Laptop dla dziecka

D

Dobrawa

Guest
Mój synek zaczyna własnie IV klasę. Już w III miał wiele prac domowych do znalezienia materiałów w internecie i do przeglądania pomocy naukowych interaktywnych jak np płytki dołączone do podręczników. Myślę, że w IV klasie tym bardziej będzie tego jeszcze więcej i zastanawiam się nad kupieniem mu jakiegoś niedrogiego laptopa, tylko dla niego. Kiedy według was jest na to odpowiedni wiek ?

z8673033Q.jpg
 
W

wiki9969

Guest
Ja mam siostrę w wieku 11 lat. Kupiłam sobie laptop na urodziny, jednak ze względu na pracę rzadko z niego korzystam. Tak więc trafił w ręce siostry. Jest bardzo przydatny, bo jak mała odrabia lekcje to z niego korzysta. Myślę, że dziecko w wieku 10-11 lat spokojnie może dostać komputer. Ale oczywiście komputer ten powinien być nadzorowany przez rodziców. ;)
 
D

Dobrawa

Guest
To jest oczywiste. Super, że mi trochę potwierdziłaś, bo obawialam się tego. No, ale teraz pytanie jaki ? Bo nie wiem jak to jest z wymaganiami takiego dziecka. Jakie parametry powinien mieć taki laptop ? Widziałam w Media Markt kilka na wyprzedaży i się nad nimi zastanawiam. Na co powinnam zwrócić uwagę ?
 

robson12

Nowicjusz
Dołączył
25 Marzec 2010
Posty
552
Punkty reakcji
8
Dziecku oczywiście można laptop kupić. Jeżeli jest okazja (promocja) to tym bardziej. Nie napisałaś ile chcesz wydać? Choć sądzę, że wystarczy coś poniżej 2 tys. zł.
 
M

maalamy

Guest
Szukacie jeszcze? Mój szwagier kupił swojemu synowi (gimnazjum) ostatnio taki mały laptop z odpinaną klawiaturą, jakaś promocja w Saturnie na nie była. Młody zadowolony, więc może coś takiego?
 
J

jessi_ca

Guest
wydaje mi sie ze nie da sie stwierdzic kiedy jest odpowiedni wiek. sama dostalam komputer bardzo pozno, bo w II klasie gimnazjum i do tego czasu bardzo dobrze radzilam sobie w szkole :) wazne zeby dziecko nie spedzalo calych dni na komputerze i zeby nie wykorzystywalo go do ogladania glupot itd. :)
 
D

Dobrawa

Guest
Też miałam pierwszy komputer parę lat później bo mając lat 18, ale wtedy czasy były inne. Poza tym widzę, że mój synek niespecjalnie chętnie siedzi przy laptopie. Raczej robi to co musi i ucieka na dwór, albo na zajęcia jakieś. Czasami z ciekawości w coś wchodzi i czegoś szuka. Sporo czyta, więc myślę, że to będzie dobry rozwiązanie. Tylko zastanawiam się nadal czy właśnie to Lenovo?
 
R

Rejczel

Guest
Dobrawa napisał:
Też miałam pierwszy komputer parę lat później bo mając lat 18, ale wtedy czasy były inne. Poza tym widzę, że mój synek niespecjalnie chętnie siedzi przy laptopie. Raczej robi to co musi i ucieka na dwór, albo na zajęcia jakieś. Czasami z ciekawości w coś wchodzi i czegoś szuka. Sporo czyta, więc myślę, że to będzie dobry rozwiązanie. Tylko zastanawiam się nadal czy właśnie to Lenovo?
Lenowo został wykupiony przez chińczyków - polecam asusy.Pytanie właśnie jaka kwota Cię interesuje? Jak nie korzsyta za wiele - wystarczy taki z 4Gb ramu (dla lepszego komfortu korzystania lepiej wybrać 6 i więcej). Procesto i5 wystarczy do takich zadań domowych - oglądanie filmów, narzędzia biurowe etc... Jak nie będzie grał grafika nie będzie istotna. Mozesz pomysleć ko laptopie z gniazdem HDMI np: do podłączenia do Tv LCD - super sprawa
 
M

malgorzatakonik

Guest
Rejczel napisał:
Też miałam pierwszy komputer parę lat później bo mając lat 18, ale wtedy czasy były inne. Poza tym widzę, że mój synek niespecjalnie chętnie siedzi przy laptopie. Raczej robi to co musi i ucieka na dwór, albo na zajęcia jakieś. Czasami z ciekawości w coś wchodzi i czegoś szuka. Sporo czyta, więc myślę, że to będzie dobry rozwiązanie. Tylko zastanawiam się nadal czy właśnie to Lenovo?
Lenowo został wykupiony przez chińczyków - polecam asusy.Pytanie właśnie jaka kwota Cię interesuje? Jak nie korzsyta za wiele - wystarczy taki z 4Gb ramu (dla lepszego komfortu korzystania lepiej wybrać 6 i więcej). Procesto i5 wystarczy do takich zadań domowych - oglądanie filmów, narzędzia biurowe etc... Jak nie będzie grał grafika nie będzie istotna. Mozesz pomysleć ko laptopie z gniazdem HDMI np: do podłączenia do Tv LCD - super sprawa
ja mam samsung i jestem zadowolona
 
