Mam rozmazany obraz na jedym oku

Krisior

Nowicjusz
Dołączył
23 Marzec 2014
Posty
10
Punkty reakcji
0
Witam . Mam poważny problem . Po około 3 dniach zauważyłem ,że gdy przymknę jedno oko mianowicie lewe to na prawym cały obraz mam rozmazany , natomiast na lewym widzę wszystko dokładnie.Gdy patrze na parze oczu to wydaje mi się ,że widzę wszystko. Co to może być ? Ciężko do tego mi się przyzwyczaić do tego . Czy to może być wada? Czy jakiś jednorazowy uraz ?
 

Krisior

Nowicjusz
Dołączył
23 Marzec 2014
Posty
10
Punkty reakcji
0
ropucha_89 napisał:
To może być doskonały powód, by odwiedzić okulistę :)
Tak ,ale boję się ,że może to być wada . Chciałbym wiedzieć czy inni ludzie mieli podobny przypadek do mojego
 
M

MacaN

Guest
Ja widzę normalnie na każde oko, więc odwiedź okulistę. Nie uszkodziłeś sobie w żaden sposób tego oka ?
 

Krisior

Nowicjusz
Dołączył
23 Marzec 2014
Posty
10
Punkty reakcji
0
MacaN napisał:
Ja widzę normalnie na każde oko, więc odwiedź okulistę. Nie uszkodziłeś sobie w żaden sposób tego oka ?
Nie wiem , nie przypominam sobie . Jechać jutro do okulisty czy dzisiaj na ostry dyżur?
 
M

MacaN

Guest
Do okulisty. Spokojnie, nie pali się. Sam napisałeś, że to już kilka dni.
 

Krisior

Nowicjusz
Dołączył
23 Marzec 2014
Posty
10
Punkty reakcji
0
MacaN napisał:
Do okulisty. Spokojnie, nie pali się. Sam napisałeś, że to już kilka dni.
Tak , dziwnie mi się patrzyło (dziwne uczucie) . Wczoraj odkryłem ,że gdy przymknę lewe oko to na prawym mam rozmazany obraz.Boję się bo , ćwiczę sport(piłka nożna), gram w gry komputerowe (e-sport ,może słyszałeś) i po prostu boję się ,że mogę cokolwiek z tych rzeczy stracić . Różnych ludzi słyszałem opinie
 

Primawera

Bywalec
Dołączył
23 Grudzień 2013
Posty
809
Punkty reakcji
121
Krisior napisał:
Myślisz ,że może to być objawy odwarstwawienia siatkówki?
Trudno wyrokowac na podstawie kilku zdan opisu, musisz miec dobrze przebadane oczy, bo powodów takiego stanu moze byc dużo więcej, tym bardziej, że jesteś sportowcem. Do okulisty jak najszybciej i nie ma co się licytować.
 

Krisior

Nowicjusz
Dołączył
23 Marzec 2014
Posty
10
Punkty reakcji
0
Primawera napisał:
Myślisz ,że może to być objawy odwarstwawienia siatkówki?
Trudno wyrokowac na podstawie kilku zdan opisu, musisz miec dobrze przebadane oczy, bo powodów takiego stanu moze byc dużo więcej, tym bardziej, że jesteś sportowcem. Do okulisty jak najszybciej i nie ma co się licytować.
Zdecydowałem się ,że jutro pójdę do okulisty . Myślę ,że jeden dzień różnicy mi nie zrobi. Poza tym ,jak szukałem to strasznie ciężko jest znaleźć ostry dyżur w Warszawie
 

Primawera

Bywalec
Dołączył
23 Grudzień 2013
Posty
809
Punkty reakcji
121
Krisior napisał:
Poza tym ,jak szukałem to strasznie ciężko jest znaleźć ostry dyżur w Warszawie
Chyba żartujesz.


Ostry dyżur okulistyczny - NFZ / www.ostredyzury.pl


Ostry dyżur okulistyczny - województwo Mazowieckie

W związku ze zmianą zasady tzw. ostrych dyżurów, w Warszawie i okolicach każdy szpital posiadający Szpitalną Izbę Przyjęć (SIP) czy Szpitalnego Oddziału Ratunkowego (SOR) jest zobowiązany do świadczenia 24 godzinnej pomocy zgłaszającym się pacjentom.

http://www.ostredyzury.pl/pomoc-medyczna-mazowieckie/155-ostry-dyzur-okulistyczny-nfz.html


A tu dyzury pełni prywatna placówka.

http://www.dyzurokulistyczny.net/ostry-dyzur/
 
Dołączył
25 Marzec 2012
Posty
1 108
Punkty reakcji
186
Krisior napisał:
Po około 3 dniach zauważyłem
Po około 3 dniach od czego? Jakieś wydarzenie, czy coś?

