Protest przeciwko homo-tęczy w Warszawie.

Primawera

Bywalec
Dołączył
23 Grudzień 2013
Posty
809
Punkty reakcji
121
Gronkiewicz-Waltz zapowiedziała, że tęcza, która została spalona na pl. Zbawiciela, stanie ponownie.

Odbudujemy tęczę tyle razy, ile będzie trzeba. Stołeczny ratusz wyda kolejne 70 tys. złotych na renowację instalacji na Placu Zbawiciela.
Czy nasz kraj stać na realizacje dziwnych i kosztownych pomysłów pani prezydent ?
Tym bardziej, że tęcza na pl. Zbawiciela w Warszawie NIE jest symbolem uniwersalnym, jak twierdzą jej obrońcy.
Prawdziwa tęcza składa się z 7 kolorów, natomiast tęcza gejów i lesbijek ma 6 kolorów. Tęcza, która jest na Pl. Zbawiciela ma 6 kolorów . Dlatego geje utożsamiają się z tą właśnie tęczą, która ma ukryte znaczenie - jest ich symbolem.

W kulturze europejskiej tęcze przedstawia sie w taki sposób. (...) tradycyjnie uznaje się, że kolorami tęczy są: czerwony (na zewnątrz łuku), pomarańczowy, żółty, zielony, niebieski, indygo i fioletowy (wewnątrz łuku).


800px-Rainbow-diagram-ROYGBIV.svg.png


Tęcza na pl. Zbawiciela w Warszawie wygląda tak:


ba4153ad32ae1ad2ec233404029e7e63.jpg


czyli identycznie jak symbol homoseksualistów.


Flyingrainbowflag.JPG



Zastanawiać może skąd u pani prezydent taka determinacja w pakowaniu pieniedzy Polaków w symbole homoseksualistów.
Tym bardziej,że wspomniana tęcza miałabyć tymczasową prezentacją "dzieła sztuki". Autorka tego wątpliwej urody "dzieła"
nie ukywa radości i jest zachwycona reanimacją homo-symbolu.

18e3efcd7c47c77a1e4095736c417a0b.jpg


źródło:w plityce.pl
 

quisquei

Nowicjusz
Dołączył
30 Październik 2012
Posty
194
Punkty reakcji
10
Tęcza to tęcza. Nie koniecznie musi być symbolem homo. Mnie osobiście bardziej martwi, że jakaś hołota w centrum stolicy naszego kraju w ogóle ma możliwość dokonania takiego wandalizmu. Polacy są największym problemem a nie system. W Polsce dzieje się bardzo źle w kwestii atmosfery i mentalności. Ludzie wpadają w jakiś amok, szał i histerię a nie mają powodów.

W kwestii homo osobiście również jestem zdecydowanym przeciwnikiem legalizacji związków homo a już na pewno adopcji dzieci. Również drażnią mnie te marsze "równości", tak samo jak drażnią mnie te marsze pseudo-niepodległościowe. Wszystkie skrajności są złe.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
nawet największy wstręt do tej tęczy nie usprawiedliwia jej palenia. To po prostu barbarzyństwo. Nic nie stoi na drodze aby tzw. środowiska prawicowe wygrały wybory w tym roku i legalnie nakazały rozbiórkę tej ekspozycji
 

Huehuecoyotl

Bywalec
Dołączył
20 Wrzesień 2011
Posty
2 732
Punkty reakcji
54
Takie akcje niestety tylko pomagaja bandytom ktorzy propaguja niezdrowa propagande homo-wyzszosci.
Podejrzewam ze to oni moga stac za to prowokacja.
 

annawes

Bywalec
Dołączył
21 Lipiec 2012
Posty
2 810
Punkty reakcji
101
Primawera napisał:
Zastanawiać może skąd u pani prezydent taka determinacja w pakowaniu pieniedzy Polaków w symbole homoseksualistów.
Pani doktor homofobem-nawet ciekawe,szkoda,że nie zacytowałaś swojego kumpla Rydzyka:
http://www.fakt.pl/rydzyk-o-teczy-symbole-zboczen-nie-powinny-byc-tolerowane,artykuly,428991,1.html
Pewnie też zgadzasz się z tezą,że homoseksualizm to choroba i masz na to już dowody naukowe-może i pracę doktorską o tym napiszesz?Wiesz -masz rację jestem napastliwa-jestem jak cholera dla tak nietolerancyjnych "elementów"
Szykuj zapalniczkę,bo w maju tęczę ponownie odbudują...

