Który gaz pieprzowy kupić ?

Wuja_V

Nowicjusz
Dołączył
23 Kwiecień 2014
Posty
1
Punkty reakcji
0
Witam. Chciałem zasięgnąć porady co do tego jaki gaz pieprzowy wybrać. Moją uwagę przyciągnęły dwa "modele":

h ttp://tnij.org/b38088r

h ttp://tnij.org/0kcrfpg

Pierwszy jest przedstawiony jako bardzo mocny (3mln SHU) i ma większą pojemność 69ml.
Opis drugiego nie zawiera informacji na temat jednostek SHU, ale fak, że używa go policja w krajach europejskich świadczy na pewno o jego skuteczności. Dodatkowo jest dopasowany do ręki, co ma pomagać przy celowaniu w czasie stresujących sytuacji.

Chciałbym się dopwiedzieć który gaz byłby najbardziej odpowiedni dla nowicjusza (być może jesteście w stanie polecić coś lepszego), czy 9 ml pojemności między nimi to dużo i czy kształ dopasowany do ręki faktycznie pomaga w sytuacjach stresowych.

Proszę o poważną odpowiedź. Zaznaczam, że gaz nie jest mi potrzebny do sikania nim po bezpańskich psach i dzieciach sąsiadów, a jedynie do obrony koniecznej w sytuacji prawdziwego zagrożenia :)
 

crypt

undead
Dołączył
2 Luty 2010
Posty
324
Punkty reakcji
3
Wiek
34
Miasto
Lordran
Wuja_V napisał:
Chciałbym się dopwiedzieć który gaz byłby najbardziej odpowiedni dla nowicjusza
Nie ma różnicy. Naciskasz i psika. Cała filozofia. :)



hyperfine napisał:
Ogólnie drogie gazy wyszukałeś.
Zgadzam się, za połowe tej kwoty dostaniesz dobry gaz pieprzowy.
 

rabela

Nowicjusz
Dołączył
20 Październik 2009
Posty
281
Punkty reakcji
2
jakie dla ciebie są kryteria w "dobrym" gazie?
 

czechu

Nowicjusz
Dołączył
21 Listopad 2007
Posty
489
Punkty reakcji
2
Wuja_V napisał:
Proszę o poważną odpowiedź. Zaznaczam, że gaz nie jest mi potrzebny do sikania nim po bezpańskich psach i dzieciach sąsiadów, a jedynie do obrony koniecznej w sytuacji prawdziwego zagrożenia
maskra te linki, co mi sie otwiera dodatkowego przy nich, trzeba bylo same nazwy podrzucic to kazdy by sobie wyszukal




Wuja_V napisał:
Chciałbym się dopwiedzieć który gaz byłby najbardziej odpowiedni dla nowicjusza (być może jesteście w stanie polecić coś lepszego), czy 9 ml pojemności między nimi to dużo i czy kształ dopasowany do ręki faktycznie pomaga w sytuacjach stresowych.
9 ml nie robi specjalnej roznicy, wg mnie pojemnik powinien miec ok 50ml to daje Ci gwarancje na spokojny użytek przy jednej "sytuacji", po kazdym uzyciu i tak kupilbym nowy, nie ryzykujac ze na nastepny raz Ci nie starczy



crypt napisał:
Zgadzam się, za połowe tej kwoty dostaniesz dobry gaz pieprzowy.
fakt, wyszukal drogie produkty, ja sam mam gaz "policyjny" za 40zl 50ml tez w żelu 2 mln shu



rabela napisał:
jakie dla ciebie są kryteria w "dobrym" gazie?
wg mnie wazne żeby był w żelu, i żeby byl atestowany, min. 2 ml SHU, reszta to szczegoly
 

monaBETHA

Nowicjusz
Dołączył
1 Kwiecień 2010
Posty
379
Punkty reakcji
1
Wiek
38
Miasto
Wrocław
Nie zgodzę się tutaj. Dobry to taki który po użyciu przyniesie oczekiwany efekt.
 
C

compton_style

Guest
9 ml to niewielka różnica, aczkolwiek najlepiej brać te gazy, które mają pojemnik co najmniej 50 ml. Widziałem kilka takich mały, gdzie zawartość gazu to 15-20 ml i to starcza na jedno dłuższe psiknięcie, czyli jak nie trafisz za pierwszym razem to lipa. Ale bywają takie o pojemności aż 74 ml, to jedne z największych gazów z rodzaju tych bardziej podręcznych,
 

czechu

Nowicjusz
Dołączył
21 Listopad 2007
Posty
489
Punkty reakcji
2
wg mnie wieksze jak 50ml dla kobiety do samoobrony to juz sa niewygodne i niepraktyczne, wieksze pojemniki to raczej dla bramkarza albo policjanta
 

rabela

Nowicjusz
Dołączył
20 Październik 2009
Posty
281
Punkty reakcji
2
też tak uważam 50ml jak najbardziej wystarczy a jak coś watro kupić nowy
 

golgi

Nowicjusz
Dołączył
18 Listopad 2007
Posty
565
Punkty reakcji
3
Wiek
42
Miasto
wrocław
monaBETHA napisał:
Nie zgodzę się tutaj. Dobry to taki który po użyciu przyniesie oczekiwany efekt.
Nie wolałabyś mieć takie gazu, który odstrasza nie użyty?