Może być jednorazowy uraz, infekcja, jeśli się czegoś nabawiłeś, a jeśli to trwa dłużej niż trzy dni, tylko niekoniecznie zdawałeś sobie z tego sprawę, że stopniowo widzisz gorzej.
Ma ktoś u Ciebie w najbliższej rodzinie wadę wzroku? Jaką?
 

Krisior

Nowicjusz
Dołączył
23 Marzec 2014
Posty
10
Punkty reakcji
0
Czarny Lokaj napisał:
Po około 3 dniach zauważyłem
Po około 3 dniach od czego? Jakieś wydarzenie, czy coś?

Może być jednorazowy uraz, infekcja, jeśli się czegoś nabawiłeś, a jeśli to trwa dłużej niż trzy dni, tylko niekoniecznie zdawałeś sobie z tego sprawę, że stopniowo widzisz gorzej.
Ma ktoś u Ciebie w najbliższej rodzinie wadę wzroku? Jaką?
Dzisiaj byłem u okulisty , sprawdził mnie i w zasadzie nic nie mam . Sprawdził mnie na tym urządzeniu okulistycznym i powiedział,że mam przekrwione spojówki ,ale to alergiczne (Mam alergie na roztocza). Przypisał mi 2 rodzaje kropli na oczy. Mam nadzieje ,że to minie i ,że to nie żadna wada . Może być wada jednego oka?
 
Dołączył
25 Marzec 2012
Posty
1 108
Punkty reakcji
186
Zadałam Ci parę pytań. Oczekuję na nie odpowiedzi.

Po tym jak skończą Ci się krople i tak musisz się wybrać na wizytę kontrolną.Wtedy poproś o ponowne przebadanie wzroku.
Są wady wzroku, które mogą dotyczyć tylko jednego oka, jak astygmatyzm, który w dużej mierze jest dziedziczny.
 

Primawera

Bywalec
Dołączył
23 Grudzień 2013
Posty
809
Punkty reakcji
121
Krisior napisał:
Dzisiaj byłem u okulisty , sprawdził mnie i w zasadzie nic nie mam . Sprawdził mnie na tym urządzeniu okulistycznym i powiedział,że mam przekrwione spojówki ,ale to alergiczne
Mądra decyzja. Jednak urządzenie okulistyczne - to bardzo ogólne pojęcie. Czy lekarz mierzył ci ciśnienie gałek ocznych, czy badał ostrość wzroku i pole widzenia, czy miałeś podany środek na rozszerzenie źrenic i jak kolega wyżej - zapytam czy byłes badany pod kątem astygmatyzmu ?
 

Krisior

Nowicjusz
Dołączył
23 Marzec 2014
Posty
10
Punkty reakcji
0
Nie znam się na urządzeniach okulistycznych . Mogę jedynie powiedzieć ,że to urządzenie jedynie sprawdzało moje oczy, czyli światło na oczy i Pani okulistka patrzyła co nie tak. Miałem między innymi kultową tabliczkę z literkami no i + ,że dawała mi jakąś książkę i przybliżała/oddalała i pytała się kiedy mam rozmazany obraz . To wszystko co było na "zabiegu".Odpowiadając na wasze pytania : U mnie w rodzinie nikt nie miał ,żadnych problemów wzrokowych , jedynie na starość.Nie wiem czy to jest infekcja ,czy jednorazowy uraz , czy może wada , może tego nie czułem ,że pogarsza mi się wzrok . To dziwne ,że nagle tak się dzieje tylko i wyłącznie w jednym oku . Mam dodatkowe pytanie , czy takie coś może być przez komputer? Tylko jedno oko?
 
Dołączył
25 Marzec 2012
Posty
1 108
Punkty reakcji
186
Takie coś może być na jedno oko i przez komputer, ale w Twoim przypadku obstawiałabym tę Twoją alergię lub infekcję.
Nie będę się tu bawić we wróżkę, tak jak pisałam wcześniej, po tygodniu przyjmowania kropli (bo krople do oczu się przyjmuje zwykle tydzień, chyba, że lekarz Ci zalecił inaczej) i potem udaj się na kolejne badanie. Wtedy będzie można orzec co się dzieje.

Byłeś u lekarza rodzinnego?
Choroby gardła objawiają się czasem infekcją oka.
 

Krisior

Nowicjusz
Dołączył
23 Marzec 2014
Posty
10
Punkty reakcji
0
Nie , byłem u specjalisty. Mogę dodać ,że w sobotę czyściłem cały dom ,różnymi tłuszczami. Od tego może powstać infekcja? Ile taka infekcja trwa?Dosyć długo siedzę przed komputerem ,więc nie wykluczam tezy ,że to przez komputer. A i pytanko , czy ta Pani ,która mnie sprawdzała wykluczyła ,że to może być wada ? Chodzi mi to czy przez to urządzenie można było zauważyć wadę?
 
Do góry