Łucznictwo - warto?

B

bajderman

Guest
co-030bs1-60_1.jpeg


Bawi się ktoś? Chciałbym najpierw postrzelać na sprzęcie wypożyczonym. Takie łuki kojarzą mi się z Rambo :D W jaki sposób i gdzie się tym bawicie? Ile kasy na start żeby kupić sensowne rozwiązanie?
 
B

bajderman

Guest
Rozjaśnik - nie znam tematu. Wiadomo - z takiego który będzie łatwy w korzystaniu, będzie gwarantował celność, a przy okazji nie będzie specjalnie drogi. Traktuję to w charakterze zabawki, bardziej jakiegoś hobby. Co wy na to?
 
A

alfabeta11

Guest
Bo samych typów łuków jest kilka. Zasadniczo różnią się od siebie, z każdego się dobrze strzela.
Są łuki proste - te najprostsze, dobre właśnie do zabawy, strzelanie na takie niewielkie odległości, ale można się fajnie pobawić i są w miarę tanie.
Długie łuki angielskie - Od nich zaczynano zawody. Są dobre do strzelania, całkiem spore
Łuki refleksyjne - złożone z kilku warstw, wygięte i w ogóle. Bardzo przyjemnie się strzela, ale są dosyć drogie.
Łuki sportowe - podrasowane łuki refleksyjne - jeszcze droższe, ale super się strzela
No i łuki bloczkowe - do polowań itp. Bardzo dobre i bardzo drogie

Musisz bardziej wczytać się w temat i podjąć decyzję.
Łuki proste można kupić już za 200-300 zł, te refleksyjne tak za 400-500. I nie mówię tu o jakichś bardzo dobrych. Raczej takie średnie. Mimo wszystko na początek i trochę później w zupełności wystarczają ;)
 
A

alfabeta11

Guest
Powiem prosto. Aby go naciągnąć musisz mieć sporo pary w łapach. Ma on siłę naciągu ponad 27 kg, przez co na początku może być Ci bardzo ciężko go naciągnąć, aby strzelić. Poza tym sam łuk prawie 2 kg waży.

Wygląda dobrze, opis też brzmi dobrze. Teraz kwestia znalezienia sklepu, który umożliwi wypróbowanie tego łuku przed zakupem. To dosyć istotne.
 
B

bajderman

Guest
Takiego sklepu to raczej się nie znajdzie, bo jak? Każdy będzie mógł sobie kilka razy strzelić zanim kupi? Jeśli już się zdecyduję to przez internet. Bardziej bym szukał kogoś znajomego, kto dałby spróbować, tylko nikogo takiego nie znam. 27 kg wydaje się być dosyć dużo, trudno mi to ocenić, chodzę na siłkę, duże ciężary, ale trudno to porównywać. Może uda się kogoś znaleźć w sieci, kto użyczy tego na jakiś czas.
 
A

alfabeta11

Guest
Hmm może wybierz się do klubu strzeleckiego zobaczyć jak to wszystko wygląda? To może być dosyć pouczające. Do tego tam są profesjonaliści i Ci doradzą.
 
B

bajderman

Guest
Dobry motyw. Dzisiaj będę też w Hobby4men, więc i tam może się dopytam. Jeszcze nawet nie wiem czy aktualnie znajdę na to środki. mam za dużo pomysłów na raz :D Wiatrówkę już mam, zabrałem się na paintball, ale i łucznictwo mnie kręci, przynajmniej wizualnie. Zobaczymy co uda się zmotać.
 

golgi

Nowicjusz
Dołączył
18 Listopad 2007
Posty
565
Punkty reakcji
3
Wiek
42
Miasto
wrocław
bajderman napisał:
Dobry motyw. Dzisiaj będę też w Hobby4men, więc i tam może się dopytam. Jeszcze nawet nie wiem czy aktualnie znajdę na to środki. mam za dużo pomysłów na raz :D Wiatrówkę już mam, zabrałem się na paintball, ale i łucznictwo mnie kręci, przynajmniej wizualnie. Zobaczymy co uda się zmotać.
http://www.militaria.pl/luk_sportowy_bloczkowy_cobra_black_%283102%29_p3806.xml?cat=803
ten sobie w testach i opiniach bardzo chwalą. 400 zł to nie aż tak dużo.

