporo. Przez kilka miesięcy będą dobrze żyli. Później nie będą mieli pracy i nie ważne że obcym kraju zdobyli doświadczenie i znają języki. Na marszu niepodległości poruszają też oprócz bezrobocia kwestie niskich zarobów które są w kraju. Chcą móc utrzymać kupić mieszkanie i założyć rodzinę. Nie mogą tego zrobić bo zarobki są za niskie a praca dla młodych jest nisko płatna. Oczywiście jeśli ją mają bo wymagania firm są absurdalne. Wymagają doświadczenia i ta osoba nie ma jak go zdobyć. Nie chcą uczyć młodych a mogą wyznaczyć pracownika których wyszkoli ich. Wymagają też różnych umiejętności np obsługi kasy fiskalnej i nawet markety wymagają tego i nie chcą szkolić osób ludzi. Istniej absurdalna sytuacja że nie które firmy nie są wstanie znaleźć pracownika a jest wysokie bezrobocie. Same firmy opowiadają za to. Dają ogłoszenie a nie odpowiadają ludziom na głoszenie i przez wiele miesięcy szukają pracownika.Dla młodych pracę są mało płatne i nie dają stabilności. Infolinia - siedzi i odbiera telefony praca nudna i dzwonią tam osoby nienormalne i te osoby później dają rozmowy do internety i dzwonią tam po to by denerwować osoby tam pracujące. Kurier i dostawy trzeba mieć własny pojazd i trzeba być dyspozycyjny cały czas. Telemarketer - trzeba sprzedawać różne produkty i jeśli sprzedaż masz zysk bo pensja podstawowa jest niska a trudno sprzedać coś ludziom. Pracujesz jeśli potrzebuje ciebie firma i jeśli pracujesz masz kasę. Za brak wyników spadek wynagrodzenia lub ostrzeżenia i jeśli masz 3 ostrzeżenia za brak wyników tracisz pracę. Akwizytor próbujesz coś sprzedać i jeśli sprzedasz masz prowizję a jeśli nic to pracujesz za darmo. Marsz Niepodległości przyciąga coraz więcej młodych ludzi bo nie mają perspektyw. Wobec tego marszu są prowokację. Do 2012 roku stworzyli blokadę 11 listopada i ta grupa miała powodować bójki ale 2011 zaprosili Niemców a te osoby napadły na grupę rekonstrukcyjną a później na Polskiego obywatela który miał tylko flagę swojego kraju a później prowokatorzy spalili wozy TVN - nu i to miało ukryć udział kilku tysięcy ludzi. 2012 Prowokatorzy obrzucili policję kamieniami i petardami a później uciekli a policja pozwoliła tym osobą uciec i rzuciła się na normalnie maszerujących ludzi. 2013 Pozwolili by święto Niepodległości zorganizowano szczyt klimatyczny i wierzyli że uda się wygnać hordy Anarchistyczne na marsz Niepodległości i sprowokować bójki. Nie udało się to. Więc wynajęli osoby które miały napaść na ambasadę Rosyjską i zostawili ją bez ochrony. Później ignorowali płonącą tęcze i pozwolili jej się spalić. Marsz Niepodległości jest protestem przeciwko obecnemu państwu i organizują prowokację wobec niego. Ruch Narodowy jest bardziej przekonujący niż Nowa Prawica.Nasz Ruch Narodowy jest zbyt umiarkowany i łagodny. Protest przeciwko taśmą był zbyt łagodny. Powinni zorganizować wielką manifestację i czekać do odwołania rządu. Bułgarzy stali pod sejmem i spotkały ich za to represję od gestapo policyjnego i sadystycznie bicie ale pokazali elitą że zgadzają się na patologię i obalili rząd. Na Majdanie stali kilka miesięcy ale zwyciężyli. Węgry tam Socjaliści zrujnowali kraj i protesty a później walki uliczne obaliły rząd.
 
M

MacaN

Guest
pan k napisał:
Na Majdanie stali kilka miesięcy ale zwyciężyli
Tak zwyciężyli, że teraz praktycznie nie maja państwa, bo dali się wpuścić w maliny ;)

Podziemną TV oglądałem przez jakiś czas, z ciekawości. Teraz mi się nie chce i to jest chyba dobre podsumowanie całej idei powstania " podziemnej TV "

Frasunku, lepiej czerpać wiedzę z tego, niż z TVP heh :D Tam pulicyści i komentatorzy zwykle nie maja zielonego pojęcia o czym mówią - co by to nie było ;)
 

Frasunek

Nowicjusz
Dołączył
26 Marzec 2014
Posty
622
Punkty reakcji
10
Weekendy spędza tam, gdzie nie Internetu i nieraz zdarzyło mi trafić na TVP na jakiś wartościowy program( i to publicystyczny) z którego można się było czegoś dowiedzieć ot na przykład na temat osiągnięć polskich naukowców, choć wiadomo, że zawsze można trafić na jakiegoś publicystę, który niemal klęka przed jakimś szarlatanem tylko dlatego, że ten szarlatan jest członkiem Kościoła Katolickiego.

