JHWH a Jezus

vengo

Nowicjusz
Dołączył
28 Maj 2009
Posty
663
Punkty reakcji
0
7Teen napisał:
.twierdzisz ze JHWH to późniejszy Jezus........twierdzenie oparłeś na określeniu "skale"....jakoby określenie to, przynależało jednie do Boga JHWH i identyfikowało Boga Starotestamentowego z Nowotestamentowm Synem czyli Bogiem ze Starego Testamentu......jest to niebiblijne..
To nie jest biblijne? Czy Ja to wymyśliłem?

Ja tylko wskazuję na biblijny fakt, gdzie Bóg łączy Jezusa Chrystusa do skały/opoki, która oznacza Jehowę. Bóg pokazuje nam, że Jezus Chrystus jest tą Skałą/Opoką, do której król Dawid płakał w Księdze Psalmów 28:1:
"(1) Psalm Dawidowy. Do ciebie, Panie [Jehowa]! wołam, skało moja! nie milcz na wołanie moje, bym snać, jeźli mi się nie ozwiesz, nie stał się podobnym zstępującym do grobu."

Jezus Chrystus jest tą Skałą/Opoką, którą znajdujemy w Księdze Psalmów 62:
(2) Tylko na Boga spolega dusza moja, od niegoć jest zbawienie moje. (3) Tylkoć on jest skałą moją i wybawieniem mojem, twierdzą moją; przeto się bardzo nie zachwieję.
podając te wesy co chcesz udowodnić? oba mają numer[9967] i odnoszą się do Boga JHWH
 

7Teen

Nowicjusz
Dołączył
18 Wrzesień 2012
Posty
355
Punkty reakcji
2
Wiek
46
Miasto
New York
vengo napisał:
.twierdzisz ze JHWH to późniejszy Jezus........twierdzenie oparłeś na określeniu "skale"....jakoby określenie to, przynależało jednie do Boga JHWH i identyfikowało Boga Starotestamentowego z Nowotestamentowm Synem czyli Bogiem ze Starego Testamentu......jest to niebiblijne..
To nie jest biblijne? Czy Ja to wymyśliłem?

Ja tylko wskazuję na biblijny fakt, gdzie Bóg łączy Jezusa Chrystusa do skały/opoki, która oznacza Jehowę. Bóg pokazuje nam, że Jezus Chrystus jest tą Skałą/Opoką, do której król Dawid płakał w Księdze Psalmów 28:1:
"(1) Psalm Dawidowy. Do ciebie, Panie [Jehowa]! wołam, skało moja! nie milcz na wołanie moje, bym snać, jeźli mi się nie ozwiesz, nie stał się podobnym zstępującym do grobu."

Jezus Chrystus jest tą Skałą/Opoką, którą znajdujemy w Księdze Psalmów 62:
(2) Tylko na Boga spolega dusza moja, od niegoć jest zbawienie moje. (3) Tylkoć on jest skałą moją i wybawieniem mojem, twierdzą moją; przeto się bardzo nie zachwieję.
podając te wesy co chcesz udowodnić? oba mają numer[9967] i odnoszą się do Boga JHWH



Dziękuje za udowodnienie mojego punktu widzenia.
 

vengo

Nowicjusz
Dołączył
28 Maj 2009
Posty
663
Punkty reakcji
0
7Teen napisał:
Próbując obronić swoją doktrynę, argumentowałes że słowo Skała [H6697 i H5553] identyfikuje się z innymi postaciami biblijnymi [z wyjątkiem Boga: Jehowy i Jezusa] jednak nie byłes w stanie tego udowodnić dowodami biblijnymi. Sprawa zamknięta.

