Jaka kosiarka do ogrodu?

krassus4444

Nowicjusz
Dołączył
25 Maj 2009
Posty
1
Punkty reakcji
0
mam pytanie do stałych użytkowników kosiarek, od niedawna jestem posiadaczem ogrodu około 1200m i zamierzam coś kopić do przycinania trawnika przyglądałem się sklepom w okolicy mam dilera Hondy który oferuje to co na stronie www.wogrodzie.pl i sprzedające tanie sprzęty różnych firm www.midor.pl co byście wybrali droższa i teoretycznie lepszą HONDE czy tańszy sprzęt?????
 

Tamburynek

Nowicjusz
Dołączył
22 Maj 2009
Posty
394
Punkty reakcji
7
Miasto
Małopolska
Aktualnie siedze w temacie. Kosiarki Hondy są dość drogie (nawet bardzo) ale dobre zależy jakie masz fundusze. Ja kupiłem kosiare jakiś miesiąc temu rozglądałem się tylko na te z silnikiem hondy to był priorytet w zasadzie jeden z
dwóch drugi to nierdzewna obudowa tzw. stal INOX, kupiłem wkońcu kosiare firmy garden na hondzie (patrz zdjęcie ) dałem 2100zł. Jak by ci brakło na kosiare z silnikiem honda to briggs&stratton silniki też są bardzo dobre kawasaki też.
Podsumowując 1.najlepiej silnik honda 2. obudowa jak stalowa to dobra a najlepiej aluminiowa (bardzo droga) lub stal
Inox tak jak ja mam zwróc uwage na mocowanie rączek. Ja jestem zadowolony silnik pali za pierwszym pociągnieciem
linki i nie trzeba nic pompować przed odpaleniem jest ,,bezobsługowy". Jedynie to zastanów sie nad napedem bo jak masz dużo drzew na ogrodzie to się nie przyda. Jak masz pytania to pisz to spróbuje odpisać.
 

Attachments

  • 6354341762_power_53_lvhk_bw_inox_1_.jpg
    6354341762_power_53_lvhk_bw_inox_1_.jpg
    196,4 KB · Wyświetleń: 592

Descent

Nowicjusz
Dołączył
9 Kwiecień 2009
Posty
85
Punkty reakcji
0
Kup taką. Ekologiczną pantherę leo
 

Attachments

  • 1677HUSQVARNA_PANTHERA_LEO.jpg
    1677HUSQVARNA_PANTHERA_LEO.jpg
    93,1 KB · Wyświetleń: 238

wiktoria2006

Nowicjusz
Dołączył
27 Sierpień 2009
Posty
24
Punkty reakcji
0
Ciekawe ile ta Panthera kosztuje ;) a poza bardzo ciekawym designem to jakie ma funkcje??
z tego co wiem to chyba jeszcze jej nie ma w sprzedaży. W każdyn razie kilka ciekawych informacji o niej znajdziesz na tej stronie http://www.dobry-dom.pl/content/view/1495/74/
 

Kaka5

Nowicjusz
Dołączył
19 Wrzesień 2009
Posty
29
Punkty reakcji
1
super, że ta Panthera jest przyjazna dla środowiska bo chyba każdy kto lubi zieleń i w ogóle przyrodę powinien na to zwracać uwagę :)mam nadzieję, że cena będzie przystępna :)
 

żabeczka66

Nowicjusz
Dołączył
24 Wrzesień 2009
Posty
11
Punkty reakcji
0
tej kosiareczki na pewno nie ma w sprzedaży jest tylko jeden egzemplarz na świecie zresztą znalazłam ją w ostatnim raporcie w ogrodnictwie
http://www.budnet.pl/Trendy_w_ogrodnictwie_____raport,badania_i_raporty,a=2254.html
to nasza przyszłość wszystko w niej ulega recyclingowi i 2 godziny ciągłej pracy po pełnym naładowaniu :))) to jest to...
 

wiktoria2006

Nowicjusz
Dołączył
27 Sierpień 2009
Posty
24
Punkty reakcji
0
tej kosiareczki na pewno nie ma w sprzedaży jest tylko jeden egzemplarz na świecie zresztą znalazłam ją w ostatnim raporcie w ogrodnictwie
http://www.budnet.pl/Trendy_w_ogrodnictwie_____raport,badania_i_raporty,a=2254.html
to nasza przyszłość wszystko w niej ulega recyclingowi i 2 godziny ciągłej pracy po pełnym naładowaniu :))) to jest to...

dla kobiety ważne jest by jak coś robi to się nie pobrudzić hihihi. Tak kosiarka jak najbardziej to umożliwi, ponieważ nie trzeba w nią wlewać paliwa. Wiadomo, że przy tym jest łatwo się pobrudzić.
 

