Państwo służba zdrowia czy prywatne leczenie?

dexterrr

Nowicjusz
Dołączył
20 Kwiecień 2011
Posty
155
Punkty reakcji
0
Ciekaw jestem czy większość z Was korzysta normalnie z państwowej służby zdrowia - hehe i pewnie nieźle się denerwuje :)- czy może jednak każdy pomału ma dość przychodzi na prywatne leczenie i różnego rodzaju pakiety medyczny?
 

Frasunek

Nowicjusz
Dołączył
26 Marzec 2014
Posty
622
Punkty reakcji
10
Ja mam przyzwoitą przychodnię, która ma podpisaną umowę z NFZ tuż obok bloku i cierpliwość, więc podczas korzystania z państwowej służby zdrowie nie denerwuję się bardziej niż gdybym korzystał z jakiś prywatnych pakietów.
 

dexterrr

Nowicjusz
Dołączył
20 Kwiecień 2011
Posty
155
Punkty reakcji
0
Ja szukam jakiegoś pakietu medycznego w którym mozną objąć pare osób z rodziny
 

Paulina_smacka

Nowicjusz
Dołączył
3 Czerwiec 2014
Posty
21
Punkty reakcji
0
Jeżeli chodzi o wizyty internistyczne to przechodnia NFZ, ale jak chodzi o jakieś inne specjalności: ginekolog, dentysta czy endokrynolog to tylko prywatnie! Gdybym miała czekać w kolejce do endokrynologa to zdazylabym umrzeć i komuś miejsce zwolnić :p

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka
 

dexterrr

Nowicjusz
Dołączył
20 Kwiecień 2011
Posty
155
Punkty reakcji
0
no wlasnie ja nie raz juz tyle czekalem w kolejce ze ja dziekuje! Sasiad polecil mi lux med tyle ze cos nie moge sie wybrac by sprawdzic chociaz pod samym domem:) moze ktos cos wie?
 
I

iwonka88

Guest
ja zdecydowałam się na leczenie w ultragenie w krakowie. i nie załuje! jestem wrecz zachwycona! wszystko na czas, profesjonalni lekarze, miła atmosfera. Gdyby nie to, że to jednak gabinety lekarskie, można by powiedzieć, że wraca się tam z przyjmnością :p
 

dexterrr

Nowicjusz
Dołączył
20 Kwiecień 2011
Posty
155
Punkty reakcji
0
o proszę no to faktycznie ale ja teraz też tak mam w lux medzie, jednak się zdecydowałem wykupiłem pakiet który praktycznie wszystko obejmuje więc jestem bardzo zadowolony, no i co najważniejsze nie musze się o nic prosić i walczyć o swoje :)
 
N

nianiaSweet

Guest
a jaki pakiet medyczny wykupiłeś w Lux Medzie, bo wiem że można wybierać wśród kilku, objąłeś opieką tylko siebie czy całą rodzine?
 

adam_1990

Nowicjusz
Dołączył
7 Lipiec 2014
Posty
20
Punkty reakcji
0
Ja tylko prywatnie, głównie LuxMed, jakoś się przywiązałem tym bardziej że mają w różnych miastach oddziały.
Państwowo miałem iść na wycięcie kamieni i dziękuję, odbijali mnie od szpitala do szpitala i po przychodniach.
 

kalllina33

Nowicjusz
Dołączył
27 Listopad 2012
Posty
42
Punkty reakcji
0
W pracy koleżanka ma w LuxMedzie pakiet dla siebie, męża i dwójki dzieci. Niby ten podstawowy, ale jak patrzyłam, to sporo tych specjalistów ma w pakiecie.
 

dexterrr

Nowicjusz
Dołączył
20 Kwiecień 2011
Posty
155
Punkty reakcji
0
ja wybrałem taki pakiet jednak tylko i wyłącznie dla siebie - jarzębina, ale zobaczę może będę coś od następnego roku zmieniać jednak jak na razie jestem za
 
S

serwor

Guest
adam_1990 napisał:
Ja tylko prywatnie, głównie LuxMed, jakoś się przywiązałem tym bardziej że mają w różnych miastach oddziały.
Państwowo miałem iść na wycięcie kamieni i dziękuję, odbijali mnie od szpitala do szpitala i po przychodniach.
Dziwne, ja mialem 3 miesiace temu kruszone kamienie w nerce i bez problemu, czekalem 3 tygodnie , jeden dzien na odziale i po problemie, oczywiscie wszystko na NFZ.
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Pomieszanie z poplątaniem, czyli i rządowe, i prywatne równocześnie, to pierwsza wizyta prywatna u kardiologa, a potem szpital rządowy (samorządowy?). w którym ten specjalista jest ordynatorem.

W innych dziedzinach, gdzie prawie wszystko prywatne, po pierwszym zachłyśnięciu się możliwością podawania cen wręcz niebotycznych następuje wpływ konieczności (konkurenci czyhają na klientów) na zmniejszanie cen. Np. ceny telewizorów kiedyś i teraz są jak góra i depresja
 

Kasia_na

tajemnica
Dołączył
25 Wrzesień 2005
Posty
1 609
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Z Dalekiego Wschodu
Ja korzystam z lekarzy jakich mam zapewnionych w pakiecie ubezpieczeniowym( Allianz). Czekam krótko na wizytę do specjalisty a dniu wizyty mogę wejść od razu. Jestem zadowolona. Normalnie na NFZ cholernie długo trzeba czekać. Do urologa ponad rok...Prywatnie tydzień... Opieka bardzo podobna. Więc, jeśli się ma pieniądze to wychodzi lepeij prywatne leczenie.
 

dexterrr

Nowicjusz
Dołączył
20 Kwiecień 2011
Posty
155
Punkty reakcji
0
no nie wiem jak się już na tyle zniechecilem ze wole zaplacic teraz za ten pakiet tak jak mam, bo jak na razie nie mam zadnych zastrzezen, fakt zobaczymy jakos po pol roku jak bede uzywal czy dalej będzie tak samo bezproblemowo:)
 

jolly78

Nowicjusz
Dołączył
3 Lipiec 2014
Posty
252
Punkty reakcji
5
Ja jestem zadowolona z pakietu w Luxmedzie. Nigdy nie muszę czekać nie wiadomo ile w kolejkach.
 

natasza33

Nowicjusz
Dołączył
28 Lipiec 2014
Posty
12
Punkty reakcji
0
W sumie lekarza POZ mam w ramach NFZ, ale kolejki do specjalistów horrendalnie. Jeśli chodzi o wykonanie badań specjalistycznych, to chyba najprościej wylądować na SOR - to wtedy nawet KT zrobią. Przy innej opcji czeka się na to pół roku. Wizyty u specjalistów też nie są tanie, ale korzystam, bo nie ma innego wyjścia.
 

dexterrr

Nowicjusz
Dołączył
20 Kwiecień 2011
Posty
155
Punkty reakcji
0
no wlasnie dlatego wole jednak miec prywatny pakiet by nie czekac tyle czasu na proste badania czy wizyty... bo to chore
 
Do góry