D

Dobrawa

Guest
Rejczel napisał:
Lenowo został wykupiony przez chińczyków - polecam asusy.Pytanie właśnie jaka kwota Cię interesuje? Jak nie korzsyta za wiele - wystarczy taki z 4Gb ramu (dla lepszego komfortu korzystania lepiej wybrać 6 i więcej). Procesto i5 wystarczy do takich zadań domowych - oglądanie filmów, narzędzia biurowe etc... Jak nie będzie grał grafika nie będzie istotna. Mozesz pomysleć ko laptopie z gniazdem HDMI np: do podłączenia do Tv LCD - super sprawa
Sama mam Lenovo i korzystam bezproblemowo od paru lat, dlatego pomyślałam o tej marce. A akurat są na nie promocję to się skusiłam. Sprzedawca w Media Markt wydawał się bardzo rozsądny i kiedy powiedziałam, że to dla dziecka dobierał z głową. Co do parametrów to sama się na tym nie znam, ale u mnie dziecko ma xBoxa, więc raczej na nim gra nie na laptopie, więc tutaj nawet jestem spokojniejsza. Sama z tego lapka chętnie korzystam. A wy kiedy dostaliście wasz pierwszy komputer?
 

robson12

Nowicjusz
Dołączył
25 Marzec 2010
Posty
552
Punkty reakcji
8
Dobrawa napisał:
Też miałam pierwszy komputer parę lat później bo mając lat 18, ale wtedy czasy były inne. Poza tym widzę, że mój synek niespecjalnie chętnie siedzi przy laptopie. Raczej robi to co musi i ucieka na dwór, albo na zajęcia jakieś. Czasami z ciekawości w coś wchodzi i czegoś szuka. Sporo czyta, więc myślę, że to będzie dobry rozwiązanie. Tylko zastanawiam się nadal czy właśnie to Lenovo?
Teraz są trochę inne czasy i dzieciaki znacznie poniżej 10 lat potrafią całkiem dobrze posługiwać się pilotem od telewizora, komputerem czy tabletem.
Lenovo są jak najbardziej ok. Nie warto wydawać zbyt wielkich pieniędzy, ale też nie kupować czegoś najtańszego.
 
R

Rejczel

Guest
W media markt wbrew temu jak się reklamują jest dorob, polecam sklepy internetowe o porównywarki cen.
 

samusiamamusia

Nowicjusz
Dołączył
12 Październik 2014
Posty
24
Punkty reakcji
0
albo takie sklepy typowo tylko elektroniczne, a jesli chodzi o wiek, to najnajbardziej odpowiedni, w szczegolnosci dla chlopca
 
D

Dobrawa

Guest
Jestem z Warszawy i szukając na necie obawiam się zamawiania w ciemno, a w sklepach komputerowych tutaj ceny nie są wcale niskie. Wolę do Media Markt pojechać i zobaczyć co kupuje. A co do wydania pieniędzy to nie jest tak, że lepiej dołożyć trochę więcej a kupić coś lepszego? Przecież synek będzie z tego korzystal zapewne kilka lat. Ten co wrzuciłam byłby ok?
 

robson12

Nowicjusz
Dołączył
25 Marzec 2010
Posty
552
Punkty reakcji
8
Oczywiście, że będzie ok. Z tanich rozwiązań to Lenovo i Acer jak najbardziej są dobre dla dziecka. Wolę tę pierwszą markę.
Jeżeli masz jakieś większe środki to zawsze warto dołożyć, choć nie przesadzałbym zbytnio, bo sprzęt szybko się starzeje, a laptop (tablet / komórka) w rękach dziecka, zwłaszcza chłopca miewa tendencję do szybkiego zużywania.
 
D

Dobrawa

Guest
Na razie kupiłam z MediaMarkt to Lenovo , które pokazywałam i synek korzysta sporadycznie. Sama bylam zaskoczona. Teraz jak podłaczyłam mu drukarkę to czasem coś napisze i wydrukuje, ale szaleństwa nie ma w tym. Podoba mi się na tyle, ze sama czasem z niego korzystam, albo puszczamy muzykę. Jedno co synek zalozył dla zabawy to skype , bo lubi rozmawiać tak z babcią dumny, że na swoim laptopie. Reszta zastosowan to strickte do nauki. Jestem dumna z jego podejscia. U was też tak to w domu wygląda?
 

grzesio_89

Nowicjusz
Dołączył
22 Styczeń 2008
Posty
228
Punkty reakcji
7
Kupiłaś dziecku komputer za 2,5k ? Moja kuzynka też kupiła w podobnej cenie komputer i działał aż cały miesiąc, nie przeżył upadku - jak to dzieci w tym wieku nie szanują jeszcze. Trzeba było kupić jakiegoś taniego przynajmniej nie będzie szkoda.

Ja w tym wieku nawet nie wiedziałem co to komputer czy telefon. Pierwszy komputer miałem w wieku chyba 14-15 lat. Starzeje się.
 

Iluvfantasy

Moderator
Członek Załogi
Moderator
Super Moderator
Dołączył
5 Lipiec 2007
Posty
3 067
Punkty reakcji
245
grzesio_89 napisał:
Ja w tym wieku nawet nie wiedziałem co to komputer czy telefon
No bo też kiedy to było... ;) teraz wręcz wymagane jest, żeby w domu był przynajmniej jeden komputer, bo dzieciaki mają płytki w podręcznikach, z których trzeba korzystać. I to już od pierwszej klasy.
 

grzesio_89

Nowicjusz
Dołączył
22 Styczeń 2008
Posty
228
Punkty reakcji
7
Ilusia napisał:
No bo też kiedy to było... ;) teraz wręcz wymagane jest, żeby w domu był przynajmniej jeden komputer, bo dzieciaki mają płytki w podręcznikach, z których trzeba korzystać. I to już od pierwszej klasy.
Ojjj było to ponad 15 lat temu.
Bez sensu, że trzeba od najmłodszych lat przyzwyczajać dziecko do komputera. Potem trudno odciągnąć.
 
Do góry