kuchnia arabska?

amarantowa

Nowicjusz
Dołączył
7 Listopad 2010
Posty
130
Punkty reakcji
2
Mam nadzieje, że jest tu jakiś kulinarny znawca, który pomoże rozwikłać zagadkę :))
Mianowicie, byłam parę lat temu w Berlinie i na kolację wybraliśmy się do pewnej restauracji.
Niestety nie mogę sobie przypomnieć ani nazwy knajpy ani czy na pewno była to kuchnia arabska.
Jako pierwsze danie otrzymaliśmy zupę, którą zagryzało się "suchym naleśnikiem" (ale to danie nie istotne tylko naprowadzenie, które może na coś się zda). Druga część obiado-kolacji zrobiła na mnie ogromne wrażenie. Był to swojego rodzaju gulasz, którym polewało się ryż. Cudowny smak i połączenie. Kurczak, skórka cytryny (która miała bardzo wyrazisty smak), oraz "małe kolbki kukurydzy" (nie mam pojęcia jak to warzywo się nazywa ale na pewno wiecie o co chodzi). Potrawa była pikantna i pięknie się wtapiała ta cytrynka.

Ostatnio prześladuje mnie ta potrawa więc mam nadzieje, że po opisie ktoś mi może pomóc. Niestety wiem, że opis jest okrojony ale kto kosztował ten powinien wiedzieć o czym mówię.
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
Kolbki kukurydzy raczej wykluczają kuchnię arabską chyba że to jakaś twórcza wariacja miejscowego szef kuchni. Ale jak się czyta to aż dziw bierze że pamiętasz ze to w Berlinie :)


Może raczej jakaś odmiana kuchni Meksykańskiej.
 
Do góry