rabela napisał:
też tak uważam 50ml jak najbardziej wystarczy a jak coś watro kupić nowy
tak. większy jest za duży do noszenia. nadaje się dla profesjonalistów. Mniejszy za to może być zbyt "zabawkowy"
 

hyperfine

Nowicjusz
Dołączył
12 Grudzień 2012
Posty
133
Punkty reakcji
3
Wiek
37
Miasto
skąinąd
golgi napisał:
Nie wolałabyś mieć takie gazu, który odstrasza nie użyty?
Co to znaczy? Jego opakowanie ma wyglądać jak predator? Ty możesz wiedzieć, że on jest jakiś super hiper, ale skąd ma to wiedzieć atakujący?
 

golgi

Nowicjusz
Dołączył
18 Listopad 2007
Posty
565
Punkty reakcji
3
Wiek
42
Miasto
wrocław
hyperfine napisał:
Nie wolałabyś mieć takie gazu, który odstrasza nie użyty?
Co to znaczy? Jego opakowanie ma wyglądać jak predator? Ty możesz wiedzieć, że on jest jakiś super hiper, ale skąd ma to wiedzieć atakujący?
musicie patrzeć szerzej. gaz mozna mieć, najlepiej by było jakby nigdy go jednak nie trzeba było uzywać. nie opakowanie ma odstraszać ale twoja postawa.

czechu napisał:
jakbys mial pistolet gazowy to sam wyglad wygoni napastnika :)
albo. to też wyjście. pamiętajcie, że nie mamy robić krzywdy nikomu tylko uniknąć własnej krzywdy.
 

rabela

Nowicjusz
Dołączył
20 Październik 2009
Posty
281
Punkty reakcji
2
pistolet gazowy może by robił większe WOW ale też jest droższy a oprócz efektu zaskoczenia niczym się nie różni od puszeczki więc po co przepłacać żeby ponosić zabawkę? którą miejmy nadzieję, nigdy się nie użyje ?
 

D_K

Strzelać każdy może...
Dołączył
24 Styczeń 2009
Posty
979
Punkty reakcji
58
rabela napisał:
pistolet gazowy może by robił większe WOW ale też jest droższy a oprócz efektu zaskoczenia niczym się nie różni od puszeczki więc po co przepłacać żeby ponosić zabawkę? którą miejmy nadzieję, nigdy się nie użyje ?
Pistolet gazowy to pomysł bez sensu. Lepiej już wystąpić o pozwolenie na broń do ochrony osobistej. Dobry gaz w żelu załatwia sprawę.
 

hyperfine

Nowicjusz
Dołączył
12 Grudzień 2012
Posty
133
Punkty reakcji
3
Wiek
37
Miasto
skąinąd
czechu napisał:
jakbys mial pistolet gazowy to sam wyglad wygoni napastnika :)
Wygoni albo i nie. Po za tym takie coś się kupuje, aby było skuteczne podczas użycia.



golgi napisał:
nie opakowanie ma odstraszać ale twoja postawa.
Zgadzam się. Po za tym też pewnie znajdzie się osoba, która będzie chciała cię przetestować czy strzelisz. Różni ludzie chodzą po ziemi. Liczenie tylko na to, że pistolet kogoś odstraszy nie jest do końca dobrym pomysłem.



D_K napisał:
Lepiej już wystąpić o pozwolenie na broń do ochrony osobistej. Dobry gaz w żelu załatwia sprawę.
Od gazu pieprzowego do broni trochę jest. A do tego trzeba też liczyć na to, że tej broni się użyje, bo sam wygląd może nie pomóc. Też będę się skłaniał do tego, że gaz w żelu wystarczy.
 

Joanna_8590

Nowicjusz
Dołączył
20 Październik 2013
Posty
76
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
Syców
Ja od kilku lat noszę ze sobą gaz policyjny. Na szczęścia, jak do tej pory, musiałam go użyć tylko raz. Udało mi się uciec, ale niestety napastnika nie złapano. A co sądzicie o paralizatorach? Chciałabym zakupić ten model: militaria.pl/kolter/paralizator_kolter-guard_storm_%282_9208%29_p29152.xml. Wydaje mi się odpowiedni dla kobiety.
Jest to bezpieczne? I co najważniejsze - w pełni legalne?
 

monaBETHA

Nowicjusz
Dołączył
1 Kwiecień 2010
Posty
379
Punkty reakcji
1
Wiek
38
Miasto
Wrocław
Paralizator możesz kupić bez zezwolenia, co oznacza, że jest legalny. Ten o który pytasz ma dobre opinie.
 

crypt

undead
Dołączył
2 Luty 2010
Posty
324
Punkty reakcji
3
Wiek
34
Miasto
Lordran
Joanna_8590 napisał:
Jest to bezpieczne? I co najważniejsze - w pełni legalne?
Te które są sprzedawane w sklepach możesz kupić bez zezwolenia. Jedyny wymóg to ukończone 18 lat.
 
Do góry