Ciężkie ząbkowanie

N

natulka123

Guest
Wasze maluchy też ciężko przechodziły ząbkowanie? Co wtedy robiłyście? Gryzaki, żele, a może jakieś środki przeciwbólowe? Powiedzcie co się sprawdziło, a co nie
 

16042014

Nowicjusz
Dołączył
16 Kwiecień 2014
Posty
138
Punkty reakcji
14
Smarowalam zelem chlodzacym, w ciezkich dniach podawalam paracetamol no i przede wszystkim bylam cierpliwa.
 

siwka

Nowicjusz
Dołączył
12 Czerwiec 2012
Posty
62
Punkty reakcji
0
moja żona podawała czopki gdy córka miała problemy. Ja w tedy byłem na wyjazdach służbowych więc nie musiałem tego przechodzić aczkolwiek podobno nie było tak źle. Czopki szybko działały i dziecko było spokojne
 

candice90

Nowicjusz
Dołączył
13 Marzec 2014
Posty
287
Punkty reakcji
1
ja znalazłamostatnio fajny żel w aptece- Camilia i jest bez lidokainy! farmaceutka mowi, ze mozna spokojnie smarowac, bo w ogole nie zawiera tej substancji :)
 

Kingusia1992

Nowicjusz
Dołączył
30 Styczeń 2014
Posty
43
Punkty reakcji
0
super sprawa ten żel Camilia, koleżanki mi o nim mówiły i jestem pełna dobrych myśli o tym preparacie, także może podziel się z nami opinią jak użyjesz :)
 

Toola

Nowicjusz
Dołączył
11 Kwiecień 2011
Posty
216
Punkty reakcji
2
hm Camilia to chyba nie jest żel tylko płyn, ale u nas nie skutkował. Może głównie dlatego że córa nie dawała sobie nic włożyć czy wlać do buzi, o posmarowaniu dziąseł nie wspomnę. Super za to pomagały czopki Viburcol, po podaniu nie to dziecko, kończył się płacz, bawiła się ładnie albo zasypiała.
 

siwka

Nowicjusz
Dołączył
12 Czerwiec 2012
Posty
62
Punkty reakcji
0
z tym podaniem leku w przypadku dzieci bywa naprawdę trudno. Czopki w miarę płynnie wchodziły. Bardzo dobrze że ktoś wymyślił taki lek
 

Toola

Nowicjusz
Dołączył
11 Kwiecień 2011
Posty
216
Punkty reakcji
2
jak dziecko bolą dziąsła to nie ma się co dziwić że nie daje się do nich dotknąć, trzeba by podawać lek wcześniej zanim zacznie marudzić, ale kto to przewidzi to raz a dwa te żele niestety działają bardzo krótko. U nas to było dosłownie po 15 minut jak już mała dała sobie posmarować, a można je stosować góra 3 razy dziennie to wychodzi tylko na 45 minut spokoju. A po czopku nawet do 8 godzin było bez płaczu, spokojnie całą noc :)
 

Kingusia1992

Nowicjusz
Dołączył
30 Styczeń 2014
Posty
43
Punkty reakcji
0
u mnie bez problemu Maluszek daje smarować sobie dziąsła, także Camilia sprawdza się w 100%, natomiast z czopkami bym uważała, ale ile nas to tyle opinii na różne tematy :)
 

candice90

Nowicjusz
Dołączył
13 Marzec 2014
Posty
287
Punkty reakcji
1
Kingusia1992 napisał:
u mnie bez problemu Maluszek daje smarować sobie dziąsła, także Camilia sprawdza się w 100%, natomiast z czopkami bym uważała, ale ile nas to tyle opinii na różne tematy :)
ja tam się boje czopkow, te camilie juz mam od dluzszego czasu sprawdzona i jak na razie faktycznie dziala
 

Kingusia1992

Nowicjusz
Dołączył
30 Styczeń 2014
Posty
43
Punkty reakcji
0
no właśnie Camilia jest świetnym i bezpiecznym środkiem, dziś uratowała sytuacje na pikniku :) także warto, nawet moja przyjaciółka, która jest super eko się zdecydowała
 

candice90

Nowicjusz
Dołączył
13 Marzec 2014
Posty
287
Punkty reakcji
1
Kingusia1992 napisał:
no właśnie Camilia jest świetnym i bezpiecznym środkiem, dziś uratowała sytuacje na pikniku :) także warto, nawet moja przyjaciółka, która jest super eko się zdecydowała
a mozna wiedziec ile placilas za camilie? bo co apteka to inna cena..
 

Biedronka123

Nowicjusz
Dołączył
20 Luty 2014
Posty
30
Punkty reakcji
0
u nas na najciezsze chwile pomagalo tylko smarowanie dziasel specjalnym zelem i noszenie w nosidelku easia
 

Kingusia1992

Nowicjusz
Dołączył
30 Styczeń 2014
Posty
43
Punkty reakcji
0
sprawdzę dla Ciebie cenę Camilii w mojej aptece, ale to prawda wszędzie jest inna :) a ten specjalny krem był z lidokainą czy nie?
 

candice90

Nowicjusz
Dołączył
13 Marzec 2014
Posty
287
Punkty reakcji
1
Kingusia1992 napisał:
sprawdzę dla Ciebie cenę Camilii w mojej aptece, ale to prawda wszędzie jest inna :) a ten specjalny krem był z lidokainą czy nie?
niestety wszystkie najbardziej popularne i dostepne w aptece maja lidokaine. kamilia to chyba jedyny p jakim slyszalam ze bez
 

Kingusia1992

Nowicjusz
Dołączył
30 Styczeń 2014
Posty
43
Punkty reakcji
0
zapomnialam sprawdzic ceny jutro to naprawie :) a jesli chodzi oto to tak raczej nie znalazlam nic innego bez lidokainy, takze wychodzi na to ze Camilia jest bezpieczna tylko dla naszych dzieci :)
 

candice90

Nowicjusz
Dołączył
13 Marzec 2014
Posty
287
Punkty reakcji
1
Kingusia1992 napisał:
zapomnialam sprawdzic ceny jutro to naprawie :) a jesli chodzi oto to tak raczej nie znalazlam nic innego bez lidokainy, takze wychodzi na to ze Camilia jest bezpieczna tylko dla naszych dzieci :)
no tak, szczerze mowiac to chyba nie ma innego preparatu niz camilia ktory jest na zabki i jest jednoczesnie skuteczny i nie zawiera lidokainy. jesli sie myle to mnie poprawcie
 
J

Jula92

Guest
Ta Camilia to preparat, który się aplikuje dziecku na żąbki, czy daje się aby połknęło od razu? Właśnie szykuję się na najgorsze, mojej małej właśnie rośnie pierwszy ząbek, więc już muszę się zorientować, poczytałam trochę o tej Camili, i rzeczywiście wszyscy chwalą
 

Kingusia1992

Nowicjusz
Dołączył
30 Styczeń 2014
Posty
43
Punkty reakcji
0
na dziąsełka nakladasz i chwilę czekasz :) pilnuj, żeby nie połykał ja tak robię z Camilią i jest super skuteczna ;)
 
J

Jula92

Guest
Kingusia1992 napisał:
na dziąsełka nakladasz i chwilę czekasz :) pilnuj, żeby nie połykał ja tak robię z Camilią i jest super skuteczna ;)
No właśnie najgorzej z tym połykaniem. Ale jestem już po użyciu 1 opakowania Camili, i naprawdę daje radę. Mała już tak nie płacze, i widać że po aplikacji jest duża poprawa, wtedy prawie w ogóle nie marudzi.
 
Do góry