Może trochę informacji o samej tęczy-neutralnych:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Tęcza_na_placu_Zbawiciela_w_Warszawie
 

Einherjar

Wyjadacz
Dołączył
15 Grudzień 2011
Posty
3 409
Punkty reakcji
322
Jak dla mnie ta tęcza nie przeszkadza, niezależnie od tego czego jest symbolem. Jeśli natomiast ktoś sobie na siłę dopisuje ideologię do takich pierdół powinien zacząć obawiać się o swoje zdrowie psychiczne - zaburzenia urojeniowe mogą być niebezpieczne.

Najbardziej mnie zastanawia, dlaczego część ludzi tak się czepia, że swastyka niekoniecznie musi symbolizować nazizm, a byle tęcza już im przeszkadza. To od człowieka zależy, jak dane obiekty postrzega. Mi osobiście wszelkie walentynkowe serduszka się źle kojarzą, wkurzają mnie, a jednak nie podpalam bilbordów i nie strzelam do telewizora.
 

Primawera

Bywalec
Dołączył
23 Grudzień 2013
Posty
809
Punkty reakcji
121
Jak dla mnie ta tęcza nie przeszkadza, niezależnie od tego czego jest symbolem. Jeśli natomiast ktoś sobie na siłę dopisuje ideologię do takich pierdół powinien zacząć obawiać się o swoje zdrowie psychiczne - zaburzenia urojeniowe mogą być niebezpieczne.
Moim zdaniem leczyć powinni tych, którzy wydają wspólne pieniądze na takie pierdoły. Warszawa, w niektórych miejscach przypomina zaniedbaną wiochę, wiec moze warto zrobic inne inwestycje niz reanimowanie pedalskiej tęczy ? :)
 

Einherjar

Wyjadacz
Dołączył
15 Grudzień 2011
Posty
3 409
Punkty reakcji
322
Zrozum, że to przez tych ludzi, którzy spalili poprzednią tęczę wydają teraz pieniądze na drugą. Potem na trzecią i czwartą i tak dalej. Po co? Jeśli komuś ta tęcza przeszkadzała, to niech unika placu albo sobie od razu strzeli w łeb, bo prędzej czy później następną zobaczy na niebie. A to by wskazywało na to, że natura jest lesbijką.
 

Primawera

Bywalec
Dołączył
23 Grudzień 2013
Posty
809
Punkty reakcji
121
Thyme napisał:
Zrozum, że to przez tych ludzi, którzy spalili poprzednią tęczę wydają teraz pieniądze na drugą. Potem na trzecią i czwartą i tak dalej. Po co?
No właśnie, też się nad tym zastanawiam... Po co?
Zauważ, że temat nie jest o wandalizmie, tylko o sensie inwestowania tak dużej kasy w jakieś wątpliwej urody dzieło sztuki.
 

Einherjar

Wyjadacz
Dołączył
15 Grudzień 2011
Posty
3 409
Punkty reakcji
322
Odbudowanie jej jest po to, by udowodnić ludziom że byle swołocz nie będzie decydowała o tym, co należy stać w danym miejscu. Też bym tak zrobił, chociaż ja prawdopodobnie jeszcze na złość dobudowałbym pomnik kondonowi, aby dać do zrozumienia, że każdy kolejny taki akt będzie się wiązał z kolejną, bardziej "wątpliwą" odpowiedzią z mojej strony.
 

Primawera

Bywalec
Dołączył
23 Grudzień 2013
Posty
809
Punkty reakcji
121
Thyme napisał:
Odbudowanie jej jest po to, by udowodnić ludziom że byle swołocz nie będzie decydowała o tym, co należy stać w danym miejscu. Też bym tak zrobił, chociaż ja prawdopodobnie jeszcze na złość dobudowałbym pomnik kondonowi.
Nie wiem co to jest swołocz, ale nie brzmi elegancko. Najwyrażniej nie wszystkim spodobał się pomysł stawiania tęczy skoro doszło juz do dwukrotnego zniszczenia. Nie popieram takiego zachowania, ale nie popieram równiez bezsensownego wydawania publicznych pieniędzy. A może by tak nową karetkę dla Warszawy kupiła, z tęczowym logo. co Ty na to ? :)
 

Einherjar

Wyjadacz
Dołączył
15 Grudzień 2011
Posty
3 409
Punkty reakcji
322
Swołocz - hołota, szuje, wataha niecywilizowanych barbarzyńców.
 