Natomiast koleś z filmiku wklejonego przez oczytanego intelektualistę tak pitoli, że ja wysiadam po 90 sekundach.
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
Frasunek napisał:
Natomiast koleś z filmiku wklejonego przez oczytanego intelektualistę tak pitoli, że ja wysiadam po 90 sekundach.
Napisz chociaż w którym miejscu pitoli, lub w jakim temacie.
Spróbuj chociaż raz podjąć się rzeczowej dyskusji i wymienić argumenty świadczące za słusznością Twojego punktu widzenia.
 

Frasunek

Nowicjusz
Dołączył
26 Marzec 2014
Posty
622
Punkty reakcji
10
danielr9 napisał:
Spróbuj chociaż raz podjąć się rzeczowej dyskusji i wymienić argumenty świadczące za słusznością Twojego punktu widzenia.
Dwa miesiące temu podjąłem się z Tobą rzeczowej dyskusji i nadal czekam na odpowiedź skąd wyczarowałeś 80 miliardów złotych w swoich fantazjach na temat wpływów z VAT-u.

A co do filmiku to sam już zdążyłeś w innym temacie przyznać, że obliczenie w nim zawarte są błędne, więc z czym do ludzi? Mam teraz stracić najpierw 20 minut, żeby wysłuchać pitolenia tego pajaca z filmiku, potem poświęcić tak z 10 minut, żeby skonfrontować jego błędne wyliczenia z rzeczywistością, żebyś Ty znowu je zignorował jako niepasujące do Twoich fantazji?
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
Frasunek napisał:
Dwa miesiące temu podjąłem się z Tobą rzeczowej dyskusji i nadal czekam na odpowiedź skąd wyczarowałeś 80 miliardów złotych w swoich fantazjach na temat wpływów z VAT-u.
No w 2013 roku było z tytułu podatku VAT do budżetu ok 120 mld złotych.
Natomiast jeśli b zlikwidować podatek dochodowy to wówczas zyskamy ogromne wpływy z tytułu podatku VAT dodatkowo, dlatego że:
- Ludzie mając wicej pieniędzy i tak przeznaczą je na konsumpcję towarów i usług.
- Wzrastający export polskich towarów spowoduje, że wpływy z VAT wzrosną również.
- Firmy rejestrujące się w Polsce będą budować i kupować nieruchomości i płacić podatki VAT również.



Frasunek napisał:
A co do filmiku to sam już zdążyłeś w innym temacie przyznać, że obliczenie w nim zawarte są błędne, więc z czym do ludzi? Mam teraz stracić najpierw 20 minut, żeby wysłuchać pitolenia tego pajaca z filmiku, potem poświęcić tak z 10 minut, żeby skonfrontować jego błędne wyliczenia z rzeczywistością, żebyś Ty znowu je zignorował jako niepasujące do Twoich fantazji?
Obliczenie nie jest błędne, zakłada jedynie pewną minimalizację....
Pytanie czy większą czy mniejszą...to jest inna kwestia.
Jednak filmik jest nie o poprawności kalkulowania tylko o tym, że jest możliwa likwidacja podatku dochodowego i w dalszym ciągu utrzymania świadczeń socjalnych, edukacyjnych, medycznych i emerytalnych w ramach Państwa.
Co do tej kwestii nie ma żadnej wątpliwości, że kalkulacja jest prawidłowa i to jest całe sedno.
Dodatkowo człowiek ten nie fantazjował o tym, że likwidacja dochodowego przyczyni się do wzrostu przychodów z innych podatków....tylko założył stan obecny do swoich obliczeń.
 

Frasunek

Nowicjusz
Dołączył
26 Marzec 2014
Posty
622
Punkty reakcji
10
danielr9 napisał:
No w 2013 roku było z tytułu podatku VAT do budżetu ok 120 mld złotych.
Natomiast jeśli b zlikwidować podatek dochodowy to wówczas zyskamy ogromne wpływy z tytułu podatku VAT dodatkowo, dlatego że:
- Ludzie mając wicej pieniędzy i tak przeznaczą je na konsumpcję towarów i usług.
- Wzrastający export polskich towarów spowoduje, że wpływy z VAT wzrosną również.
- Firmy rejestrujące się w Polsce będą budować i kupować nieruchomości i płacić podatki VAT również.
1. Nic z tych rzeczy w żadnej sposób nie uzasadnia kosmicznego wzrostu o 66% ze 120 do 200 miliardów, zwłaszcza, że pierwsze dwa punkty czerpią z tej samej puli, czyli im więcej będą mieli ludzie na konsumpcję tym mniejsza obniżka kosztów dla polskich producentów, którzy mieliby eksportować.
2. Nie masz żadnej gwarancji, że ludzie zaczną wydawać więcej, a nie na przykład pozostaną przy takiej samych wydatkach, a zaczną więcej odkładać na emeryturę niż dzisiaj płacą na ZUS.
3. O konkretny rachunek ekonomiczny pokazujący, że jakaś konkretna obniżka podatków spowoduje, że dla jakieś branży koszty w Polsce staną się atrakcyjne również się pytałem i oczywiście również nie uzyskałem konkretnej odpowiedzi.

