Wpływ hormonów na bóle migrenowe przy stosowania antykoncepcji.

anx5

Nowicjusz
Dołączył
27 Czerwiec 2014
Posty
4
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
literatura, film, gotowanie
czy sądzicie, że migrenowe bóle głowy, bardzo uciążliwe i pojawiające się glównie w przerwie czyli w 7 dniach odstawienia pigułek moga być kwestią hormonów?
Lekarz zasugerował zmianę tabletek, ale sam nie wie, czy to pomoże, a ja nie chcę zmieniać, bo może być jeszcze gorzej.
Tacy teraz są ci ginekolodzy, metoda prób i błędów. Chyba powinien wykonać jakieś badania? Może ktoś miał podobny przypadek, jakie badania trzeba wykonać? Bo chyba muszę diagnozować się sama...
 

bright.witch

Nowicjusz
Dołączył
22 Lipiec 2008
Posty
405
Punkty reakcji
1
Wiek
37
Miasto
Poznań
A co obecnie bierzesz? Antykoncepcja hormonalna często niestety wpływa na występowanie migren :/

Czy bierzesz regularnie pigułki? W sensie nie zapominasz, nie zmieniasz pory? Jeśli masz problem z zapamiętam, ustaw sobie alarm albo jeszcze lepiej ściągnij darmową apkę (ja mam z moje-leczenie.pl), żeby to kontrolować - lepsze od alarmu, bo możesz sobie zobaczyć, jak to u Ciebie wyglądało np. przez miesiąc i czy inne czynniki nie wpłynęły na migreny.

Możesz spróbować zmienić pigułki na takie z mniejszą ilością hormonów. Niestety, czasami jest tak, że nic nie poradzisz i pozostaje zmiana metody antykoncepcji :(

Powodzenia! :)
 

KarolowaOla

Nowicjusz
Dołączył
21 Czerwiec 2014
Posty
217
Punkty reakcji
6
Wiek
35
Miasto
Warszawa
Ja mam migreny podczas 7 dniowej przerwy :| są tak męczące że żyć się odechciewa. Ale tabletki biorę od 5 lat a to pojawiło się jakoś 2 lata temu.
 

an86

Nowicjusz
Dołączył
12 Sierpień 2014
Posty
1
Punkty reakcji
0
Witam serdecznie.
Czy któraś z Was dziewczyny jest w podobnej sytuacji? Otóż...
Przez 4 lata brałam tabletki YAZ, w ciągu ostatniego roku miałam 3 napady migreny z aurą. Bardziej doskwierała mi aura aniżeli sam ból głowy (drętwienie dłoni, mroczki..). W związku z tym odstawiłam hormony i od prawie roku mam spokój z migrenami (o ile były to właśnie migreny).
Neurolog wysłał mnie na rezonans w celu odrzucenia hipotezy jakoby mogłabym mieć jakiegoś nieproszonego gościa w postaci guza.. Diagnozy, że cierpię na migreny też nie postawiono.
Wracając do tematu tabletek. Muszę do nich wrócić, ponieważ ok 3 miesiące po ich odstawieniu zaczęły mi masowo wypadać włosy i lecą do dziś. Spokojnie straciłam ich ponad połowę.
Przerobiłam już wszystko: dermatolog, badanie hormonów, lekarz rodzinny.
Hormony testosteron i estradiol i dheas w normie, aczkolwiek estradiol bardzo niziutko co dziwne badanie odbyło się w fazie owulacyjnej...Wiem, że utrata czupryny wiąże się z odstawieniem hormonów,
Czy któraś z Was Drogie Panie bierze z powodzeniem hormony przy jednoczesnych migrenach z aurą?
Dodam, że nie palę, nie mam nadciśnienia ani innych czynników stresujących...błagam o pomoc..:(
 
D

Dobrawa

Guest
Nie mam z tym problemów. Nie wiem o czego takie bóle mogą zależeć, może od samych tabletek. Ja mam teraz Vixpo i nie zdarzały mi się migrenowe bóle w żadnym cyklu do tej pory.
 
Do góry