Einherjar

Wyjadacz
Dołączył
15 Grudzień 2011
Posty
3 409
Punkty reakcji
322
A czy w przypadku zagrożenia życia obchodziłoby Cię, jaka karetka wiezie Cię do szpitala?

Nie chce mi się odpowiadać na tego rodzaju pytania, bo są one zbędne. Są zbędne, bo są wymuszone - jakby ostatnia deska ratunku w dyskusji, która również do niczego nie prowadzi. Ktoś nie lubi gejów - niech nie lubi, ale nie musi mi tego mówić. Ktoś jest gejem - niech sobie jest, ale nie musi mi tego mówić. Komuś przeszkadza tęcza na jakimś placu - niech ją sobie mija, unika, nie zwraca na nią uwagi, tak jak ja nie zwracam uwagi na drażniące mnie rzeczy w otoczeniu. Gdy dochodzi do takich scen, gdzie wspomniana swołocz bawi się w piromanów, będę zawsze zwolennikiem drugiej strony, niezależnie od tego, co ta tęcza symbolizuje i przede wszystkim, czy symbolizuje cokolwiek. A o wydawaniu pieniędzy na odbudowę już się wypowiedziałem.
 

Primawera

Bywalec
Dołączył
23 Grudzień 2013
Posty
809
Punkty reakcji
121
Thyme napisał:
A czy w przypadku zagrożenia życia obchodziłoby Cię, jaka karetka wiezie Cię do szpitala?
Mnie nie obchodzi tęcza ani na placu, ani na karetce, ale ta druga nie byłaby dowodem na marnowanie pieniedzy Polaków. I moze byłaby pomostem pomiedzy budowniczym Gronkiewicz, a wandalami. :D
 

annawes

Bywalec
Dołączył
21 Lipiec 2012
Posty
2 810
Punkty reakcji
101
quisquei napisał:
Tęcza to tęcza. Nie koniecznie musi być symbolem homo. Mnie osobiście bardziej martwi, że jakaś hołota w centrum stolicy naszego kraju w ogóle ma możliwość dokonania takiego wandalizmu. Polacy są największym problemem a nie system. W Polsce dzieje się bardzo źle w kwestii atmosfery i mentalności. Ludzie wpadają w jakiś amok, szał i histerię a nie mają powodów.
Myślę,że mogę się z tym zgodzić,nie miałam pojęcia,że tęcza może być:


Primawera napisał:
pedalskiej tęczy ?
Własnie taka,ale człowiek uczy się całe życie.
 

Primawera

Bywalec
Dołączył
23 Grudzień 2013
Posty
809
Punkty reakcji
121
sewanna napisał:
człowiek uczy się całe życie.
Słusznie! a niektórym to nawet życie za mało. :)

Mimo czerwonej kartki jaką Ratusz dostał od mieszkańców śródmieścia w referendum, nadal szasta pieniędzmi podatników. Kolejna reanimacja tęczowego symbolu nie ma najmniejszego sensu. Tęcze mają to do siebie, że się pojawiają i znikają. Prezydenci Warszawy, również.
Salomonowym rozwiazaniem w tej dziwnej sytuacji byłoby udekorowanie łuku, biało-czerwonymi kwiatami. Byc moze wtedy sie okaże o co faktycznie chodzi w tym cyrku. :)
 

FrozenSky

Nowicjusz
Dołączył
28 Marzec 2011
Posty
74
Punkty reakcji
0
Mnie bawi oburzenie, co niektórych katolików. Że symbol gejów, że homopropaganda. A czy to nie tęcza była w Starym Testamencie symbolem przymierza Boga z ludźmi?
 

Primawera

Bywalec
Dołączył
23 Grudzień 2013
Posty
809
Punkty reakcji
121
FrozenSky napisał:
A czy to nie tęcza była w Starym Testamencie symbolem przymierza Boga z ludźmi?
Nie gejowska, bo za stosunki homoseksualne zniszczeniu uległa Sodoma i Gomora. O tym tez tam przeczytasz. :)


A czy podoba Ci sie pomysł, aby łuk był biało-czerwony. ? Przeciez to symbol wszystkich Polaków .
 

FrozenSky

Nowicjusz
Dołączył
28 Marzec 2011
Posty
74
Punkty reakcji
0
Jak najbardziej. :) Moim zdaniem, to opcjonalny pomysł, aby był i wilk syty i owca cała. Chociaż obawiam się, czy po tych całych "przejściach", cokolwiek pozwoli ocieplić wizerunek tej tęczy w oczach wielu Polaków... :/
 
Do góry