Podsumowując:
Po raz kolejny powtórzyłeś swoje niczym niepoparte hasełka( od których zresztą zaczyna się ten nieszczęsny film), zupełnie jakby te wszystkie dyskusje w których milkłeś, gdy przychodziło Ci podać jakieś konkrety się nigdy nie odbyły. W takiej sytuacji Twoje :


danielr9 napisał:
Spróbuj chociaż raz podjąć się rzeczowej dyskusji i wymienić argumenty świadczące za słusznością Twojego punktu widzenia.
to jest bezczelność ocierająca się o zwykłe chamstwo.
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
Frasunek napisał:
1. Nic z tych rzeczy w żadnej sposób nie uzasadnia kosmicznego wzrostu o 66% ze 120 do 200 miliardów, zwłaszcza, że pierwsze dwa punkty czerpią z tej samej puli, czyli im więcej będą mieli ludzie na konsumpcję tym mniejsza obniżka kosztów dla polskich producentów, którzy mieliby eksportować.
Same z siebie śmieszne....
Mniejsze podatki to wiekszy eksport....wiekszy export to wieksze dochody z tytułu VAT.



Frasunek napisał:
2. Nie masz żadnej gwarancji, że ludzie zaczną wydawać więcej, a nie na przykład pozostaną przy takiej samych wydatkach, a zaczną więcej odkładać na emeryturę niż dzisiaj płacą na ZUS.
to nawet jeśli tak by było to tylko z korzyścią dla tych ludzi.



Frasunek napisał:
3. O konkretny rachunek ekonomiczny pokazujący, że jakaś konkretna obniżka podatków spowoduje, że dla jakieś branży koszty w Polsce staną się atrakcyjne również się pytałem i oczywiście również nie uzyskałem konkretnej odpowiedzi.
Trzeba być idiotą, żeby tego nie rozumieć.
To jest tak prosta zależność, że dziecko z przedszkola to łapie w 5 minut.
Dlaczego Polacy jak jadą za granicę to kupują tutaj papierosy? Bo są tańsze...a sa tańsze bo jest mniejsza akcyza.
Jak jedziesz do Europy zachodniej samochodem to też patrzysz w którym kraju korzystniej zalać do pełna.
Takie to trudne do zrozumienia?
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
większy export to chyba mniejszy VAT. Stawką w eksporcie jest 0%. Więc wysyłając towary za granicę nie płaci się VAT a firmy specjalizujące się w exporcie będą stale dostawały zwrot VAT ze swego urzędu skarbowego
 

Frasunek

Nowicjusz
Dołączył
26 Marzec 2014
Posty
622
Punkty reakcji
10
danielr9 napisał:
Same z siebie śmieszne....
Mniejsze podatki to wiekszy eksport....
Jak zwykle puste hasło.

danielr9 napisał:
to nawet jeśli tak by było to tylko z korzyścią dla tych ludzi.
A co z tymi 80 miliardami?


danielr9 napisał:
Trzeba być idiotą, żeby tego nie rozumieć.
To jest tak prosta zależność, że dziecko z przedszkola to łapie w 5 minut.
I znowu puste hasło, a 80 miliardów złotych, które ma rzekomo domknąć budżet, pozostaje niczym niepopartą fantazją.
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
Herbatniczek napisał:
większy export to chyba mniejszy VAT. Stawką w eksporcie jest 0%. Więc wysyłając towary za granicę nie płaci się VAT a firmy specjalizujące się w exporcie będą stale dostawały zwrot VAT ze swego urzędu skarbowego
To jest ułatwienie dla przedsiębiorców. W UE jest tak, że przedsiębiorca kupujący towar nie musi płacić Vat sprzedającemu tylko załatwiaja to między sobą urzędy skarbowe poszczególnych krajów. Przykładowo exportujesz VW do Polski. Kiedyś musialeś w Niemczech zapłacić vat gotówką. Dziś tego nie musisz robić i masz wygodę. Natomiast niemiecki urząd skarbowy poprosi o vat wowczas gdy Ty jako dealer samochodowy sprzedasz pojazd tzw kowalskiemu ktoremu 2ystawisz fakturę za nabytego VW. Zarobi na tym niemiec a to że pomiedzy Toba a VW transakcja odbyla sie bez vay nie oznacza ze on nie istnieje :)
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
o ile mi wiadomo to aktualnie jest dokonywana wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów. sprzedający stosuje stawkę 0 % a kupujący wykazuje nabycie i płaci VAT wg stawki w swoim kraju, płaci z tytułu nabycia.
 