Descent

Nowicjusz
Dołączył
9 Kwiecień 2009
Posty
85
Punkty reakcji
0
dla kobiety ważne jest by jak coś robi to się nie pobrudzić hihihi. Tak kosiarka jak najbardziej to umożliwi, ponieważ nie trzeba w nią wlewać paliwa. Wiadomo, że przy tym jest łatwo się pobrudzić.

No napewno sie nie pobrudzisz. Ale producenci chyba o czymś zapomnieli!! Gdzie lusterko do przeglądania się? Chyba, że monitory LCD będa pelnic taką funkcje :)
 

Bańka

Nowicjusz
Dołączył
13 Marzec 2007
Posty
368
Punkty reakcji
0
Z tego co się orientuję to w kosiarce jest najważniejszy silnik... Najlepsze silniki robi Briggs&Stratton i Honda. Honda faktycznie jest droższa...

o rodzaju kosiarki decydować powinna przestrzeń jaką ma się do skoszenia- czyli powierzchnia trawnika. Kosiarki spalinowe opłaca się kupić przy większych powierzchniach.
 

Juri_22

Nowicjusz
Dołączył
16 Kwiecień 2008
Posty
338
Punkty reakcji
0
ważne są również inne podzespoły - ale fakt w silnikach te 2 firmy rządzą na rynku...
 

Bańka

Nowicjusz
Dołączył
13 Marzec 2007
Posty
368
Punkty reakcji
0
Kilka cennych rad wg. Briggs&Stratton dla rozpoczynających sezon ogrodników...
 

Attachments

  • Porada4_PrzedluzZycieKosiarki.jpg
    Porada4_PrzedluzZycieKosiarki.jpg
    298,6 KB · Wyświetleń: 291

backspace

Nowicjusz
Dołączył
8 Kwiecień 2010
Posty
683
Punkty reakcji
1
Sezon trzeba zacząć :D Ja od roku mam działkę i chyba też będę musiał kupić w końcu kosiarkę. Tylko zupełnie nie wiem na co zwrócić uwagę. Teraz już wiem, że na silnik ;-) ale ja w sumie potrzebuje czegoś taniego a nie wypasionego. Teren zielony to ok. 1000m. Znalazłem taki sprzęt http://www.electro.pl/produkt-NAC_Kosiarka_NAC_DY164PMB-501421,426.html i w sumie cenowo mi najbardziej odpowiada. Nie żebym był skąpy ;-) tylko wydaje mi się, że nic lepszego mi nie potrzeba.
 

Bańka

Nowicjusz
Dołączył
13 Marzec 2007
Posty
368
Punkty reakcji
0
Backspace- link nie działa,
poza tym zakupy przez internet w przypadku kosiarki, to moim zdaniem kiepski pomysł. Bezpieczniej jets kupić w markecie ogrodniczym, gdzie doradca jest w REALU i masz szansę wszystko skonsultować.
Co do ceny to dobre kosiarki zaczynają się chyba od 1500zł, ale mogę się mylić...
 

backspace

Nowicjusz
Dołączył
8 Kwiecień 2010
Posty
683
Punkty reakcji
1
Hmm... fakt coś się źle wkleiło. Daję jeszcze raz. http://www.electro.pl/produkt-NAC_Kosiarka_NAC_N1F_460JS-s114982,425.html

Mam nadzieję, że teraz działa. Ja raczej potrzebuję czegoś taniego, ale jakość też się oczywiście liczy liczy. Ta, którą tu znalazłem kosztuje 548 zł.

Edit: Znowu nie działa :/ coś jest nie tak
 

Bańka

Nowicjusz
Dołączył
13 Marzec 2007
Posty
368
Punkty reakcji
0
Wybacz, ale jak dla mnie dobra kosiarka za 500zł to nie jest realne!

Jaki ona ma silnik? i katalogową moc w KM?
 

backspace

Nowicjusz
Dołączył
8 Kwiecień 2010
Posty
683
Punkty reakcji
1
Dopiero teraz zwróciłem uwagę, że ma elektryczny silnik. Wcześniej umknęło to mojej uwadze :/ Prawdę mówiąc to nie chce wydać na nią więcej niż 1000 złotych. A nawet trochę poniżej tysiaka. Znalazłem jeszcze taką na niecałe 800 zł: Silnik: OHV Górnozaworowy, Czterosuwowy, Moc: 4,75 KM. Zupełnie się na tym nie znam. Ale cudów nie potrzebuję i nie oczekuję. Po prostu nie chce tego tałatajstwa kosić kosą.
 

Bańka

Nowicjusz
Dołączył
13 Marzec 2007
Posty
368
Punkty reakcji
0
Ale się zdecyduj, czy chcesz elektryczną czy spalinową??? A ten wybór uzasadnij od powierzchni jaką będziesz musiał skosić.

Załączam ilustrację firmową Briggsa która może troszkę Ci rozjaśni ten problem.
 

Attachments

  • Porada_7Moc silnika a trawnik.jpg
    Porada_7Moc silnika a trawnik.jpg
    78,2 KB · Wyświetleń: 786
Do góry