Cieniowanie ścian

markettta

Nowicjusz
Dołączył
10 Marzec 2011
Posty
167
Punkty reakcji
0
Co sądzicie o nowym trendzie na cieniowanie ścian ombre Śniezka (zdjęcie w ząłączniku)?
fot.-Sniezka-Satynowa_styl-ombre_sypialnia-600x600.jpg
 

Holiczka

Nowicjusz
Dołączył
13 Maj 2014
Posty
89
Punkty reakcji
1
Wygląda ciekawie, ale nie wiem czy bym się zdecydowała.
Osobiście chyba wolę jedną ścinę w zdecydowanym kolorze
 

Iluvfantasy

Moderator
Członek Załogi
Moderator
Super Moderator
Dołączył
5 Lipiec 2007
Posty
3 067
Punkty reakcji
245
Na zdjęciu takie coś wygląda naprawdę super, ale też nie wiem, czy bym się zdecydowała, obawiałabym się chyba, że jednak w praktyce średnio by mi się spodobało. Ale kto wie, może kiedyś się zdecyduję i wypróbuję ;)
 

anjaa

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2010
Posty
80
Punkty reakcji
2
Cudownie to wygląda! Jak osiągnąć taki efekt? Czy jest gdzieś jakaś instrukcja? Śnieżka bardzo wychodzi na przeciw oczekiwaniom klienta :)
 

panna Dygotka

Nowicjusz
Dołączył
2 Styczeń 2009
Posty
43
Punkty reakcji
0
fajny pomysł Śnieżki. . mnie się podoba, ale zamiast fioletu za którym nie przepadam wybrałabym np odcienie szarości. od najjaśniejszego Stalowe Magnolie przez Skaliste wybrzeże do Srebrzystego Klonu. do tego drewniane, postarzane białe meble i np kontrastowe błękitne dodatki. na stronie np Dekoratotorium znalazłam opis jak zrobić taką ścianę
 

anjaa

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2010
Posty
80
Punkty reakcji
2
Niesamowicie mi się podoba ten sposób i odkąd zobaczyłam to zdjęcie na forum jakiś czas temu, codziennie myślę żeby w ten sposób zaszaleć u siebie w domu. Znalazłam już malarza, który mi to zrobi. Farbę ze śnieżki już też kupiłam, mam nadzieję, że w weekend uda się zrobić mały remont.
 
Dołączył
8 Lipiec 2014
Posty
13
Punkty reakcji
0
Wygląda ładnie, ale wydaje mi się, że strasznie dużo roboty przy tym, a i nie ma gwarancji, że efekt wyjdzie taki, jak sobie założyliśmy. W kwestii takiego "kombinowania" na ścianie wolę chyba jednak zdecydować się na fototapetę. Daje dużo więcej możliwości wyboru i nawet ombre możemy sobie zafundować ;) Koleżanka ostatnio zamóiła sobie coś takiego do sypialni: naklejkidladzieci.pl/fototapety-0-wyniki-wyszukiwania-66897876-Blurred-background.html , wyszło jej bardzo fajnie. Pomagałam przy montażu, więc poświadczam, że nie sprawia problemu. Też przymierzam się do zakupu w tym sklepie, tyle że do salonu.
 

m_arti

Nowicjusz
Dołączył
29 Maj 2014
Posty
28
Punkty reakcji
1
Wolę jednak jednolite ściany ... we wnętrzu mieszkalnym zwykle tyle się dzieje - są meble, dodatki ...a taka ściana dość mocno rzuca się w oczy. Jako oryginalną ścianę wolę delikatny wzór tapety - piękne widziałam w kolekcji Nordic Blossom Fluggera...
 

