tania w eksploatacji drukarka laserowa

M

maalamy

Guest
jaką drukarkę możecie polecić? Ma służyć w małej firmie i być tania w eksploatacji (nastawienie na zamienniki)
 
I

Infiner

Guest
Sam polecam szczególnie trzy marki: Samsung , HP oraz Brother. Drukarki laserowe monochromatyczne ( które do użytku domowego wystarczą całkowicie) . Sam zamawiam zamienniki tonerów na allegro. Dzięki temu można sporo zaoszczędzić. Toner wystarcza na wydrukowanie kilku tysięcy stron tekstu a cena to ok 30 zł ( chociaż czasami da się znaleźć również pojedyncze egzemplarze w cenach po 12- 15 zł).
Aktualnie mam w domu model HP 1102. Niedroga oraz praktyczna.
 
N

nianiaSweet

Guest
jeśli chcesz aby drukarka była ekonomiczna to musisz sprawdzić czy po wykorzystaniu oryginałów dostaniesz do niej zamienniki bez problemu, ja korzystam z brothera, a do tej zamienniki activ jeta i mam bardzo fajny komplet do drukowania już od wielu lat.
 

ninablue

Nowicjusz
Dołączył
21 Maj 2013
Posty
50
Punkty reakcji
0
Najtańszą w eksploatacji drukarką jest Epson z systemem ITS (Ink Tank System)
Tusz po prostu wlewa się do pojemniczków.
Nie porzeba już kartridży i tonerów.
Dzięki temu koszt wydruku jest bardzo niski.
Drukarka z tym systemem zużywa o wiele mniej energii -
przykładowo ok 90 procent mniej zużycia prądu od drukarki laserowej.
 
N

nianiaSweet

Guest
ale po co takie kombinacje z samodzielnym wypełnianiem tuszu, skoro dzisiaj bez problemu można dostać dobrej jakości zamienniki w bardzo dobrej cenie i do tego z gwarancją.
 
V

Vaffik

Guest
Rankingi są układane. Pracowałem INTERNETOWO przez pewien czas dla jednego brukowca KOMPUTEROWEGO. W rankingach wygrywa często ten kto dobrze zasponsoruje brukowca. To jedno a drugie to najtaniej wychodzą lasery HP.
Osobiście posiadałem kilka laserów od HP i byłem zadowolony. Mega zadowolony. Obecnie posiadam HP 2420N Laserjet. Toner (napełnienie proszkiem do 80%) kosztuje 55zł. Bęben (po regeneracji) 43zł! Toner taki wystarcza na zadrukowanie minimum 11 ryz (5500 stron A4) oraz dodatkowo już na wyczerpaniu tonera w szarości 55% dodatkowe 2500 kartek! Zajmuję się drukowaniem książek (elektryka, informatyka, programowanie, języki obce). Sam kurs C++ to ponad 2500 stron więc potrzebny był laser! Drukarka ogólnie wydrukowała 65458 stron (stan na dziś rano) a mam ją od 2012r. Dwa razy regenerowałem bęben no i oczywiście tonery.
Oryginalny HP mam modyfikowany więc jest wielokrotnego użytku. Jestem baaaaardzo mega zadowolony bo za drukarkę zapłaciłem 400zł! Wcześniej miałem HP 1200 Laserjet. Była tak samo dobra i nie kupowałm bym nowej lecz ta stara spadła mi po schodach gdy ją niosłem :) :)
Kolejna też będzie HP i w kolorze!
 

david789

Nowicjusz
Dołączył
1 Lipiec 2015
Posty
6
Punkty reakcji
0
Też nie rozumiem czemu nie korzystać z zamienników. I również nie ufam rankingom. Tylko doświadczenie własne lub najbliższych znajomych jest coś warte. Miałem już kilka drukarek, sporo też oddaję projektów do drukarni z tacji zawodu, który tego wymaga i najlepsze doświadczenia mam z Brotherem. Obecnie służy mi też w domu i w firmie. Mogę podać kilka modeli, ale pasowałoby wiedzieć najpierw jakie okolice cenowe kogoś interesują.
 
