Polacy na złość Putinowi - społecznościowa akcja w sieci

samba_mamba

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2011
Posty
1 023
Punkty reakcji
19
Miasto
Oświęcim
Widzieliście to? Polaków opanowała chęć zrobienia na złość Putinowi. Wszyscy robią sobie zdjęcia w trakcie jedzenia, po jedzeniu, z jabłkiem... Dołączyliście to tej akcji czy jest Wam obojętna? Z tego co widzę mnóstwo ludzi wkręciło się w "jabłkowe fotki", a po sieci krążą tagi #jedzjabłka #myToZjemy i nawet w ostatnich dniach... #pijcydr

W sumie mnie to nie dziwi, w końcu polski cydr z polskich jabłek jest - zwłaszcza lubelski! ;)

2r5qmfk.jpg
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
i to i to

kochani kupujmy jabłka, to są bardzo wartościowe owoce
i do tego cydr, dosyć lekki a dobrze schłodzony jest bardzo dobry
 

samba_mamba

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2011
Posty
1 023
Punkty reakcji
19
Miasto
Oświęcim
No.. z tego co wszędzie piszą to taki lubelski jest niczym innym jak jabłkiem w czystej postaci, i to polskim! :D Zdrówko kochani! #pijcydr

21kb0no.jpg
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
są też inne, chyba z warki. Ale pijmy każdy byle "made in Poland"
 

Frasunek

Nowicjusz
Dołączył
26 Marzec 2014
Posty
622
Punkty reakcji
10
Ja tam od dawna jem jabłka, a nawet jeżdżę rowerem. Wszystko oczywiście z pobudek patriotycznych, nie to co rusofile w samochodach.
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 437
Punkty reakcji
106
Miasto
Dąbrowa Górnicza
Ciekawa akcja. Normalny rząd nie propaguje jedzenia jabłek . Tylko odpowiada sankcjami . Polska może prowadzić sankcję na węgiel Rosyjski. Nie zrobiono tego. Rosja może swobodnie niszczyć Polską gospodarkę. Producenci Nalewek i Bimbru nie mogą go legalnie sprzedawać. Powinni kupować banderole która potwierdza zapłacenie podatku. Po kupieniu jej mogą sprzedawać swoje produkty. To pomogło by rolnikom a nie większa sprzedaż. Rynek nie przyjmie tylko tylu towaru. Sankcję obowiązują też na inne produkty a nie tylko jabłka .
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
walnij flaszeczkę cydru i przypomnij sobie że Polska jest w UE i samodzielnie nie prowadzi polityki celnej. Sankcje wprowadza cała Unia a nie poszczególne kraje członkowskie
 

Katalinek

Nowicjusz
Dołączył
23 Wrzesień 2013
Posty
27
Punkty reakcji
0
Cydr musi być koniecznie polski i koniecznie z jabłek a nie z koncentratu! Ja cydr podaję, a raczej podawałam z truskawkami, bo już ich nie ma. #pijcydr

 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 437
Punkty reakcji
106
Miasto
Dąbrowa Górnicza
Herbatniczek napisał:
walnij flaszeczkę cydru i przypomnij sobie że Polska jest w UE i samodzielnie nie prowadzi polityki celnej. Sankcje wprowadza cała Unia a nie poszczególne kraje członkowskie
Rosja oficjalnie nie prowadziła sankcji . Wymyśliła sobie że Polskie towary nie spełniają norm Rosyjskich. To samo Polska powinna zrobić. Wymyślić sobie normy który węgiel Rosyjski nie jest wstanie spełnić.
 
M

MacaN

Guest
pan k napisał:
Rosja oficjalnie nie prowadziła sankcji . Wymyśliła sobie że Polskie towary nie spełniają norm Rosyjskich. To samo Polska powinna zrobić. Wymyślić sobie normy który węgiel Rosyjski nie jest wstanie spełnić.
Fajnie, tylko, że Ty jako konsument będziesz za Polski węgiel płacił kilkadziesiąt % więcej.
 
S

serwor

Guest
No ale dlaczego sa te sankcje Rosji?!
Czy to nie odpowiedz na sankcje UE?

Czyzby moralnosc Kalego? Jak Kali ukrasc krowe to dobry uczynek, jak Kalemu ukrasc to zły.

A tak ogolnie to sankcje na polskie jablka duzo wczesniej, kilka lat temu wprowadziły USA i o tym cisza, caly czas ukraina nie odwolala snkcje na polskie mieso, tez cisza.


Amerykanie od lat nie dopuszczają na swój rynek jabłek z UE (poza Włochami). Oficjalnie, z powodów fitosanitarnych, ale przy okazji chronią własną produkcję.

Cały tekst: http://wyborcza.pl/1,75477,16452717,Polska_do_USA__wpusccie_nasze_jablka_.html#ixzz3AbQJmsh6
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Z moich prób wynika, że cydr wytrawny jest dobry, a ten "gazowany" bardzo przypomina tzw szampan bezalkoholowy. Mętna piana.

Poniważ jabłkożerstwo aktualne jest AKCJĄ, postanawiam zakupić wBdrnk z przeceny (ok 2.50 za buteleczkę) zapas cydru i kiedy już wszyscy zapomną kto i jak nabruździł Polakom z sadownikami na czele, będę "zapisywać" (zapijać) dzisiejsze historyczne wydarzenia.

