Szukam prostych przepisów na ciasto

Joanna wiąder

Nowicjusz
Dołączył
2 Grudzień 2013
Posty
165
Punkty reakcji
3
Witam odrazu mówie jestem nwicjuszka w pieczeniu ciast i poszukuje łatwych przepisów na różnego rodzaju ciasta. Ważne tylko by były łatwe i tanie.
 

glamanna

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2014
Posty
19
Punkty reakcji
0
Miasto
Konstancin
Spróbuj taki:


Przepis na te kokosanki dostałam od koleżanki z pracy, która poczęstowała mnie nimi po Świętach Wielkanocnych. Połączenie delikatnego, wilgotnego ciasta z czekoladową polewą i kokosem zachwyciły mnie tak bardzo, że nie miałam wyjścia i zrobiłam te właśnie cudeńka. Polecam Wam bardzo, bo robi się je naprawdę łatwo, a efekt końcowy jest przepyszny :)




Ciasto:
2 jajka
100 g miękkiego masła
300 g cukru pudru
1 szklanka mleka 3,2%
1/2 kg mąki pszennej
2 łyżeczki proszku do pieczenia
3-4 łyżki miodu sztucznego



Polewa:
300 g masła
300g cukru zwykłego
3/4 szklanki mleka 3,2%
1 łyżka spirytusu
40 g kakao



Dodatkowo:
250 g wiórek kokosowych



Ciasto: Miękkie masło ucieramy z cukrem, dodajemy jajka i dalej ucierając dodajemy na przemian mąkę przesianą z proszkiem do pieczenia i mleko. Na koniec wlewamy miód i wszystko razem ucieramy do uzyskania jednolitej masy. Prostokątną formę (34x23) wykładamy papierem do pieczenia, wylewamy ciasto i pieczemy w 180 stopniach przez około 20-30 minut, do suchego patyczka.


Polewa: Do garnka wlewamy mleko, wsypujemy cukier, dodajemy masło i cały czas mieszając zagotowujemy. Na koniec wsypujemy kakao oraz dodajemy spirytus. Wszystko dokładnie mieszamy. Pozostawiamy do lekkiego ostudzenia.



Wystudzone ciasto kroimy w kwadraty o bokach (4-5 cm). Na jeden talerzyk wylewamy trochę polewy (powinna być letnia), a na drugi wysypujemy kokos. Kwadraty ciasta obtaczamy najpierw w polewie, a potem w kokosie. Odstawiamy do zastygnięcia.

Musiałam skopiować treść, bo nie chciało mi linka zamieścić. Naprawdę dobre!
 
W

wiki9969

Guest
Przepis zapożyczony :p z pewnego blogu kulinarnego:

Domowa wuzetka

Składniki na jedno ciasto, foremka 30x25
-4 jajka,
-120g cukru pudru,
-70g mąki,
-30g kakao,
-½ łyżeczki proszku do pieczenia,
-naturalny aromat waniliowy.

Pieczemy 2 ciasta.
Białka ubijamy na sztywno, następnie na przemian dodajemy żółtka i cukier. Zmniejszamy obroty i dodajemy wymieszaną mąkę z kakao i proszkiem do pieczenia. Kończymy mieszać łyżką, aby masa była jednolita. Wylewamy ciasto do wysmarowanej i wysypanej foremki mąką lub bułką tartą. Pieczemy w temperaturze około 170-175st. 15 minut lub do suchego patyczka.
Powtarzamy czynność przy drugim cieście, biorąc tę samą ilość składników.

Poncz
-1 szklanka wody,
-sok z jednej cytryny,
-1 łyżka miodu.

Nasączamy delikatnie oba ciasta

Krem śmietankowy
-600ml śmietanki kremówki,
-5 łyżek cukru
-2 torebki śmietanki fix.

Ubijamy śmietanę na sztywno pod koniec dodając cukier wymieszany ze śmietanką fix. Rozkładamy masę śmietankową na cieście, pozostawiając odpowiednią ilość do przybrania gotowych ciastek.

Polewa
-100g gorzkiej czekolady,
-około 5 łyżek śmietanki 30%.

