Skocz do zawartości

Witaj!

Zarejestruj się, aby dołączyć do jednej z największych polskich społeczności!

Zdjęcie
- - - - -

Która przydomowa oczyszczalnia ścieków?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#1 et0

et0

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 03 kwiecień 2014 - 08:24

Jestem na etapie budowy przydomowej oczyszczalni ścieków. W projekcie mam założoną taką w formie stożka, gdyż mój architekt doradził mi taka ze względu na małą ilość miejsca którą zajmuje, a chciałbym maksymalnie wykorzystać dostępne miejsce i nie prowadzić wielkich wykopów . W domu będą mieszkać 3-4 osoby. Sprawdzałem, kto takie sprzedaje i znalazłem dwie pasujące mi firmy: traidenis i felksnavis. Ma może ktoś te oczyszczalnie, która lepsza?
  • 0

#2 EdwardK

EdwardK

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 03 kwiecień 2014 - 08:30

Jestem na etapie budowy przydomowej oczyszczalni ścieków. W projekcie mam założoną taką w formie stożka, gdyż mój architekt doradził mi taka ze względu na małą ilość miejsca którą zajmuje, a chciałbym maksymalnie wykorzystać dostępne miejsce i nie prowadzić wielkich wykopów . W domu będą mieszkać 3-4 osoby. Sprawdzałem, kto takie sprzedaje i znalazłem dwie pasujące mi firmy: traidenis i felksnavis. Ma może ktoś te oczyszczalnie, która lepsza?

Ja mam traidenisa w kształcie stożka, jest to oczyszczalnia o nazwie NV-4, czyli dla 4 osób. Sprawdza się bardzo dobrze, przede wszystkim NIE ŚMIERDZI i nie wymaga obsługi, raz na rok zamawiam tylko szambiarkę aby wybrała nadmierny osad czynny uzbierany w oczyszczalni. Czasami mam nawet chwilowo przepływ większy niż w dokumentacji i tez jest ok. Dużą zaletą jest także bardzo mała ilość zajmowanego miejsca w porównaniu do innych rozwiązań, bo zbiornik jest pionowy o średnicy około 1,7m, a można go nawet zamontować tak, aby można było po nim jeździć (wylewa się płytę z betonu i daje wyłaz żeliwny zamiast standardowego). Myślałam także nad firmą Feliksnavas. Odradzano mi ją, bo podobno ściemniają z obsługą osób (zakładają większą ilość dla danej oczyszczalni niż daje radę ona obsłużyć i ścieki wypływają z niej niedoczyszczone i mętne). Poza tym Traidenis jest wytrzymały na zgniecenia, dają na to certyfikat i ma lepiej rozwiązany system napowietrzania ścieków, który odpowiada za brak smrodu, więc jest mniejsze ryzyko że zaczniemy czuć coś czego byśmy nie chcieli.

• 0

#3 Kaznodzieya

Kaznodzieya

Kaznodzieya

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 10124 postów

Napisano 19 czerwiec 2015 - 10:36

Obecnie poziom wykonania oferowanych oczyszczalni przydomowych jest na tyle wysoki, że generalnie każda spełni swoje zadanie wyśmienicie pod warunkiem właściwego użytkowania i eksploatacji. Wystarczy dobrać odpowiednie parametry do ilości domowników, dreny lub pola rozsączające do zbiornika w zależności od usytuowania w terenie i dostępności miejsca na instalację.

Nie ma co przesadzać w szczegółach, ściemkach handlowców oraz cenie. Innymi słowy tanim kosztem.

• 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#4 Adamkoz27

Adamkoz27

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 10 wrzesień 2018 - 11:00

Też ostatnio rozważam przydomową oczyszczalnię ścieków - myślę, że to może mieć wiele korzyści nie tylko dla mnie, ale przede wszystkim dla środowiska - ceny tego typu oczyszczalni są naprawdę coraz atrakcyjniejsze - będę przekonywać żonę :D

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0