Mało kłopotliwe w przyrządzaniu, smaczne i nie bardzo szkodliwe są plastry jabłek lekko obsmażane w cieście naleśnikowym
 

Frasunek

Nowicjusz
Dołączył
26 Marzec 2014
Posty
622
Punkty reakcji
10
pan k napisał:
Ciekawa akcja. Normalny rząd nie propaguje jedzenia jabłek . Tylko odpowiada sankcjami . Polska może prowadzić sankcję na węgiel Rosyjski.
Sankcje na węgiel rosyjski to może wprowadzić Rosja, a nie Polska. To, że Putler sam nałożył dodatkowe sankcje na swoje państwo byleby jakkolwiek się odegrać wobec, którzy faktycznie mogą na niego nałożyć jakieś sankcje to nie znaczy, że my w odpowiedzi musimy zachowywać się równie głupio.
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 437
Punkty reakcji
106
Miasto
Dąbrowa Górnicza
Frasunek napisał:
Ciekawa akcja. Normalny rząd nie propaguje jedzenia jabłek . Tylko odpowiada sankcjami . Polska może prowadzić sankcję na węgiel Rosyjski.
Sankcje na węgiel rosyjski to może wprowadzić Rosja, a nie Polska. To, że Putler sam nałożył dodatkowe sankcje na swoje państwo byleby jakkolwiek się odegrać wobec, którzy faktycznie mogą na niego nałożyć jakieś sankcje to nie znaczy, że my w odpowiedzi musimy zachowywać się równie głupio.
Rosja swoimi sankcjami niszczy Polską gospodarkę. Dlatego kraj który spotkały sankcję zrobi to samo. Oficjalnie prowadza sankcję lub wymyśla sobie powód który blokuje dostęp. Brak sankcji na węgiel Rosyjski pokazuje porządkowanie Rosji. Zablokowanie węgla Rosyjskiego osłabi Rosję. Rosja zarabia na węglu spore pieniądze. Te pieniądze pozwolą Rosji na samodzielność gospodarczą. Rosja posiada tereny Rolnicze. Przez wieki sprzedawali zboże a dziś sprowadzają je. Odkryli że sami mogą hodować warzywa , owoce. Dzięki sprzedaży surowców mogą je przeznaczyć na rozwój rolnictwa i ten sposób nie będą musieli sprowadzać żywności i dlatego trzeba prowadzić sankcję na węgiel Rosyjski by zablokować proces powstania rolnictwa Rosyjskiego . Napoleon prowadził sankcję wobec Wielkiej Brytanii. Ameryki Południowej sprowadzono wiele roślin. Zastąpiono je innymi Roślinami np zaczęto produkować cukier z buraków. Cukier z buraków zastąpił cukier z Ameryki Południowej. Jeśli nie prowadzi się sankcji na węgiel Rosyjski to pojawią się jabłka , owoce i warzywa Rosyjskie które zastąpią Polskie produkty a sankcję na węgiel Rosyjski zablokują ten proces.
 

Frasunek

Nowicjusz
Dołączył
26 Marzec 2014
Posty
622
Punkty reakcji
10
pan k napisał:
Rosja swoimi sankcjami niszczy Polską gospodarkę.
Eksport do Rosji to kilka % całego polskiego eksportu, więc Rosja nie jest w stanie swoimi "sankcjami" zniszczyć polskiej gospodarki.

Rosja swoimi "sankcjami" przede wszystkim uprzykrza życie swoim obywatelom. Jedyne sankcja jaką naprawdę mogliby zaszkodzić Polsce to ta, którą Ty chcesz sam na siebie założyć, czyli sankcja na surowce.


pan k napisał:
Rosja zarabia na węglu spore pieniądze. Te pieniądze pozwolą Rosji na samodzielność gospodarczą. Rosja posiada tereny Rolnicze. Przez wieki sprzedawali zboże a dziś sprowadzają je. Odkryli że sami mogą hodować warzywa , owoce. Dzięki sprzedaży surowców mogą je przeznaczyć na rozwój rolnictwa i ten sposób nie będą musieli sprowadzać żywności i dlatego trzeba prowadzić sankcję na węgiel Rosyjski by zablokować proces powstania rolnictwa Rosyjskiego .
W dużym uproszczeniu zarabianie pieniędzy na eksporcie węgla ma znaczenie dla rolnictwa tylko, gdy za te pieniądze Rosja może zaimportować coś co temu rolnictwu pomoże, więc jeżeli chcesz uderzyć w Rosję to możesz spokojnie kupować węgiel pod warunkiem, że nie będziesz im sprzedawał maszyn rolniczych.

Natomiast jeżeli będą eksportować surowce, a zarobione pieniądze wydawać w kraju to w dużym uproszczeniu równie dobrze mogliby te pieniądze sobie wydrukować.
 
M

MacaN

Guest
Dzięki temu wpisowi zainteresowałem się, co to w ogóle jest cydr. Zdziwiłem się, ze to napój alkoholowy, ale kupiłem, spróbowałem i jest całkiem dobry. Niestety za często wspierać przemyslu nie będę, właśnie dlatego, że są tam %, ale raz na jakiś czas warto i będę pamiętał o cydrze :)
 
Do góry