Jakiej rasy psa kupić ?

Status
Zamknięty.

rzokien

Nowicjusz
Dołączył
2 Luty 2011
Posty
62
Punkty reakcji
13
Mam zamiar kupić szczeniaka. Chcę szczeniaka, nie wiem jednak na jaką rasę się zdecydować. Jeżeli macie jakieś spostrzeżenia na temat tego jak psy danej rasy się zachowują w stosunku do innych zwierząt to chęcią je przeczytam. Zależy mi by pies nie był agresywny. Chciałbym jednak dużego psa więc wszelkiej maści jamniki itp odpadają.
 
M

MacaN

Guest
Ze swojej strony mogę polecić labradora. Duży pies, łagodny ( obce dzieci potrafią mu grzebać w pysku i ani się ruszy :) ). Wbrew pozorom pies ten jest NIESAMOWICIE żywy, tzn. jako szczeniak potrafi biegać nawet po ścianach :p Jest niezwykle inteligentny, zrozumie wszystko co mu powiesz, jeśl ibędziesz go odpowiednio wychowywać.
 
A

alfabeta11

Guest
Popieram przedmówcę. Adoptuj jakiegoś psiaka. Śliczne zwierzęta można adoptować, które odpłacą się za to niesamowitą miłością.
 
M

MacaN

Guest
Niekoniecznie. Szczeniaka wychowasz od małego tak jak chcesz, ze schroniska pies nie zawsze jest pewny.
 

annawes

Bywalec
Dołączył
21 Lipiec 2012
Posty
2 810
Punkty reakcji
101
rzochyn napisał:
Chciałbym jednak dużego psa więc wszelkiej maści jamniki itp odpadają.
Przede wszystkim psa kupuj takiego na jakiego możesz sobie pozwolić, czyli czy zapewnisz mu odpowiednie warunki.Duży pies potrzebuje przestrzeni-trzeba o tym pamiętać.Jeśli ma to być łagodne zwierzę to nie szukaj wsród ras typowo obronnych, które agresję mają w genach.Labradory są świetne, ale z tego co wiem też wymagają sporo uwagi ze strony właściciela.Miałam kiedyś owczarka szkockiego-super przyjaciel,łagodny i mądry pies.
 

Frasunek

Nowicjusz
Dołączył
26 Marzec 2014
Posty
622
Punkty reakcji
10
W momencie w którym hodowla przestaje mieć na celu, aby pies spełniał jakąś konkretną funkcję(na przykład pies pasterski albo policyjny), a zaczyna się schlebienie gustom "miłośników" to mamy do czynienie z barbarzyństwem, które prędzej czy później doprowadzi do powstania ras kalek. Dlatego też w imię człowieczeństwa apeluje, żeby zamiast kupować sobie psa na miarę wybrać się do schroniska i przygarnąć jakiegoś mieszańca.
 
M

MacaN

Guest
sewanna napisał:
.Labradory są świetne, ale z tego co wiem też wymagają sporo uwagi ze strony właściciela.
Tak, to prawda - labrador wymaga bardzo dużo poświęconej mu uwagi. To takie małe dziecko, które się na Ciebie obrazi, jak się nim nie interesujesz. Potrzebuje pełno zabawek, którymi ciągle Cię obdarowuje. No i rzeczywiście wymaga dużej powierzchni mieszkalnej.
 

annawes

Bywalec
Dołączył
21 Lipiec 2012
Posty
2 810
Punkty reakcji
101
Frasunek napisał:
Dlatego też w imię człowieczeństwa apeluje, żeby zamiast kupować sobie psa na miarę wybrać się do schroniska i przygarnąć jakiegoś mieszańca.
Wybacz, ale nie każdy chce mieszańca ze schroniska, choć to bardzo chwalebne...Skoro ktoś marzy o konkretnej rasie dlaczego ma brać innego psa?Ja zawsze chciałam Westa Teriera i też takiego kupiłam -co w tym złego?
Jesli inny człowiek weźmie psa ze schroniska to też dlatego, że tak wlaśnie chciał-prawda?-takiego psa wybrał.Nie mieszajmy do tego człowieczeństwa-to przesada.
 