M

maalamy

Guest
W końcu została zakupiona drukarka brother, modelu niestety nie pamiętam, spiszę jak będę w biurze :), do tego zamienniki Actis, bardzo fajnie się sprawdzają.
 
N

nianiaSweet

Guest
ja też pracuję na brotherze do tego zamienniki activ jeta i jakość wydruku mam bardzo dobrą, gdybym pracowałą na oryginałach to już dawno bym zbankrutowała
 

Cyr4x

Nowicjusz
Dołączył
31 Lipiec 2010
Posty
638
Punkty reakcji
20
Przy nastawieniu na wydajność i oszczędność tylko Kyocera. Sama drukarka niech będzie i droższa niż konkurencja, ale popatrz na wyniki eksploatacji. Brothery w sumie też nie są złe. Jak nie oczekujesz wodotrysków, to MFC-9120 CN.
 
M

maalamy

Guest
Kupując oryginały to na pewno można zbankrutować :D do mojej drukarki oryginał kosztuje 4 razy tyle co zamiennik (actis)
 
N

nianiaSweet

Guest
ja też nie kupuję oryginałów, od kilku lat korzystam z activ jetów, są atrakcyjne cenowo.
 
M

maalamy

Guest
Ja wolę ich tańszy odpowiednik, do domowego drukowania mi w zupełności wystarcza, a producent ten sam.
 
N

nianiaSweet

Guest
nie ma co przepłacać za oryginał ponieważ akurat przy activ jetach jakość jest równie dobra co przy oryginałach więc nie ma co przepłacać.
 

Jakaśtam2

Nowicjusz
Dołączył
13 Grudzień 2011
Posty
16
Punkty reakcji
1
Też nie kupuję oryginałów, bo uważam, że to strata kasy. Szczególnie, że nie widzę różnicy w jakości druku, kolory są nasycone i dokładnie takie same, jak na początku, gdy drukarka chodziła jeszcze na oryginale. Co prawda nie mam Brothera, tylko HP, ale myślę, że to bez różnicy. Dla mnie najważniejsza jest szybkość druku, a tej drukarce HP nie można tego odmówić. Także jakby co, to polecam Laser jeta ;)
 
N

nianiaSweet

Guest
jakość wydruku zależy od zamiennika a nie od drukarki, ja mam takie samo zdaniem lepiej zainwestować w zamienniki niż przepłacać za oryginały, a jakiego producenta zamienniki kupujesz?
 

Monika Nowak

Nowicjusz
Dołączył
24 Marzec 2016
Posty
13
Punkty reakcji
0
ja od kilku lat mam drukarkę canona i od samego początku stosuję do niej zamienniki, jak do tej pory nic mi się w niej nie popsuło. zamienniki zamawiam na bestprint24.pl i jeszcze nie było sytuacji bym miała zaschnięty tusz po długim czasie nie używania go
 

keke349

Nowicjusz
Dołączył
22 Sierpień 2016
Posty
48
Punkty reakcji
3
Wiek
36
Miasto
Wrocław
Szczerze mówiąc mam swoja drukarkę już kilka ładnych lat (6 na pewno, a kupowałem używaną) HP LaserJet 1010, nic się z nią nie dzieje, tusz mi starcza średnio na 2 lata ;)
 
D

Dorota89

Guest
Właśnie tydzień temu kupowałam nową drukarkę. Zdecydowałam się na HP i kupiłam w świetnej cenie na electro.pl. Tam mają tyle tego, że na spokojnie każdy znajdzie coś co mu najbardziej będzie odpowiadało
 

aifoza

Nowicjusz
Dołączył
25 Maj 2010
Posty
534
Punkty reakcji
5
Słyszałam, że HP ma blokować zamienniki do swojej drukarki, ponoć tylko oryginały trzeba będzie kupować...
 
Do góry