Skocz do zawartości

Witaj!

Zarejestruj się, aby dołączyć do jednej z największych polskich społeczności!

Zdjęcie
- - - - -

Pościel z minky

pościel dla dziecka

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#1 ilkas

ilkas

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 303 postów

Napisano 14 kwiecień 2014 - 13:33

Czy miałyście może pościel dla dziecka z materiału minky? Ja mam kocyk z tego materiału i muszę przyznać, że uwielbiam go w dotyku. I tak się zastanawiam czy taka pościel również by się sprawdziła.  

• 0

#2 Peach

Peach

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 148 postów

Napisano 16 kwiecień 2014 - 11:40

Sam materiał jako materiał bardzo lubię, ale co do pościeli to też chyba zalezy dla jak dużego dziecka. Ja bym jednak miała wątpliwości...

• 0

#3 ilkas

ilkas

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 303 postów

Napisano 17 kwiecień 2014 - 13:46

No wątpliwości to ja też mam, tylko właśnie stąd wątek, że czemu tak myślisz że jednak nie.

• 0

#4 Peach

Peach

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 148 postów

Napisano 19 kwiecień 2014 - 22:01

sama nie wiem w sumie do końca bo kocyk i poduszkę mam, dostałam w prezencie i z nich jestem bardzo zadowolona. No ale jednak ten materiał to jest taki jakby miękki polarek, czy coś w stylu pluszu..i mimo wszystko mam wrażenie, że pod tym jednak skóra dziecka nie oddycha i że jak na pościel to to nie zbyt dobre bo dziecko się spoci...

• 0

#5 ilkas

ilkas

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 303 postów

Napisano 22 kwiecień 2014 - 21:16

No z tym poceniem to moja córa i pod kołdrą bawełnianią jest czasem upocona jak szczurek :P  

• 0

#6 madzia_a

madzia_a

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 176 postów

Napisano 23 kwiecień 2014 - 11:18

z tym poceniem to albo za grubo ubierasz do snu albo masz jakąś słabej jakości bawełnianą pościel. Pamiętaj że bawełna bawełnie nierówna. Ja od jakiegoś czasu używam dla dziecka pościeli z bebelini i ta bawełna już nawet jak dotkniesz to czujesz, że jest taka mięsista i porządna.

Warto zainwestować w dobrą pościel. Tym bardziej, że te wszystkie rzeczy z minky bardzo się cenią i wcale tanie nie są. Także z pościelą bym jednak taką nie ryzykowała ;)

Użytkownik Ilusia edytował ten post 22 wrzesień 2016 - 17:01
Usunięto link

• 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#7 Peach

Peach

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 148 postów

Napisano 24 kwiecień 2014 - 21:52

z tym poceniem to albo za grubo ubierasz do snu albo masz jakąś słabej jakości bawełnianą pościel. Pamiętaj że bawełna bawełnie nierówna. Ja od jakiegoś czasu używam dla dziecka pościeli z bebelini. Dokładnie mam taką http://bebelini.pl/s...menty-p-57.html

i ta bawełna już nawet jak dotkniesz to czujesz, że jest taka mięsista i porządna.

Warto zainwestować w dobrą pościel. Tym bardziej, że te wszystkie rzeczy z minky bardzo się cenią i wcale tanie nie są. Także z pościelą bym jednak taką nie ryzykowała ;)

ooo, muszę przyznać że świetne wzory mają ! bardzo w moim guście. 

• 0

#8 GreenKat

GreenKat

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 148 postów

Napisano 07 maj 2014 - 09:07

Ja mam kocyk, który sama uszyłam, kupiłam na allegro materiały. Dla koleżanki zrobiłam kołderkę z poduszką, bo jej synek urodził się w listopadzie, więc idealnie się przydała do wózka na spacery i nawet teraz jest cały czas w użytku.
  • 0

#9 madzia_a

madzia_a

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 176 postów

Napisano 04 czerwiec 2014 - 12:49

Ja mam kocyk, który sama uszyłam, kupiłam na allegro materiały. Dla koleżanki zrobiłam kołderkę z poduszką, bo jej synek urodził się w listopadzie, więc idealnie się przydała do wózka na spacery i nawet teraz jest cały czas w użytku.

w takim razie gratuluję i zazdroszczę umiejętności :) 

mi by w życiu nic nie wyszło z szycia :D dlatego pościel jak i kocyk jednak musiałam kupić ;) 

• 0

#10 GreenKat

GreenKat

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 148 postów

Napisano 06 czerwiec 2014 - 14:33

w takim razie gratuluję i zazdroszczę umiejętności :) 
mi by w życiu nic nie wyszło z szycia :D dlatego pościel jak i kocyk jednak musiałam kupić ;)
Ja też nie mam super zdolności krawieckich, ale tu na początku pomogłam sobie ręcznie obszywając, a potem maszyna. Nawet jak pójdzie coś krzywo to tego nie widać zbytnio na tym materiale, także polecam, bo można zrobić super niepowtarzalne rzeczy :)
  • 0