ramosso

Nowicjusz
Dołączył
27 Październik 2014
Posty
3
Punkty reakcji
0
m_arti napisał:
Wolę jednak jednolite ściany ... we wnętrzu mieszkalnym zwykle tyle się dzieje - są meble, dodatki ...a taka ściana dość mocno rzuca się w oczy. Jako oryginalną ścianę wolę delikatny wzór tapety - piękne widziałam w kolekcji Nordic Blossom Fluggera...
@m_arti, mam podobne zdanie, ombre podoba mi się jedynie na bardzo surowych, minimalistycznych aranżacjach. W swoim salonie i sypialni mam dość sporo spójnych dodatków, które nie zgrałyby się nawet z najbardziej wyszukaną kolorystyką ombre. Myślę, że wybrałem dobrą alternatywę w postaci farby ECORSON REVELLO - w moim salonie są pełne elegancji, rozświetlające ściany.
 

anjaa

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2010
Posty
80
Punkty reakcji
2
Jednolite ściany są wiadomo praktyczne, ale powiem wam jedno - ja sobie pomalowałam na taki sposób tylko jedną ścianę. Odznacza się, jest kontrast i bardzo mi się to podoba, bo to coś innego. Okazuje się, że pracy przy tym wcale nie jest jakoś bardzo dużo, ale musiałam malarza zatrudnić, sama bałabym się, że nie osiągnę takiego efektu.
 

zgrzana

Nowicjusz
Dołączył
27 Maj 2013
Posty
34
Punkty reakcji
0
To jest moim zdaniem super akcent kolorystyczny w domu. Jak ktoś ma np wszystkie ściany w jakiejś delikatnej szarości i jedną z nich sobie robi taką cieniowaną. Efekt piękny, nietuzinkowy. Naprawdę na fajny pomysł tam wpadli!
 

anjaa

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2010
Posty
80
Punkty reakcji
2
U mnie już jest! I polecam każdemu kto się zastanawia. Nie szalałam i nie zrobiłam tego na wszystkich ścianach w pokoju. Wystarczyło na jednej żeby odmienić wnętrze. Ściana nie jest nudna, jednolita. Nawet powieszone ramki już inaczej na niej wyglądają. Polecam!
 

gumbat

Nowicjusz
Dołączył
10 Kwiecień 2013
Posty
29
Punkty reakcji
0
Ogólnie Śnieżka ma bardzo fajne kolory i efekty typu ombre, u nich są dwie takie serie czyli satynowa i barwy natury. Zdecydowanie wolę tą drugą, całe mieszkanie w kolorach z tej serii. :)
 

sedzia dred

Nowicjusz
Dołączył
18 Luty 2013
Posty
96
Punkty reakcji
2
cieniowanie wygląda ekstra, chociaż akurat ten kolor, który jest widoczny na załączonym zdjęciu sprawia, że czuję na plecach dreszcze przerażenia :) Po prostu bardzo nie lubię fioletu. Ale na przykład niebieski kolor i cieniowanie to jest coś, co mogłabym mieć z powodzeniem u siebie w domu. Też załączam zdjęcie dla przykładu :)
efekt_ombre-na_scianach_sniezka_140514.jpg
 

amelie_

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2015
Posty
15
Punkty reakcji
0
może na aranżacjach to wygląda ciekawie, ale zgadzam się że w funkcjonalnych wnętrzach gdzie jednak mamy sporo mebli zazwyczaj to może przytłaczać - jednolity kolor ściany zawsze będzie dobrze wyglądał i nie przeminie razem z modą :)
 

lukrecjaa

Nowicjusz
Dołączył
7 Październik 2009
Posty
189
Punkty reakcji
0
ciekawy pomysl, ciekawe czy to nie jest tylko kolejna moda, ktora przeminie.
 

tassiek

Nowicjusz
Dołączył
13 Maj 2015
Posty
80
Punkty reakcji
2
Wiek
36
Miasto
Polska
Mi się też podoba tylko zastanawia mnie jak to się robi, żeby wyszło cieniowanie a nie trzy paski :D
 

antracyt

Nowicjusz
Dołączył
19 Maj 2013
Posty
51
Punkty reakcji
0
Mnie wpadło w oko, ale jak coś takiego zrobić? To trzeba kupić odpowiednią farbę i zlecić fachocowi? Na stronie Śnieżki nie ma takiej informacji, może ktoś podzieliłby się linkiem.
 
Do góry