Skocz do zawartości

Witaj!

Zarejestruj się, aby dołączyć do jednej z największych polskich społeczności!

Zdjęcie
- - - - -

Krzywizna soczewki

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#1 Leeroy

Leeroy

Stały bywalec

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 534 postów

Napisano 26 June 2014 - 20:10

Cześć,

Od czasu do czasu noszę soczewki jednodniowe firmy Acuvue 1-day trueye. W związku przyjściem wakacji chcę przerzucić się na miesięczne. Mój problem polega na tym, że krzywizna dotychczasowych soczewek wynosi 8.5, a większość soczewek miesięcznych ma krzywiznę 8.6.

Moje pytanie brzmi: Czy odczuję duży dyskomfort przy takiej zmianie? Czy może jest to normalne, że krzywizna soczewek długoterminowych musi być większa?

Użytkownik Leeroy edytował ten post 26 June 2014 - 20:10

• 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna
smartgames

#2 kolorowa24

kolorowa24

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 02 July 2014 - 06:28

Ja noszę soczewki,których krzywizna wynosi 8.6.. a na badaniu wzroku wyszlo,że mam 8.5.. ja myślę,że to wielkiej różnicy nie zrobi,chociaż mi okulistka trochę zrzędziła,żę tak robię.. a noszę soczewki około 2 lata. Ja bym ci radziła spróbować, wiadomo,że w Polsce nie ma za dużego wyboru. Do tego mam średnicę 14, 00 , a kupuję 14,20 . Kupuję soczewki w Visionexpress - Soflens 59.U mnie się sprawdzają, tylko 39 zl za 3 miesiące, czyli wychodzi 13 zl na miesiąc. Tylko trudno mi sie je zakladalo, trudniej niz np. i Wear czy AirOptix,ale już się nauczyłam i jestem całkiem zadowolona..

Pozdrawiam

• 0

#3 Empeg

Empeg

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 331 postów

Napisano 02 July 2014 - 12:01

Również mam 0,1 różnicy w krzywiźnie i żadnego dyskomfortu nie odczuwam. Wystarczy skrupulatnie dbać o czystość przy zakładaniu soczewek i żadnych problemów nie będzie.

Użytkownik Empeg edytował ten post 02 July 2014 - 12:01

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0