#11 mamanaobcasach

mamanaobcasach

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 10 czerwiec 2014 - 21:52

Moim zdaniem można spróbować z pościelą. Minky dobrze się pierze, więc czemu nie? Ja mam poszewki na kołderkę i poduszkę, z jednej strony minky, z drugiej bawełna - posunięcie kompromisowe ;) Piorę je dosyć często i nic się nie dzieje, a miło jest przytulić się do misia z minky ;)

Użytkownik Ilusia edytował ten post 22 wrzesień 2016 - 17:00
Usunięto link

• 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#12 natalek84

natalek84

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 10 październik 2014 - 14:59

Sama szyję kocyki z minky i z bawełny, pościel bawełnianą. Osobiście nie polecałabym minky do spania. Bawełna jest delikatna, bezpieczna dla dziecka, antyalergiczna. Moja córka np. w okresie niemowlęcym miała alergię skórną i każda styczność z polarem czy innymi sztucznymi materiałami dodatkowo drażniła jej skórę. Kocyka z minky moje dzieci używały, ale zawsze przykrywałam stroną bawełnianą do dziecka, minky na zewnątrz.

Użytkownik wiki9969 edytował ten post 13 październik 2014 - 04:47

• 0

#13 evvei123

evvei123

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 29 sierpień 2016 - 09:35

Witam Mamuśki :)
Możecie polecić jakiś dobry i fajny sklep z artykułami minky :) Szukając w necie znalazłam taki sklep  Cosmodreams z produktami minky gdzie są fajne kocyki i ceny bardzo dobre :) Czy ktoś może kupował tam i może się wypowiedzieć? Z góry dzięki za odp. Pozdrawiam

• 0

#14 ewcik89

ewcik89

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 22 wrzesień 2016 - 13:32

Ja mogę śmiało polecic te kocyki minky bo mam taki i są rewelacyjne. dziecko się nie poci pod nim i od razu szybciutko zasypia.

Użytkownik B_S_ edytował ten post 22 wrzesień 2016 - 14:17
usunięto link

• 0

#15 buniaxd10

buniaxd10

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 29 wrzesień 2016 - 09:03

Mam ten kocyk z minky i kupiłam w cosmodreams. Cenowo dobrze wychodzą i niczym nie róznią się od tych droższych. polecam. po praniu nie zmieniają się i dziecko sie pod nim nie poci. z wypełnieniem na pewno będa dobre na wiosne, jesien i zimę a ltem mogą posłużyć zamiast lekkiej kołderki na chłodniejsze noce. 

• 0

#16 Hubert Jan Sawicki

Hubert Jan Sawicki

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 04 listopad 2016 - 15:47

My z żoną jesteśmy przekonani tylko do bawełny, dziecko się nie zgrzeje. W zimie i latem jest tak samo dobra.

• 0

#17 Kasia1985Kasia

Kasia1985Kasia

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 48 postów

Napisano 22 sierpień 2018 - 09:46

Ja sama szyję takie pościelki dla dzieci i zawsze kupuję materiał 100% bawełny i wiem, że jest to w 100%. Ostatnio wiecej tego szyję i potzebuję wiecej nici i znalazłam super hurtownie w łodzi. Firma nazywa się Rozmaryn-Tex. i mieści isę na Częstochowskiej. Wiec, jeżeli ktoś szuka dobrego dostawcę to oni są cenowo najlepsi.
  • 0

#18 malwa1990

malwa1990

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 106 postów

Napisano 02 wrzesień 2018 - 07:34

Ja chyba zostałabym przy kocykach z minky a pościel jednak zostawiła w 100% bawełnianą. My np mamy fajną ze Sleepee i od razu czuć po dotyku, że jest bardzo dobrej jakości. A co do tych minky to wiem, że mają ekstra wzory <3 sama kupiłam swojej małej kilka kompletów :)

• 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#19 Kasia1985Kasia

Kasia1985Kasia

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 48 postów

Napisano 06 wrzesień 2018 - 10:21

Też mi się tak wydaję, że kocyk to kocyk a pościel powinna być ze 100% bawełny. Ja ostatnio kupiła sobie maszynę do szycia i szyję dla siebie jak i domowników ubranka czy nawet ubranka dla lalek - super zabawa. Jeżeli chodzi o maszynę do szycia to wybrałam model JANOME JUNO E1015 za w zaokrągleniu 500 zł ze sklepu sintex.
  • 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0