Tłumik samochodowy - zamiennik

B

bajderman

Guest
Nadchodzi czas wymiany - miałem oryginał przez 7 lat. To Vectra z 2007 roku.
Teraz czas na zamiennik. Jaki tłumik proponujecie w takim przypadku?
Są jakieś marki, które po prostu optymalnie pasują pod Opla?
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
Oryginału nie chcesz ?
 
B

bajderman

Guest
Gdybym chciał oryginał to bym nie pytał o to na forum... Wiesz ile kosztują oryginalne części? Mam wiekowe auto, nie chcę inwestować w nie wielkiej kasy. Licze, że po prostu zamiennik przetrwa kilka lat, większych wymagań nie mam, dłużej niż do 2017 roku tym autem jeździć nie zamierzam ;-)
 

Neutralize

Nowicjusz
Dołączył
14 Maj 2014
Posty
17
Punkty reakcji
3
Wiek
30
Miasto
Stalowa Wola
2007 r i wiekowe auto? Co ja mam powiedzieć jak mam auto z 1992 roku?:D Z tłumikami jest różnie, zwłaszcza z zamiennikami, albo wytrzyma 40 tyś. albo 3 tyś. Asmet albo bosal, ewentualnie bardziej żywotny będzie ulter tylko nie wiem czy oni czasami tłumików nie robią bardziej na sportowo.
 
B

bajderman

Guest
Kupiłem jeszcze w maju zamiennik firmy Ferroz, polskiego producenta. Zdecydowała cena i to co ludzie sugerują, bo znalazłem sporo takich w sieci, którzy faktycznie mają ten tłumik. Na razie trudno o jakieś sensowne wnioski, ale tłumik spisuje się prawidłowo. Oglądałem auto na kanale nic złego się nie dzieje. Zakładam, że te kilka lat tłumik przetrwa, mniej więcej tyle chcę jeszcze jeździć tym autem.
 

maczka

Nowicjusz
Dołączył
1 Lipiec 2014
Posty
190
Punkty reakcji
0
Polskie zamienniki są dobre. Te najgorsze są chińskie wyroby, brakuje jakości, standardu, dobrego wykonania.
Widziałem kilka przykładów takich tłumików - to nie jest jakościowe. Ferroz jest dosyć znany, jego plusem jest fajna jakość.
Mamy do w Megance. U nas 4 lata, ale pewnie czas służby zależy od tego jak się jeździ. U nas to 7-8 tysięcy rocznie, tak więc niewiele.
 
B

bajderman

Guest
Jest tak jak piszesz, ale jak ktoś mało jeździ to też nie jest dobre. To co jeździcie jest przyzwoite, tłumik ma okazję pochodzić.
Części, które ruszają się raz na miesiąc szybciej się psują niż te, użytkowane codziennie. A zamienniki są już na tyle dopracowane, że na oryginały decydują się głównie bogaci, którym średnio zależy na niskiej cenie.
 
C

compton_style

Guest
Oczywiście, że bierz zamiennik, ale zwracaj uwagę na firmy i najlepiej sprawdzać każdą w google, bo chińskie firmy to to, co daje złą sławę zamiennikom. Polecam ci zajrzeć na webautoservice.pl, tam mają bardzo dobrą wyszukiwarkę, wystarczy wpisać markę, model i rocznik, czasem jeszcze pojemność silnika (chyba).
 
B

bajderman

Guest
Właśnie na webautoservice.pl można kupić zamiennik Ferroz, o tym pisaliśmy. Trudno na razie o jakieś większe wnioski, ale zaglądałem na kanale pod auto i wszystko jest w najlepszym porządku. Ani śladu rdzy, nie pojawia się hałas. Tylko jakieś sensowne oceny to będziemy mogli wydać dopiero za kilka lat, bo zakładam, że tyle wytrzyma.
 

maczka

Nowicjusz
Dołączył
1 Lipiec 2014
Posty
190
Punkty reakcji
0
Z moim tłumikiem jak na razie nic złego się nie dzieje - zero śladów rdzy, nie zmienia się głośność.
Auto chodzi cicho - a niby ludzie piszą, że LPG w aucie rozwali szybko każdy tłumik.
U mnie nie ma problemów. A z drugiej strony trudo wkładać wszystkie zamienniki do jednego worka!
 
B

bajderman

Guest
A co ma się dziać? Myślę, że przez 5 lat przy normalnej jeździe tłumik na pewno przetrwa. Normalna jazda oznacza, że auto jeździ chociaż ten tysiąc kilometrów miesięcznie. W zasadzie pod swoje auto dobieram już wyłącznie zamienniki. W przypadku aut, które mają minimum kilka lat, zamienniki są optymalne. Po prostu cena oryginału bywa czasami sporą częścią wartości całego auta.
 
Do góry