Paintball w Polsce

B

bajderman

Guest
Czy w Polsce rozwija się temat Paintball? Mamy jakąś ligę?
Co trzeba posiadać, aby faktycznie móc wystartować? Czy są jakieś ligi dla amatorów?
Lepiej inwestować we własny sprzęt, czy korzystać z tego, który dają firmy organizujące place do zabawy?
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
Aby wystartować ? Pieniądze. Sprzęt na początku można wypożyczyć. Jak Ci się spodoba i będziesz chciał zainwestować we własny sprzęt to maska, broń itd. ew. jakiś mundur jeżeli zapiszesz się do jakiejś grupy.
 
B

bajderman

Guest
A ja zamierzam zebrać własny sprzęt i dołączyć do większej ekipy. Nawet się już dogadałem, muszę jednak trochę potrenować.
Mój marker:

tip-x7-m_0-6956.jpg

To Tippmann X7, kosztuje na Bron.pl ponad tysiaka, ale to już karabinek pod każdym względem spełniający oczekiwania. Tj. marker. Stroj mam, została jeszcze maska i zaczniemy trening na poważnie. Na razie brałem udział kilka razy w strzelaniu, ale sprzęt był w 100% wypożyczony.
 

hyperfine

Nowicjusz
Dołączył
12 Grudzień 2012
Posty
133
Punkty reakcji
3
Wiek
37
Miasto
skąinąd
bajderman napisał:
Lepiej inwestować we własny sprzęt, czy korzystać z tego, który dają firmy organizujące place do zabawy?
Jeśli zamierzasz poważniej się tym interesować to musisz kupić własny. Wypożyczanie się nie opłaca na dłuższą mete.



Gressil napisał:
Aby wystartować ? Pieniądze. Sprzęt na początku można wypożyczyć. Jak Ci się spodoba i będziesz chciał zainwestować we własny sprzęt to maska, broń itd. ew. jakiś mundur jeżeli zapiszesz się do jakiejś grupy.
Ewentualnie jakieś ochraniacze na kolana/łokcie, bo jednak niezbyt przyjemnie jest jak się dostanie kulką. Natomiast nie są one niezbędne.
 

Papiernik

Nowicjusz
Dołączył
10 Czerwiec 2010
Posty
189
Punkty reakcji
2
bajderman napisał:
Czy w Polsce rozwija się temat Paintball? Mamy jakąś ligę?
Co trzeba posiadać, aby faktycznie móc wystartować? Czy są jakieś ligi dla amatorów?
Lepiej inwestować we własny sprzęt, czy korzystać z tego, który dają firmy organizujące place do zabawy?
Na początek radzę wypożyczać, bo własny sprzęt jest drogi. Zbierz własną ekipą i idźcie kiedyś na salę się zabawić, od tego najlepiej zacząć.
 
B

bajderman

Guest
Na salę? Chyba bardziej na pole, co nie? Czy drogo... Marker już mam, strój również, została mi tylko maska do kupienia, ją również powinienem wkrótce posiadać. Nie powiem, że to jest tani sport, ale też nie przesadzajmy. Znalazłem w okolicy fajne pole, wyszło nas po 70 złotych od osoby, ze wszystkim, nie mieliśmy niczego prywatnego. Wszystko należało do właścicieli pola, ale zabawa była super.
 

hyperfine

Nowicjusz
Dołączył
12 Grudzień 2012
Posty
133
Punkty reakcji
3
Wiek
37
Miasto
skąinąd
"sala" to rzeczywiście chyba nie, ale w halach też się gra w paintballa.
 
B

bajderman

Guest
U mnie w okolicy nie słyszałem o takiej, pewnie w ten sposób są zagospodarowane jakieś stare powierzchnie po magazynach, albo firmach produkcyjnych. Pytanie o radę odnośnie dobrej i bezpiecznej maski. Brać? Bron.pl ma to za niecałe dwie stówki...

700-003-bk_0-18449.jpg
 
B

bajderman

Guest
A właśnie - jak wygląda gra na hali? Jak dotąd grałem wyłącznie na powietrzu, jakoś średnio sobie wyobrażam granie na hali.
W takich ciuchach nie jest jakoś mega gorąco? Po za tym co z terenem? Jakiej wielkości to musi być hala, aby to miało sens?
 

