kredki, farby i inne artykuły plastyczne

D

Dorka123

Guest
Co polecacie dla przedszkolaka? Jakie kredki, farby, flamastry itp.? Chcę, żeby dobrze malowały/rysowały, oczywiscie żeby były bezpieczne dla dzieci i w miarę możliwości dały się sprać z ubrań ;)
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
Ekologiczne kredki świecowe. Są drogie, myślę jednak, że warto zainwestować. Podobnie będzie z klejem, farbami oraz markerami. Niestety jak się zbierze taki komplet to zapłacisz ze to w sumie ponad 100 zł. Trzeba więc sobie postawić pytanie czy możesz sobie pozwolić na taki wydatek.
 

jaka29

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2008
Posty
1 128
Punkty reakcji
2
U nas na początku króluje marka Bambino. Mój syn bardzo lubi kolorować ale musi mieć do tego dobre, grube, miękkie kredki i stąd decyzja o tym że będą to kredki Bambino. Zresztą oni mają szeroką gamę produktów biurowych dla dzieci.
 

madzia_a

Nowicjusz
Dołączył
24 Październik 2012
Posty
178
Punkty reakcji
10
Wiek
38
Gressil napisał:
Ekologiczne kredki świecowe. Są drogie, myślę jednak, że warto zainwestować. Podobnie będzie z klejem, farbami oraz markerami. Niestety jak się zbierze taki komplet to zapłacisz ze to w sumie ponad 100 zł. Trzeba więc sobie postawić pytanie czy możesz sobie pozwolić na taki wydatek.
Całkowicie się zgadzam.
Jeśli dziecko sporo maluje to warto zainwestować w taki porządniejsze.
 

jaka29

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2008
Posty
1 128
Punkty reakcji
2
Dla mnie kredki grube Bambino to bardzo dobra inwestycja vo one się tak nie łamią. Nawet jak upadną na podłogę z wysokości to nie ma tak że po zastruganiu wciąż irysik odpada. Nie one naprawdę jak na pierwsze kredki są idealne.
 
D

Dorka123

Guest
Na czym polega ekologiczność kredek, bo nie rozumiem? jaka jest jakość takich produktów i efekt końcowy (kolory, faktury)?

Kredki bambino znam bardzo dobrze, kto nie zna ;) Flamastry tez mają? Nie wiedziałam, poszukam :) Za to kupiłam dzisiaj ich farby, w tym złotą i srebrną, ale będą pisanki :D
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
Dorka123 napisał:
Na czym polega ekologiczność kredek, bo nie rozumiem?
Są produkowane z naturalnych i nietoksycznych ekologicznych materiałów. Zazwyczaj z soi w połączeniu z naturalnymi barwnikami.
 
D

Dorka123

Guest
i jak rysują? są miękkie? kolory nasycone? wiem, że jeśli kolorów nie widać odpowiednio wyraźnie to dzieci się wściekają ;) nawet w szkole na listach wyprawkowych dostajemy prośbę o kupienie miękkich kredek, najczęściej bambino właśnie, bo czerwony to ma być czerwony, a nie różowy itd.
 

Bal_lerina

Nowicjusz
Dołączył
5 Grudzień 2011
Posty
183
Punkty reakcji
1
Miasto
polska
Odkryłam ostatnio kredki wykręcane - moja mała uwielbia, bo nie trzeba ich temperować są miękkie, ale też cienko rysują :)
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
Dorka tego Ci nie powiem ponieważ z takich kredek korzystały dzieci mojego znajomego. Ja tych rysunków nie widziałem.
 

madzia_a

Nowicjusz
Dołączył
24 Październik 2012
Posty
178
Punkty reakcji
10
Wiek
38
A słuchajcie..co możecie podpowiedzieć w sprawie kredek dla dziecka które ma 14 miesięcy? Wiadomo że bardziej tutaj chodzi dopiero o zabawę w malowanie..ale może macie coś sprawdzonego..coś co łatwo trzyma się w takiej małej łapce..tak żeby było dziecku wygodnie chwycić..no i coś co w razie wkładania do buzi nie otruje dziecka :p
 

jaka29

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2008
Posty
1 128
Punkty reakcji
2
U nas wprost przedszkolanki każą kupować kredki "grubaski" babmino bo właśnie ich kolory są mocno nasycone, ryskują łatwo i rączka dziecka się tak nie męczy. No i te kredki zawsze na długo, długo wtarczają u starszaka ma je przez cały rok szkolny. Więc to spora oszczędność.
 
D

Dorka123

Guest
wykręcane u nas niestety zostały połamane w ciągu 2 dni ;)
a dla małych dzieci polecam własnie te grube bambino, łatwiej je dziecku utrzymać i później nie ma problemów z prawidłowym trzymanie ołówków, długopisów itp.
 

samba_mamba

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2011
Posty
1 021
Punkty reakcji
17
Miasto
Oświęcim
A kupowała któraś z Was może całe zestawy? Córka mówiła mi, że dzieci zestawy mają. Jak coś takiego wygląda? Co w nich jest? Dzień Dziecka blisko. :)
 
D

Dobrawa

Guest
Wydaje mi się, że Bambino to najbardziej znana marka kredek właśnie ze względu na ich jakość. Te grube są świetne jakościowo, a do tego z postaciami z bajek więc dzieciaki je uwielbiają. U nas w szkole w każdej wyprawce klasowej czy świetlicowej są wypisane kredki Bambino. A co do zestawów to moja koleżanka do przedszkola niedawno kupowała dla najmlodszych i wygląda to tak:

1701-bambino_zestaw_plastyczny.jpg


Ale to tylko przykładowe, bo na necie jest ich dużo więcej. Ja ostatnio oddzielnie kupowałam do szkoly, to poza tym co na zdjęciach jeszcze bloki zwykle i kolorowe. Piórnik i nawet śniadaniówkę i bidon. Można u nich dostać nawet plecaki, które jakością niesamowicie róznią się od tych podróbek co są do kupienia na bazarach.
 

samba_mamba

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2011
Posty
1 021
Punkty reakcji
17
Miasto
Oświęcim
No właśnie wypatrzyłam sklep z tymi cudami ostatnio i nawet już co nieco zakupiłam. Obiecałam młodej, że jak będzie grzeczna to dostanie na kolejny rok szkolny plecak z Violettą! :D Póki co ma całe mnóstwo rzeczy z wróżkami. :)
 

jaka29

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2008
Posty
1 128
Punkty reakcji
2
Fajny ten sklep co podaliście. Można wszystko kupić i ja myślę że z wyborem plecaka będzie największy problem :) tyle serii jak tam to ja jeszcze nie widziałam..
 

Biedronka123

Nowicjusz
Dołączył
20 Luty 2014
Posty
30
Punkty reakcji
0
zrób farby sama, bedziesz ich miala duzo, tanio, i beda bezpieczne dla dzieciaka
 
D

Dobrawa

Guest
Ja nie wiem jak samemu zrobić farby. Poza tym chociażby Bambino sa zdrowe dla dziecka. Wolę postawić na takie rzeczy sprawdzone niz kombinować. Poza tym jak np masz pomysł na zrobienie kredek ? Dla mnie mam już kredki i farby, które spełniają moje wymagania.
 
Do góry