Składniki roztapiamy w kąpieli wodnej. Polewę lekko schłodzoną wylewamy na wierzch ciasta przełożonego bitą śmietaną

Jest to najłatwiejsze ciasto jakie kiedykolwiek robiłam. Co prawda, mój przepis jest trochę inny, ale jestem pewna, że ciasto będzie smakowało. ;)
 
A

alfabeta11

Guest
Jest sezon to ja sypnę czymś sezonowym. Ostatnio je robiłem i wyszło bardzo dobre ;)

  • 200 g masła o pokojowej temperaturze
  • 150 g cukru
  • 200 g mąki
  • 6 łyżek śmietany (temperatura pokojowa)
  • 4 jajka (temperatura pokojowa)
  • 3 budynie waniliowe lub śmietankowe
  • 2 łyżeczki proszku do pieczenia
  • 3-4 długie łodygi rabarbaru
  • 3 łyżki ekstraktu waniliowego
Przygotowanie
  1. _li_step.png
    Przygotować okrągłą formę o średnicy 24 cm. Miękkie masło utrzeć z cukrem do białości. Dodawać po jednym jajku i dalej ucierać.
  2. _li_step.png
    Mąkę zmieszać z proszkiem do pieczenia i proszkiem budyniowym. Do masła wmiksować ekstrakt waniliowy i dodawać na przemian mąkę z proszkami i śmietanę, zaczynając i kończąc na mące.
  3. _li_step.png
    Dodać do masy pokrojony w kostkę rabarbar i delikatnie wymieszać. Przelać ciasto do przygotowanej wcześniej formy i wstawić do nagrzanego piekarnika.


    Piec ok. 50 minut w 180 stopniach. Wystudzone ciasto obficie posypać cukrem pudrem.

Przepis z internetu, ale wypróbowany i dobrze oceniany przez rodzinkę ;)
 

morganastanley

Nowicjusz
Dołączył
27 Sierpień 2014
Posty
7
Punkty reakcji
1
JoannaMila napisał:
Dziekuje wszystkim za przepisy i proszę o jeszcze.
A ja właśnie zajadam się plaskiem drożdżowym ze śliwkami i czekoladą -mniam! :)

Składniki:

Ciasto:


7 g (1 saszetka) suchych drożdży instant
1/4 szklanki ciepłego mleka
350 g mąki pszennej
szczypta soli
60 g cukru
3 duże jajka (w temperaturze pokojowej)
100 g miękkiego masła
100 g ciemnej czekolady, pokrojonej na kawałeczki






około 350 g śliwek, wypestkowanych i pokrojonych na 3 cm kawałki
2 - 3 łyżki roztopionego masła
cukier puder do posypania
słodka bita śmietana do podania (niekoniecznie)

Przygotowanie:
  • Drożdże wsypać do filiżanki i wymieszać z ciepłym mlekiem oraz szczyptą cukru. Odstawić na 10 minut.
  • Mąkę przesiać do miski, dodać sól, drożdże z mlekiem, cukier, roztrzepane jajka i masło. Wyrabiać przez 10 - 15 minut, lub do czasu aż ciasto będzie gładkie, elastyczne i będzie odchodziło od ręki (można wyrabiać mikserem za pomocą haka do ciasta drożdżowego).
  • Wyrobione ciasto przykryć ściereczką i odstawić do wyrośnięcia na 60 minut, do czasu aż podwoi swoją objętość. Uderzyć pięścią w wyrośnięte ciasto i powyrabiać je jeszcze przez 3 - 5 minut. Na koniec dodać czekoladę i delikatnie wmieszać ją w ciasto.
  • Wyłożyć je do prostokątnej formy 22 x 26 cm formy posmarowanej masłem, na wierzch ułożyć śliwki. Przykryć ściereczką i odstawić na 45 - 60 minut do wyrośnięcia. Piekarnik nagrzać do 180 stopni.
  • Wierzch ciasta posmarować 2 - 3 łyżkami roztopionego masła i wstawić do piekarnika. Piec przez 25 minut na złoty kolor. Posypać cukrem pudrem, można podawać z bitą śmietaną.

przepis z kwestii smaku.
 

feelthevibe

Nowicjusz
Dołączył
25 Listopad 2014
Posty
195
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Warszawa
Najszybsze ciasto świata i okolic :)
Składniki:
4 jaja