alfabeta11 napisał:
Hmm może wybierz się do klubu strzeleckiego zobaczyć jak to wszystko wygląda? To może być dosyć pouczające. Do tego tam są profesjonaliści i Ci doradzą.
mało jest klubów, mają bardzo profesjonalny sprzęt, a do tego strzelają głównie na 50 m :)

bajderman napisał:
Takiego sklepu to raczej się nie znajdzie, bo jak? Każdy będzie mógł sobie kilka razy strzelić zanim kupi? Jeśli już się zdecyduję to przez internet. Bardziej bym szukał kogoś znajomego, kto dałby spróbować, tylko nikogo takiego nie znam. 27 kg wydaje się być dosyć dużo, trudno mi to ocenić, chodzę na siłkę, duże ciężary, ale trudno to porównywać. Może uda się kogoś znaleźć w sieci, kto użyczy tego na jakiś czas.
dlaczego? warto się przejść do np. militaria.pl i dowiedzieć się od sprzedawcy czy jest możliwość przetestowania- czemu miałoby nie być?
 

golgi

Nowicjusz
Dołączył
18 Listopad 2007
Posty
565
Punkty reakcji
3
Wiek
42
Miasto
wrocław
są droższe i lepsze. ale na oczątek wystarczy. nie warto wydawać mniej moim zdaniem.
 

Olo321

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2015
Posty
5
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Kraków
kiedyś na koloni w ośrodku w którym byłem, były zajęcia z łucznictwa, świetna sprawa;D podobało mi się to, ale po powrocie do domu niestety nie miałem gdzie tego zainteresowania rozwijać. Łucznictwo wcale nie jest takie łatwe, wymaga dużo koncentracji i siły, naciągnięcie niektórych łuków proste nie było;)
 

samoyed

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2015
Posty
359
Punkty reakcji
3
Wiek
34
Miasto
Wrocław
Też zaczynam szperać w tym temacie wydaje się być bardzo ciekawą sprawą, zwłaszcza, że nie trzeba pozwoleń żadnych a i podstawowy sprzęt nie jest specjalnie drogi.
 

Papiernik

Nowicjusz
Dołączył
10 Czerwiec 2010
Posty
189
Punkty reakcji
2
bajderman napisał:
Bawi się ktoś? Chciałbym najpierw postrzelać na sprzęcie wypożyczonym. T
Na początek zrób sobie łuk z rury PCV, będzie taniej i zobaczysz czy Cię to kręci.

Olo321 napisał:
kiedyś na koloni w ośrodku w którym byłem, były zajęcia z łucznictwa, świetna sprawa;D podobało mi się to, ale po powrocie do domu niestety nie miałem gdzie tego zainteresowania rozwijać. Łucznictwo wcale nie jest takie łatwe, wymaga dużo koncentracji i siły, naciągnięcie niektórych łuków proste nie było;)
Bo na początek zaczynasz od słabych łuków o małej sile naciągu. O zajęciach z łucznictwa jeszcze nigdy nie słyszałem.
 

samoyed

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2015
Posty
359
Punkty reakcji
3
Wiek
34
Miasto
Wrocław
Papiernik napisał:
Na początek zrób sobie łuk z rury PCV, będzie taniej i zobaczysz czy Cię to kręci.
Rura PCV może być tak przydatna jako budulec do łuku jak gałązka zwykłego drzewa i dratwa.
Papiernik napisał:
Bo na początek zaczynasz od słabych łuków o małej sile naciągu. O zajęciach z łucznictwa jeszcze nigdy nie słyszałem.
kolega Olo321 napisał, że potrzeba dużo siły żeby postrzelać więc nie wiem czemu piszesz, że o małej sile naciągu. Możesz wyjaśnić, bo zdaje się, że jednakowo ciężko się wszystkie naciąga.
 