Izy123

Nowicjusz
Dołączył
21 Październik 2013
Posty
16
Punkty reakcji
0
Mało sprecyzowane pytanie , każdy pies wymaga innych warunków . Z jednym trzeba dużo biegać , inny raczej lepiej aby nie przebywał w domu a jeszcze innemu cały czas wyłazi sierść . Niestety z większych psów raczej nie ma uniwersalnego.
 

Primawera

Bywalec
Dołączył
23 Grudzień 2013
Posty
809
Punkty reakcji
121
rzochyn napisał:
Mam zamiar kupić szczeniaka. Chcę szczeniaka, nie wiem jednak na jaką rasę się zdecydować. Jeżeli macie jakieś spostrzeżenia na temat tego jak psy danej rasy się zachowują w stosunku do innych zwierząt to chęcią je przeczytam. Zależy mi by pies nie był agresywny.
Psy rasy Golden Retrieve są przyjaźnie nastawione do ludzi, przywiazują sie do właściciela, akceptują inne zwierzęta, lubią kontakt z członkami rodziny. Ich łagodny charakter pozwala na wykorzystanie tych psów w dogoterapii dzieci.
Jednak jak to ze zwięrzetami są i problemy. Pies szybko rośnie, potrzebuje codziennych długich spacerów, musi być codziennie wyczesywany, a kąpiel w małej łazience może okazać się problemem. Jeśli masz małe mieszkanie i są dni że długo nie ma cie w domu, to odradzam tak dużego psa.
Psy te wymagają odpowiedniego wychowania aby nie zdominowały rodziny, ale wszystko zrekompensuje ich przesympatyczny charakter... :)

miniature-golden-retriever-puppies-for-sale01.jpg
 

ropucha_89

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2014
Posty
131
Punkty reakcji
6
Właściwie nie istnieje coś takiego, jak "pies agrsywny z powodu rasy". Każdego pieska można wychować, tylko właściciel musi być odpowiedni. Napisz może, jaka wielkość Cię interesuje, ile czasu możesz dziennie psu poświęcić, na jak długie spacery jesteś gotowy wychodzić, jakie cechy konkretnie Cię interesują.


inherentny napisał:
Niekoniecznie. Szczeniaka wychowasz od małego tak jak chcesz, ze schroniska pies nie zawsze jest pewny.
Czekaj...to w schronisku nie ma szczeniaków?
Są, ale nikoniecznie rasowe - a w każdym razie nikt ich rasy udowodnić nie może. A mimo wszystko dobrze jest wiedzieć, jakiej wielkości będzie pupil i czego można się po nim spodziewać.
 

Primawera

Bywalec
Dołączył
23 Grudzień 2013
Posty
809
Punkty reakcji
121
ropucha_89 napisał:
Właściwie nie istnieje coś takiego, jak "pies agrsywny z powodu rasy"
Są rasy psów, które uznane są za agresywne np: pit bull, buldog amerykański czy rottweiler.
Na ich posiadanie trzeba mieć zezwolenie.



Napisz może, jaka wielkość Cię interesuje

Autor napisał :) "Chciałbym jednak dużego psa więc wszelkiej maści jamniki itp odpadają."
 

ropucha_89

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2014
Posty
131
Punkty reakcji
6
Primawera napisał:
Właściwie nie istnieje coś takiego, jak "pies agrsywny z powodu rasy"
Są rasy psów, które uznane są za agresywne np: pit bull, buldog amerykański czy rottweiler.
Na ich posiadanie trzeba mieć zezwolenie.



Napisz może, jaka wielkość Cię interesuje

Autor napisał :) "Chciałbym jednak dużego psa więc wszelkiej maści jamniki itp odpadają."



Mam na myśli to, że dobrze poprowadzony pies jakiejkolwiek rasy nie będzie agresywny. No i nie sztuką jest z pudelka zrobić wściekłego wariata. Sama rasa to za mało, zasada jest taka - z każdym psem się da, ale nie z każdym właścicielem.