A to tylko jeden z wielu dowodów, że Jezus jest Bogiem.
odrób lekcje i nie absorbuj mnie;
[6697]..SKAŁA odnoszące się do Boga JHWH..;{Ps.62:2,3 i Ps.28:1}
[6697]..SKAŁA odnoszące się do innych bogów {Powt.Pr.32:37}

------
[5553]---odnośnie Boga JHWH
[5553]--- odnośnie bóstwom Sancheriba{Iż.31:9}

7Teen napisał:
Dziękuje za udowodnienie mojego punktu widzenia.
nie dziękuj ponieważ nie udowadniasz nic poza tym ze Bog to Bóg a Syn to Syn.....tak jak usiłuje ci to wyjasnić Biblia ...że jest Bóg bogów.......
 

7Teen

Nowicjusz
Dołączył
18 Wrzesień 2012
Posty
355
Punkty reakcji
2
Wiek
46
Miasto
New York
nie dziękuj ponieważ nie udowadniasz nic poza tym ze Bog to Bóg a Syn to Syn.....tak jak usiłuje ci to wyjasnić Biblia ...że jest Bóg bogów.......
Opoka nazwano inne postacie biblijne
Poprosiłem cię od tygodni bez skutku; daj mi jedną nazwę postaci biblijnej [z twojego twierdzenia, istnieje więcej niż jedna], z wyjątkiem Boga, która jest związana z słowem H5553 lub H6697.
Nie możesz dostarczyć, ponieważ nie ma innych.
 

Davidas

Ten Nieznośny
Dołączył
4 Styczeń 2013
Posty
342
Punkty reakcji
50
Wiek
38
vengo napisał:
[6697]..SKAŁA odnoszące się do innych bogów {Powt.Pr.32:37}
Zgadza się "skała" odnosi się do innych bogów. Ale tam jest wyraźnie mowa o fałszywych bogach, czyli o fałszywej skale. Taki jest nacisk, fałszywe bóstwo=fałszywa skała. Stąd słowo "ich" - ich bogowie, ich skała. Zrównanie jej ze skałą Bożą jest bluźnierstwem - jeśli oczywiście wierzysz w Boga Jedynego i nie jesteś zwolennikiem wielobóstwa. Kontekst daje nam jasno do zrozumienia o czym Bóg nas w tym fragmencie chce poinformować. Nie wyrywaj z kontekstu ;)
Walka na pojedyncze słowa bez spojrzenia na szerszy kontekst i przede wszystkim zrozumienia go, może być zgubne w czytaniu Biblii. :)

[6697]..SKAŁA odnoszące się do Boga JHWH..;{Ps.62:2,3 i Ps.28:1}
[6697]..SKAŁA odnoszące się do innych bogów {Powt.Pr.32:37}
Różnica jest zasadnicza.
Pierwsze słowo to "tzuri" czyli "skało moja" w odniesieniu do Boga.
Drugie - "tzur" czyli po prostu "skała". I nie występuje ono tutaj jako "moja" z podanych Psalmów lub w podobnym znaczeniu czyli człowieka wierzącego w Boga Jedynego JHWH. Z kontekstu wynika, że dotyczy bóstw nierealnych w sensie biblijnym. Chociaż jedno i drugie oznacza skałę, to w podanym kontekście słowa te nie są tożsame.
Jeśli przyjąć, że to jest to samo, oznaczałoby to, iż czytający Biblię powinien wierzyć w istnienie "innych bogów". Ale to przeczy dalszej części z Pwt 32. Dlatego nie wchodzi w grę.
 

7Teen

Nowicjusz
Dołączył
18 Wrzesień 2012
Posty
355
Punkty reakcji
2
Wiek
46
Miasto
New York
----dlaczego twierdzisz ze Jan został zbawiony w łonie matki?.....czy czasem nie po ofierze złożonej przez Jezusa nastąpiło odpuszczenie grzechów?.....czyzby Jan nie był snem ludzkim? ze go nie obejmowala OFIARA za grzec Adamowy?
Jezus NIE dokonał odkupienia za grzechy, około 2000 lat temu [w 33 ne] jak to korporacja świadków jehowy naucza. Dlatego masz błędne rozumienie.
 