golgi

Nowicjusz
Dołączył
18 Listopad 2007
Posty
565
Punkty reakcji
3
Wiek
42
Miasto
wrocław
Olo321 napisał:
kiedyś na koloni w ośrodku w którym byłem, były zajęcia z łucznictwa, świetna sprawa;D podobało mi się to, ale po powrocie do domu niestety nie miałem gdzie tego zainteresowania rozwijać. Łucznictwo wcale nie jest takie łatwe, wymaga dużo koncentracji i siły, naciągnięcie niektórych łuków proste nie było;)
dlatego ważny jest odpowiedni dobór pod właśnie pod własną siłę, wzost i umiejętności- jeżeli miałeś odrobinę funduszy i osobę pełnoletnią to mogłeś sam rozwijać te hobby.


samoyed napisał:
kolega Olo321 napisał, że potrzeba dużo siły żeby postrzelać więc nie wiem czemu piszesz, że o małej sile naciągu. Możesz wyjaśnić, bo zdaje się, że jednakowo ciężko się wszystkie naciąga.
no tak...
ale masz różne. są też auta ze wspomaganiem i nie potrzeba do kręcenia kółkiem siły i są takie, które nie mają wspomagania i musisz się namęczyć parkując- odnieś to do wyboru modeli łuku.
 

samoyed

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2015
Posty
359
Punkty reakcji
3
Wiek
34
Miasto
Wrocław
golgi napisał:
dlatego ważny jest odpowiedni dobór pod właśnie pod własną siłę, wzost i umiejętności- jeżeli miałeś odrobinę funduszy i osobę pełnoletnią to mogłeś sam rozwijać te hobby.
Wiesz jak to jest nie mając 18stki i jeszcze własne fundusze a raczej ich brak. I ktory rodzić kupi łuk dziecku na urodziny?? Zaraz gadka że to niebezpieczne itd. Ciężka sprawa w samotnym rozwijaniu takiego hobby.
golgi napisał:
no tak... ale masz różne. są też auta ze wspomaganiem i nie potrzeba do kręcenia kółkiem siły i są takie, które nie mają wspomagania i musisz się namęczyć parkując- odnieś to do wyboru modeli łuku.
W takim razie pytanie czy do większego łuku potrzeba więcej siły czy może jest tak skonstruowany, że naciągnięcie cięciwy nie sprawia kłopotu, Bo w tirach kierownica łatwiej niż w maluchu chodzi na ten przykład.
 

Carbid

Nowicjusz
Dołączył
27 Lipiec 2015
Posty
46
Punkty reakcji
0
samoyed napisał:
Wiesz jak to jest nie mając 18stki i jeszcze własne fundusze a raczej ich brak. I ktory rodzić kupi łuk dziecku na urodziny?? Zaraz gadka że to niebezpieczne itd. Ciężka sprawa w samotnym rozwijaniu takiego hobby.
Bez przesady są rodzice ktorzy pomagają rozwijać swoim pociechom takie hobby i jeszcze syn z ojcem sami strzelnice budują żeby postrzelać do celu i rywalizować między sobą.


samoyed napisał:
W takim razie pytanie czy do większego łuku potrzeba więcej siły czy może jest tak skonstruowany, że naciągnięcie cięciwy nie sprawia kłopotu, Bo w tirach kierownica łatwiej niż w maluchu chodzi na ten przykład.
To zależy od rodzaju łuku. łuki bloczkowe są można to tak nazwać ze wspomaganiem naciągu.
 

samoyed

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2015
Posty
359
Punkty reakcji
3
Wiek
34
Miasto
Wrocław
Carbid napisał:
Bez przesady są rodzice ktorzy pomagają rozwijać swoim pociechom takie hobby i jeszcze syn z ojcem sami strzelnice budują żeby postrzelać do celu i rywalizować między sobą.
Chyba bardzo bogaci z nadmiarem czasu.
Carbid napisał:
To zależy od rodzaju łuku. łuki bloczkowe są można to tak nazwać ze wspomaganiem naciągu.
to chyba sporo też zabawy odpada z tego tytulu ale z drugiej strony siła uzytkownika nie jest najważniesza
 
Do góry