Formatowanie systemu --> nie działający komputer

toksyczna

Nowicjusz
Dołączył
7 Lipiec 2014
Posty
3
Punkty reakcji
0
Wiek
28
Miasto
Warszawa
Witam.

Posiadam laptopa, samsung RF511, Windows 7, procesor intel core i7, RAM 4GB, system 64- bitowy.
Kupiłam go jakieś 3 lata temu i po długim użytkowaniu (bardzo wyczerpującym), postanowiłam zrobić format. Zacinał się, długo uruchamiał, miał mase śmieci i błędów. Włożyłam oryginalną płytkę dołączoną do niego. Postępowałam zgodnie z instrukcją. Sformatowałam dyski itp. Następnie pobrałam wszystkie sterowniki ze strony samsunga do tego modelu. Przez 2 dni wszystko śmigało dobrze. Lecz od wczoraj, po zainstalowaniu paru programów, właściwie antywirusa i przeglądarki pojawiły się problemy.

1. Nie wyświetlaja mi się obrazki. Jeśli po 4 razy odświerze stronę czsami się pojawiają. Zainstalowałam różne roszczenia Adobe.., gdyż myślałam, że w tym tkwi problem, lecz to nic nie dało. Cały czas pojawiają mi się malutkie kwadraciki na białym tle.
2. Jak już te obrazki się pojawią, to na co drugim obrazku, połowa jego jest jakaś pomieszana i mocno wykontrastowana.
3. Niektóre strony, wyświetlają się jak chcą. Napisy porozrzucone po ekranie jak tylko im się podoba. Obrazki to samo. Wszystko na wszytskim.
4. O youtube już nie wspominając. Nie działa wcale. Wczytuje się strona, są zarysy ikonek i całe białe tło.
5. Aby wyszukać w google trzeba się namęczyć. Wpisując bezpośrednio tam gdzie adres strony, wyszukiwane hasło, nie działa.
6. Komputer pokazuje cały zasięg internetu, ale on i tak działa jak chce.

Jeśli, ktoś umiałby pomóc, byłabym wdzięczna.
 

Iluvfantasy

Moderator
Członek Załogi
Moderator
Super Moderator
Dołączył
5 Lipiec 2007
Posty
3 067
Punkty reakcji
245
Skoro wcześniej było dobrze, to może przywracanie systemu pomoże.
 

toksyczna

Nowicjusz
Dołączył
7 Lipiec 2014
Posty
3
Punkty reakcji
0
Wiek
28
Miasto
Warszawa
Nie ma takiej opcji. Wszytsko zostało usunięte i komputer jest obecnie czysty. Nie ma żadnych zapisów systemowych więc nie istnieje w tym momencie przywracanie systemu..
 
A

alfabeta11

Guest
Powiem tak, istnieje możliwość, że zainstalowałaś sterowniki w złej kolejności. Spotkało mnie coś takiego i miałem bardzo podobne objawy.
Jest też możliwość, że to antywirus lub błędy w przeglądarce internetowej. Spróbuj wyłączyć antywirusa i przeinstalować przeglądarkę.
 

adam_1990

Nowicjusz
Dołączył
7 Lipiec 2014
Posty
20
Punkty reakcji
0
Odinstaluj antywirus, wyłącz zaporę, dodatki w przeglądarkach. I daj znać czy przeszło.
 

toksyczna

Nowicjusz
Dołączył
7 Lipiec 2014
Posty
3
Punkty reakcji
0
Wiek
28
Miasto
Warszawa
Wydaje mi się, że sterowniki zainstalowałam w odpowiedniej kolejności. Bo jak jakoś inaczej to nie działało i bawiłam się dalej aż mi się udało.

antywirusa odinstalowałm, zaporę wyłączyłam, dodatki wurzyciłam. Jeśli chodzi o yt to zaczeło działać w miarę poprawnie.

Zastanawiam się, czy czasem może jakieś złe sterowniki do karty graficznej ściągnęłam. Obrazki wyświetlają mi się np w taki sposób:


tinypic.pl/fx4z890x1vqu

tinypic.pl/7pnrpoavuo67

A i wyszukiwanie na google dalej nie daje rady..

Ale nie wiem jak to teraz zrobić. Czy odistalować wszystkie sterowniki czy tylko do karty graficznej i sszukać gdzie indziej ?
Czy jeszcze raz go formatować ?
 

adam_1990

Nowicjusz
Dołączył
7 Lipiec 2014
Posty
20
Punkty reakcji
0
Jeżeli masz czas to odinstaluj. Po ponownej instalacji systemu najpierw 1. sterowniki do płyty głównej 2. sterowniki do grafiki 3. audio 4. sieć 5. reszta. Ten sposób instalacji stosuję od lat i problemów nie mam.
Problem albo tkwi w nieodpowiednich sterownikach do grafiki albo w samej grafice. Ale raczej w sterownikach, skoro przedtem wszystko było ok.
Spróbuj innej, starszej wersji sterownika, to raz.
A, i na początek sprawdź czy w trybie awaryjnym jest wszystko ok.
Aby uniknąć reinstalacji można zastosować jakiś Driver Cleaner, coby wyczyścił pozostałości po sterownikach do grafiki, a potem zainstalować inne sterowniki. Ogółem ciężki przypadek, bo zazwyczaj takie sytuacje sprawiają problemy w przyszłości. Niejednokrotnie zależy to od zainstalowanego systemu [np. u znajomego Win 7 Home chodził ok, ale Enterprise miał jakieś "ale" do sterowników grafiki].
 
Do góry