1 szklanka cukru

0,5 szklanki oleju
1,5 szklanki mąki luksusowej
1,5 łyżeczki proszku do pieczenia
zapach opcjonalnie
owoce jakiekolwiek Ci się napatoczą :)

Od siebie mogę dodać że fajne połączenie to jabłka i owoce aronii.
Nie będę pisać o tym jak ciasto przygotować, bo chodzi tu tylko o połączenie składników, przelanie ciasta do formy, ułożenie na wierzchu owoców, które i tak zatopią się w cieście ;) i pieczenie-parametry w zależności jakim piekarnikiem dysponujecie.
Smacznego!
 

oaza

Nowicjusz
Dołączył
17 Październik 2008
Posty
310
Punkty reakcji
4
Wiek
40
Miasto
nie z tej ziemi
Polecam jedno z najłatwiejszych, a przez wszystkich uwielbiane ciasto, czyli blok czekoladowy :D Ciasto wypróbowane, wszystkim bardzo smakowało :) .

Składniki:
  • ½ opakowania Masy marcepanowej Dr. Oetkera
  • 150 g bakalii – ja dodałam po małej garstce migdałów, rodzynek, żurawiny i orzechów
  • 4 łyżki kakao
  • 250 ml wody
  • 200 g cukru
  • 250 g masła
  • 500 g mleka w proszku
  • 100 g pokruszonych herbatników
  • Cukier puder do posypania
W pierwszej kolejności pokroiłam masę marcepanową w drobną kostkę i przygotowałam bakalie. Kakao wymieszałam z małą ilością wody i przelałam do garnka. Dodałam cukier, masło i resztę wody. Wszystko zagotowałam, od czasu do czasu mieszając, a następnie odstawiłam, żeby masa przestygła, po czym ciągle mieszając dodawałam stopniowo mleko w proszku. Na końcu dodałam pokruszone herbatniki i bakalie oraz masę marcepanową.
Całość wystudziłam, uformowałam w kształt walca i ściśle zawinęłam w folię spożywczą. Wystudzony blok czekoladowy włożyłam do lodówki na kilka godzin. Przed podaniem, sowicie obsypałam go cukrem pudrem :). Smacznego.

2014_11_28_blok_czekoladowy-3.jpg

Przepis pochodzi z bloga Pani Tereski.
 

Toola

Nowicjusz
Dołączył
11 Kwiecień 2011
Posty
216
Punkty reakcji
2
pyszny i prosty biszkopt z malinami

Składniki:
Biszkopt:
  • 5 jajek
  • 1 szklanka mąki
  • 1 szklanka cukru
  • 1 łyżeczka octu
  • 1 łyżeczka proszku do pieczenia
  • szczypta soli
Masa:
  • 1 opakowanie budyniu śmietankowego ( na 3/4 litra mleka)
  • 250 g masła
  • 5 dag margaryny
  • 2 galaretki malinowe
  • 2 szklanki malin
Przygotowanie biszkoptu:
  1. Białka ubij na sztywno z dodatkiem soli
  2. Dodaj cukier i jeszcze chwilę ubijaj
  3. Dodaj żółtka, ocet i wymieszaj
  4. Dodaj przesianą mąkę z proszkiem i delikatnie wymieszaj
  5. Wylej na blachę i piecz 20 minut w temperaturze 200 stopni
Przygotowanie masy:
  1. Ugotuj budyń według przepisu na opakowaniu i ostudź
  2. Zmiksuj masło i margarynę
  3. Dodaj po łyżce budyniu połącz ze zmiksowanym masłem
  4. Dodaj część malin i wymieszaj
  5. Biszkopt przekrój na 2 części
  6. Wyłóż 1/2 masy na jedną część biszkoptu
  7. Przykryj drugim plackiem i wyłóż pozostałą część masy
  8. Poukładaj maliny i zalej przygotowaną tężejącą galaretką
  9. Włóż do lodówki aż do stężenia
przepis mam ze stronki przepisy.ancymonki.pl chyba mogę się nim posłużyć :) jest tam też przepis na super racuchy z malinami, moje dzieciaki ubóstwiają :)
 
Do góry