Tworzenie napisów do filmów

Meredith

Nowicjusz
Dołączył
22 Czerwiec 2010
Posty
249
Punkty reakcji
26
Miasto
Gdzieś między jutrem, a wspomnieniem ...
Hej!

Sprawa wygląda następująco: bardzo potrzebuję sposobu, najlepiej prostego, aby robić napisy do filmów, zapisywać je w formacie *txt i odtwarzać z filmem bez zbędnych komplikacji.

Próbowałam w tym celu korzystać z programu Subtitle Workshop, zapisywałam testowo napisy w każdym z możliwych do wyboru w programie formatów, jednak żaden nie sprawił, że napisy zapisałyby mi się w takiej formie, z jakiej mogę je ściągnąć z internetu i po prostu z nich korzystać.

Próbowałam też sposobu klasycznego: włączyłam notatnik, wpisywałam ręcznie czas wyświetlania (np. 00:00:15:), ale wtedy wyświetlała mi się z filmem wyłącznie pierwsza linijka.

Bardzo proszę o pomoc!
 
A

alfabeta11

Guest
Dobry.
Prawdopodobnie chodzi o problemy z odtwarzaczem filmów a nie z samymi napisami. Napisy w formacie
00:03:05:Dalej, dalej.
00:05:08:przygotowuję się na przyjęcie.
00:05:34:Jeśli masz iść na bal, musisz umieć tańczyć jak księżniczka.
00:05:38:Raz, dwa, trzy, raz, dwa, trzy.
00:05:43:Co dziś ubierzesz?
00:05:45:Wiesz co?
działają bez najmniejszych problemów. To jest jeden ze standardowych formatów. Inny to napisy wczytywane po klatkach filmu:
{4503}{4545}Nie wierzę.
{4590}{4628}Dlaczego?
{4636}{4711}Bo cię kocham, Fabio.|Jak syna.
{4725}{4820}A ja ciebie, Don Luisie.|Jak ojca.
{4897}{4963}Będzie mi ciebie brakować.
Najpopularniejsze odtwarzacze z domyślnymi ustawieniami nie powinny mieć problemów z żadnym z tych formatów.
Może zmieniłaś przez przypadek coś u siebie i dlatego nie bangla?
Do tego aby program łatwiej odnalazł napisy zmień ich nazwę na taką, jaką ma film, tylko ze zmienionym formatem na to txt.

Jeśli chcesz to za kilka groszy mogę napisać programik do tworzenia tego typu napisów. Coś naprawdę lekkiego i bez zbędnych bajerów ;)
 
A

alfabeta11

Guest
Specjalnie pobrałem allplayera, aby sprawdzić co z tymi napisami. Muszę stwierdzić, że napisy robione ręcznie, w notatniku działają w nim bez najmniejszych problemów.
Może to głupie, ale spróbuj przeinstalować odtwarzacz. To może pomóc.
 
Do góry