Ile trzeba by przeżyć samemu ?

grzesio_89

Nowicjusz
Dołączył
22 Styczeń 2008
Posty
228
Punkty reakcji
7
Chcę się wyprowadzić od rodziców, bo już najwyższa pora. Ile trzeba zarabiać by dałoby się przeżyć samemu w wynajętym mieszkaniu ? Ile idzie na jedzeniu i jak to jest z opłatami w bloku ?
Ziemniaki, jajka i inne warzywa, które mogę dłużej poleżeć typu marchew będę miał za darmo, ponieważ moi rodzice prowadzą można powiedzieć małe eko gospodarstwo rolne, na którym ja też pomaga więc mi się należy.
 

Jarhead

Upiorny Władca
Dołączył
24 Czerwiec 2006
Posty
972
Punkty reakcji
12
Wiek
31
Witam.

Piszesz zbyt ogólnikowo. Najważniejszym czynnikiem jest, gdzie masz zamiar się wyprowadzić - tzn. do jakiego miasta.
Koszty życia np. w Krakowie są dużo większe niż w jakiejś mniejszej miejscowości - inne ceny żywności, wynajmu, mediów.
Sprecyzuj, o co dokładnie chodzi, a na pewno znajdzie się ktoś, kto udzieli Ci informacji.
 

grzesio_89

Nowicjusz
Dołączył
22 Styczeń 2008
Posty
228
Punkty reakcji
7
Nie ważne jakie to miasto, ale jest dużo mniejsze od Krakowa, bo tylko 40k mieszkańców.
Z tygo co widziałem co za 800 zł można wynająć kawalerkę.
 

jolly78

Nowicjusz
Dołączył
3 Lipiec 2014
Posty
252
Punkty reakcji
5
No to sam najlepiej ocenisz ile Ci potrzeba. Koszty mieszkania to około tysiąc, reszta to jedzenie i swoje potrzeby.
 
Dołączył
11 Lipiec 2007
Posty
2 041
Punkty reakcji
78
Miasto
tam gdzie wszyscy inni są zbędni
Ogarnij się człowieku !!!

Chcesz się wyprowadzać od rodziców a nie wiesz ile mogą wynosić opłaty... i ile można zarobić.

Skoro chcesz się wyprowadzać to powinieneś być na tyle rozważny i rozsądny aby nie pytać o takie rzeczy na forum tylko pojechać w miasto, najpierw na rozmowy kwalifikacyjne i rozmowy z pracodawcą. Co więcej sam powinieneś wiedzieć ile miesięcznie chciałbyś zarabiać i ile by Ci odpowiadało. W mieście Piła wyżywają za pensję 1-1,5 koła a w Poznaniu mając dobre mieszkanie to zarobki muszą być przynajmniej 2,5 koła.
 

seba211

Stały bywalec
Dołączył
2 Lipiec 2010
Posty
331
Punkty reakcji
219
Nie musi natychmiast wynajmować całego mieszkania, może pokój. O wiele tańsza opcja dzięki czemu miałby mniejsze obciążenie. Stopniowo.
 

grzesio_89

Nowicjusz
Dołączył
22 Styczeń 2008
Posty
228
Punkty reakcji
7
Mechanizator napisał:
Ogarnij się człowieku !!!
Jestem ogarnięty, tylko pytam, a Ty od razu krzyczysz na mnie.

Zarabiam około 2200-2500, zależy jaki miesiąc się trafi. Chciałem się zapytać ile by to wyszło, bo nie wiem czy mi to starczy.
Z tego co widziałem to mieszkania M2 to wyjdzie około 1k z rachunkami.



Empeg napisał:
Nie musi natychmiast wynajmować całego mieszkania, może pokój. O wiele tańsza opcja dzięki czemu miałby mniejsze obciążenie. Stopniowo.
Chce mieć święty spokój w końcu, dlatego chce zamieszkać samemu.
 

natasza33

Nowicjusz
Dołączył
28 Lipiec 2014
Posty
12
Punkty reakcji
0
No nie wiem, czy za tysiaka się zmieścisz (czynsz + rachunki za M2), u mnie ceny takich mieszkań zaczynają się od tysiaka +opłaty. Ale jeśli masz budżet w granicach 2200 zł to przeżyjesz. Moi znajomi mieszkali skromnie mając do dyspozycji 1500 zł, wiadomo,że częste rozrywki odpadały w takim układzie. Ale tak jak inni piszą - wszystko zależy od lokalizacji -w różnych miastach są różne ceny.
 

grzesio_89

Nowicjusz
Dołączył
22 Styczeń 2008
Posty
228
Punkty reakcji
7
To właśnie jest małe miasto i takie ceny są, patrzyłem na ogłoszenia w necia jak i w gazecie. A jak wygląda sprawa z jedzeniem ? Ja obliczyłem z grubsza to w 500-600 zł powinienem się zmieścić i jeszcze mi troszkę zostanie na własne potrzeby.
 

Micha Michal

Nowicjusz
Dołączył
15 Sierpień 2014
Posty
3
Punkty reakcji
1
Wiek
35
Miasto
Gorlice
niestety w Polsce obawiam się nie bedzie Ci stac na wyprowadzkę najlepiej ogarnąć sobie jakieś biuro pracy i wyjechać za granicę np Holandia Niemcy Angli takich agencji jest pełno wystarczy wstukać pare haseł w wujka google tam na to będzie Cie stać przy czym zastanów sie czy tego naprawde chcesz, niczego nie szukaj na już rozejrzyj sie najpierw poczytaj opinie żeby nie wyjechać w ciemnia sam byłem poprzez jedną agencje kokosow nie było ale stać mnie było na wynajem pokoju samodzielne zycie i jescze żeby coś odłozyć wszystko zależy od człowieka :)
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
. Wszystko zależy od odzieży. Jeść możesz skromnie, spać na dmuchanym materacu, sklecić "garderobę" na wieszaki z ubraniami. 1500 miesięcznie może wystarczyć ale bez papierochów i alkoholu
 
Do góry