A wielkość... Określenia "duży" i "większy od jamnika" są jakoś tak mało konkretne. Objemuje pieski począwszy od takiego owczarka australijskiego, skończywszy na dogu niemieckim.
 

Primawera

Bywalec
Dołączył
23 Grudzień 2013
Posty
809
Punkty reakcji
121
ropucha_89 napisał:
dobrze poprowadzony pies jakiejkolwiek rasy nie będzie agresywny. No i nie sztuką jest z pudelka zrobić wściekłego wariata. Sama rasa to za mało, zasada jest taka - z każdym psem się da, ale nie z każdym właścicielem.
Mylisz pojęcia, wychowywanie, a nieprzewidywalny charakter, to dwie zupełnie inne sprawy. Wychowuje sie wszystkie psy, ale nie z każego da się zrobić potulnego baranka. Własnie z tych wzgledów konieczne sa pozwolenia dla ras agresywnych, a do pracy z dziećmi wybiera się rasy o przyjaznym nastawieniu. Jak słusznie zauwazyłaś podobnie jest z ludźmi.
 

ropucha_89

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2014
Posty
131
Punkty reakcji
6
Primawera napisał:
dobrze poprowadzony pies jakiejkolwiek rasy nie będzie agresywny. No i nie sztuką jest z pudelka zrobić wściekłego wariata. Sama rasa to za mało, zasada jest taka - z każdym psem się da, ale nie z każdym właścicielem.
Mylisz pojęcia, wychowywanie, a nieprzewidywalny charakter, to dwie zupełnie inne sprawy. Wychowuje sie wszystkie psy, ale nie z każego da się zrobić potulnego baranka. Własnie z tych wzgledów konieczne sa pozwolenia dla ras agresywnych, a do pracy z dziećmi wybiera się rasy o przyjaznym nastawieniu. Jak słusznie zauwazyłaś podobnie jest z ludźmi.
Nie mam na myśli nieprzewidywalnego charaktery. Różne rasy są hodowane do różnych zadań - logiczne, że nie każdy piesek nadaje się do pracy z dziećmi. Ale np. taki "świniopies" to w większości przyjacielskie, urocze zwierze, a wzbudza w ludziach dreszcz przerażenia, bo przecież "rasa agresywna". Wcale nie agresywna, tylko z dużą siłą i tyle.
 

Primawera

Bywalec
Dołączył
23 Grudzień 2013
Posty
809
Punkty reakcji
121
ropucha_89 napisał:
taki "świniopies" to w większości przyjacielskie, urocze zwierze, a wzbudza w ludziach dreszcz przerażenia, bo przecież "rasa agresywna". Wcale nie agresywna, tylko z dużą siłą i tyle.
Ja wspominałam o psach agresywnych typu Pit Bull Terier. Są to psy, u których wystepują cechy do nieodpartej walki pomimo bólu.
Pies ten jest uznawany za jedną z najniebezpieczniejszych ras psów i dlatego własnie ich hodowla jest zakazana lub narzucony jest wymóg rejestracji. I nie sa to psy pasterskie.
Moze przekonają Cie statystyki.
Za 61% śmiertelnych pogryzień ludzi w USA w 2012 roku, było odpowiedzialna własnie ta rasa.
 

rzokien

Nowicjusz
Dołączył
2 Luty 2011
Posty
62
Punkty reakcji
13
Oczywiście psy bez rodowodów również mnie interesują w tym te ze schroniska oraz te które ludzie chcą oddać.



ropucha_89 napisał:
Napisz może, jaka wielkość Cię interesuje, ile czasu możesz dziennie psu poświęcić, na jak długie spacery jesteś gotowy wychodzić, jakie cechy konkretnie Cię interesują.
Pies cały dzień byłby wśród ludzi. Podwórko mam duże. Zależy mi na tym aby był łagodny - zarówno względem ludzi jak i innych zwierząt. Co do wielkości to konkretnie - psy wielkości husky tzn. te największe.
 
Status
Zamknięty.
Do góry