Frasunek

Nowicjusz
Dołączył
26 Marzec 2014
Posty
622
Punkty reakcji
10
Herbatniczek napisał:
o ile mi wiadomo to aktualnie jest dokonywana wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów. sprzedający stosuje stawkę 0 % a kupujący wykazuje nabycie i płaci VAT wg stawki w swoim kraju, płaci z tytułu nabycia.
Zanim zmienisz zdanie w tej kwestii pamiętaj, że Daniel wszystko pisze z głowy, mimo, że go ciągle pamięć zawodzi, więc zanim się mu uwierzy na słowo warto poprosić o źródło jego wiedzy.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
źródłem mojej wiedzy jest ustawa VAT i objaśnienia mojej synowej, pracownika UKS
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
A kto płaci Vat od kupionego w salonie samochodu VW w Polsce? Płaci klient bo vat jest podatkiem od konsumpcji i ten Vat jest zwracany do Niemiec. Dlatego Polska nie ma prawa obniżyć podatku vat poniżej min. Unijnego. Przedsiębiorcy zaś mogą dokonywać wzajemnie transakcji bez vat bo oni i tak vatu nie placa. Dlatego obowiazuje ich 0%
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 423
Punkty reakcji
105
Miasto
Dąbrowa Górnicza
MacaN napisał:
Na Majdanie stali kilka miesięcy ale zwyciężyli
Tak zwyciężyli, że teraz praktycznie nie maja państwa, bo dali się wpuścić w maliny ;)

Podziemną TV oglądałem przez jakiś czas, z ciekawości. Teraz mi się nie chce i to jest chyba dobre podsumowanie całej idei powstania " podziemnej TV "

Frasunku, lepiej czerpać wiedzę z tego, niż z TVP heh :D Tam pulicyści i komentatorzy zwykle nie maja zielonego pojęcia o czym mówią - co by to nie było ;)
Celem było zerwanie Sowiecką mentalnością i pozbyć się rządu prorosyjskiego. Zachodniej części kraju pozbyli się pomników Sowieckich. Wygnali Rosyjskich Polityków. Majdanowi można pogratulować stworzenia dobrej obrony. Zbudowali barykady i część osób miało zadanie ich bronić. Pilnowały by do Majdanu nie dobrali się prowokatorzy i pilnowali też by bijane osoby nie dołączały do protestu. Później stworzyli skuteczną obronę i atak. Potrafili zdobyć ważne budynki. Można im pogratulować skutecznej obrony i dobrego wyszkolenia obrońców.Odwagi bo zrozumieli że stanie i czekanie na zmiany nic nie da. Dlatego rzucili się na Berkut i potrafili odbierać ataki tych służb. Zamiast z daleka rzucać w nich kamieniami i petardami. To nałożyli kaski i dodatkowo posiadali też pałki i tarcze. To wymagało odwagi i waleczności by pokonać gestapowca posiadającego porządny kask , tarcze i pałki.
 

LaLaNaBlaNaLaLa

Zbanowany
Dołączył
25 Wrzesień 2012
Posty
38
Punkty reakcji
0
Wiek
52
pan k

Nie musisz mi mówić jaka jest obecnie sytuacja w PL. Co do pracy u sąsiadów, to wątpię żeby ktoś sobie tam z językiem nie radził...(chyba, że dba o dłonie). Ruch N. prowokowany przez misiaczków - ta wiem, ale co w tym dziwnego? Mogliby sobie darować z tą czerwono-białą szopką. Fajnie wyglądała rewolucja w Islandii...(tak powinno się to załatwiać). Ruch N. nie potrzebnie dostosowuje się do ich systemu. To samo KNP. Oni zachęcają młodych do zwiększenia frekwencji(wyborczej), co nie ma sensu, gdyż obie te organizacje nigdy nie będą miały - nawet wspólnie - 51%.

Frasunek

Ja tam lubię posłuchać pitolenia. Jakby, chociaż część społeczeństwa pitoliła w podobny sposób do KNP PTV czy RN. No może starsi to robią, ale oni przeszli i przechodzą za dużo indoktrynacji. Mas media karmią nas syfem i w ogóle im nie ufam. Kto hodowcom ufa? Jak są jakieś mądre wypowiedzi w mediach, to najczęściej towarzyszy im aprobowany przez redaktora bełkot, także nie mam siły tego słuchać.
 
Do góry