Papiernik

Nowicjusz
Dołączył
10 Czerwiec 2010
Posty
189
Punkty reakcji
2
No oczywiście. Sala musi być duża. Są poustawiane przeszkody i miejsca do schowania się.
 

czechu

Nowicjusz
Dołączył
21 Listopad 2007
Posty
489
Punkty reakcji
2
do paintaball preferuje otwarte powierzchnie, ew ruiny hal
asg moze byc na sali
 
B

bajderman

Guest
Otwarte powierzchnie? Nie do końca. Powierzchnia musi być ograniczona siatką, żeby nie stwarzać niebezpieczeństwa dla osób, które znajdują się w pobliżu. A żeby grać na sali... to musi być jakaś stara hala, tylko kto odda taką nieruchomość pod taki użytek?
Tym bardziej, że może być niebezpiecznie? Mój nowy nabytek z Hobby4men:

JT_MAS_FL8_GRAY_t4_8.jpeg


Trochę wyszło, ale mam już full zestaw ;D
 

crypt

undead
Dołączył
2 Luty 2010
Posty
324
Punkty reakcji
3
Wiek
34
Miasto
Lordran
Dlaczego musi być stara hala? Jak ktoś planuje biznes pt. speedball, to kupuje/wynajmuje normalną hale.



czechu napisał:
do paintaball preferuje otwarte powierzchnie

bajderman napisał:
Powierzchnia musi być ograniczona siatką,
To chyba zrozumiałe, że jest wyznaczony teren. A otwarta powierzchnia to kawałek prywatnego lasku na przykład.
 
B

bajderman

Guest
crypt - zakup hali pod coś takiego może kosztować nawet kilka milionów złotych. Teraz przemyśl kto jest w stanie wyłożyć takie środki przy takiej inwestycji. Wynajem? Ok, ale to również kilkadziesiąt tysięcy miesięcznie. Akurat cenniki to znam dokładnie.
A zresztą - nie moje tematy. Dla mnie istotne, żeby oferowali odpowiednie warunki do spokojnej gry.
 

Papiernik

Nowicjusz
Dołączył
10 Czerwiec 2010
Posty
189
Punkty reakcji
2
Wynajmuje się po prostu hale, a stare najczęściej stoją puste i są najtańsze.
 
B

bajderman

Guest
Stare są puste i najtańsze, tylko kto ponosi odpowiedzialność za to, że nie zwali się wam wszystko na głowę? 25 zł za Granat Paintballowy BIG to mało? Taką cenę ma Kolter i Hobby4men. Do jakiej kwoty nie przepłaca się kupując kulki?
Mieliście paitballową bazookę? Jaki jest efekt?
 

Papiernik

Nowicjusz
Dołączył
10 Czerwiec 2010
Posty
189
Punkty reakcji
2
czechu napisał:
do paintaball preferuje otwarte powierzchnie, ew ruiny hal
asg moze byc na sali
A dla mnie zupełnie odwrotnie, jak chcesz np. odwzorowywać bitwy w ASG na sali? Musisz mieć dużo terenu i zabudowań.

bajderman napisał:
Stare są puste i najtańsze, tylko kto ponosi odpowiedzialność za to, że nie zwali się wam wszystko na głowę? 25 zł za Granat Paintballowy BIG to mało? Taką cenę ma Kolter i Hobby4men. Do jakiej kwoty nie przepłaca się kupując kulki?
Mieliście paitballową bazookę? Jaki jest efekt?
Ja cały praktycznie sprzęt mam z militaria.pl tak zawsze mam dobre ceny i zbieram punkty, więc mam rabaty.
 
B

bajderman

Guest
Bardzo fajnie że tak kupujesz ;-) Ja kupuję głównie w sklepach Koltera, a interesuje mnie to, czy cena jest ok.
Chcę przetestować ten granat podczas normalnej gry z kumplami. Znacie jeszcze jakieś ciekawe rozwiązania, czy tam udziwnienia pod paintball?
 

crypt

undead
Dołączył
2 Luty 2010
Posty
324
Punkty reakcji
3
Wiek
34
Miasto
Lordran
bajderman napisał:
crypt - zakup hali pod coś takiego może kosztować nawet kilka milionów złotych.
Skoro takie rzeczy funkcjonują, to najwyraźniej jest opłacalne.



bajderman napisał:
Stare są puste i najtańsze, tylko kto ponosi odpowiedzialność za to, że nie zwali się wam wszystko na głowę?
A ty co tak się boisz? Skoro hala ma kilka lat, to nie znaczy że się zawali.



Papiernik napisał:
Ja cały praktycznie sprzęt mam z militaria.pl tak zawsze mam dobre ceny i zbieram punkty, więc mam rabaty.
Tak najlepiej, bo można dużo zaoszczędzić na programach lojalnościowych.
 
Do góry