Holocaust jako temat literacki i filmowy. Prezentacja z j. polskiego.

yasiu94

Nowicjusz
Dołączył
3 Sierpień 2010
Posty
3
Punkty reakcji
0
Witam. Mój temat na prezentację maturalną brzmi: Holocaust jako temat literacki i filmowy. Omów problem, analizując wybrane teksty literackie i filmy.
,,Omów problem" jest dość ogólnie, przez co nie wiem, jak mam się zabrać za pisanie i w jakiej formie ma być praca. Oczywiście nie chcę, żebyście pisali to za mnie :D Tutaj macie moją literaturę podmiotu, może się przyda:

Tadeusz Borowski ,,Proszę państwa do gazu"
Hanna Krall ,,Zdążyć przed Panem Bogiem"
Czesław Miłosz ,,Campo di Fiori"
Roberto Bengini ,,Życie jest piękne"
Roman Polański ,,Pianista"

Z góry dziękuję.
 

D_K

Strzelać każdy może...
Dołączył
24 Styczeń 2009
Posty
979
Punkty reakcji
58
yasiu94 napisał:
Witam. Mój temat na prezentację maturalną brzmi: Holocaust jako temat literacki i filmowy. Omów problem, analizując wybrane teksty literackie i filmy.
,,Omów problem" jest dość ogólnie, przez co nie wiem, jak mam się zabrać za pisanie i w jakiej formie ma być praca. Oczywiście nie chcę, żebyście pisali to za mnie :D Tutaj macie moją literaturę podmiotu, może się przyda:

Tadeusz Borowski ,,Proszę państwa do gazu"
Hanna Krall ,,Zdążyć przed Panem Bogiem"
Czesław Miłosz ,,Campo di Fiori"
Roberto Bengini ,,Życie jest piękne"
Roman Polański ,,Pianista"

Z góry dziękuję.
Jak to w jakiej formie? Masz przeanalizować materiały i opisać problem. Z tym, że Holokaust to temat rzeka, a źródła masz bardzo skromne. :/
 

ropucha_89

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2014
Posty
131
Punkty reakcji
6
No to sobie dowaliłeś grobowym tematem... Naprawdę interesuje Cię to?
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
Mówisz w jaki sposób holocaust został przedstawiony w dziełach literackich oraz filmowych. Ukazujesz co owe interpretacje łączy oraz czym się różnią. Starasz się dostrzec jakie czynniki miały wpływ na różnice w tym jak go zobrazowano. Temat jest według mnie bardzo interesujący oraz obszerny. Możesz mieć problemy z tym by opowiedzieć o wszystkim w czasie jaki Cię ogranicza.
 
Do góry