vengo

Nowicjusz
Dołączył
28 Maj 2009
Posty
663
Punkty reakcji
0
Davidas napisał:
[6697]..SKAŁA odnoszące się do innych bogów {Powt.Pr.32:37}
Zgadza się "skała" odnosi się do innych bogów. Ale tam jest wyraźnie mowa o fałszywych bogach, czyli o fałszywej skale. Taki jest nacisk, fałszywe bóstwo=fałszywa skała. Stąd słowo "ich" - ich bogowie, ich skała. Zrównanie jej ze skałą Bożą jest bluźnierstwem - jeśli oczywiście wierzysz w Boga Jedynego i nie jesteś zwolennikiem wielobóstwa. Kontekst daje nam jasno do zrozumienia o czym Bóg nas w tym fragmencie chce poinformować. Nie wyrywaj z kontekstu ;)Walka na pojedyncze słowa bez spojrzenia na szerszy kontekst i przede wszystkim zrozumienia go, może być zgubne w czytaniu Biblii. :) [6697]..SKAŁA odnoszące się do Boga JHWH..;{Ps.62:2,3 i Ps.28:1}[6697]..SKAŁA odnoszące się do innych bogów {Powt.Pr.32:37}
Różnica jest zasadnicza.Pierwsze słowo to "tzuri" czyli "skało moja" w odniesieniu do Boga.Drugie - "tzur" czyli po prostu "skała". I nie występuje ono tutaj jako "moja" z podanych Psalmów lub w podobnym znaczeniu czyli człowieka wierzącego w Boga Jedynego JHWH. Z kontekstu wynika, że dotyczy bóstw nierealnych w sensie biblijnym. Chociaż jedno i drugie oznacza skałę, to w podanym kontekście słowa te nie są tożsame.Jeśli przyjąć, że to jest to samo, oznaczałoby to, iż czytający Biblię powinien wierzyć w istnienie "innych bogów". Ale to przeczy dalszej części z Pwt 32. Dlatego nie wchodzi w grę.

dyskusja nie dotyczy nazwania Boga "SKALA""'--------lecz zrównanie Ojca i Syna jako jednego Boga tzn.Dwojca w jednej osobie.....stad moja opozycja.
Ps.słowo Skala ,użyto zarówno do bóstw jak i do Boga.....chodzi o opoke jaka ludzie wybierają ........moja OPOKA jest JEDEN BOG JHWH .......który przez swojego POMAZANCA wspomniał na ludzkość i umożliwił mi przez złożony okup [śmierć ofiarna Syna] życie wieczne jeśli w ta ofiarę uwierzę .punto!

7Teen napisał:
nie dziękuj ponieważ nie udowadniasz nic poza tym ze Bog to Bóg a Syn to Syn.....tak jak usiłuje ci to wyjasnić Biblia ...że jest Bóg bogów.......
Opoka nazwano inne postacie biblijne
Poprosiłem cię od tygodni bez skutku; daj mi jedną nazwęvedi postaci biblijnej [z twojego twierdzenia, istnieje więcej niż jedna], z wyjątkiem Boga, która jest związana z słowem H5553 lub H6697. Nie możesz dostarczyć, ponieważ nie ma innych.vedi post powyżej
Ps.nie moja wina ze nie rozumiesz odpowiedzi.......
 

irish

Nowicjusz
Dołączył
30 Marzec 2008
Posty
542
Punkty reakcji
5
7Teen napisał:
Naprawdę? Możesz zacząć tutaj przyjacielu: Korporacje Świadków Jehowy
Korporacje Prawne działające na rzecz Towarzystwa Strażnica znam i ich działaność popieram całym sercem. trzeba się wyrażać bardziej precyzyjnie kolego
 

Davidas

Ten Nieznośny
Dołączył
4 Styczeń 2013
Posty
342
Punkty reakcji
50
Wiek
38
vengo napisał:
dyskusja nie dotyczy nazwania Boga "SKALA""'--------lecz zrównanie Ojca i Syna jako jednego Boga tzn.Dwojca w jednej osobie.....stad moja opozycja.
Ps.słowo Skala ,użyto zarówno do bóstw jak i do Boga.....chodzi o opoke jaka ludzie wybierają ........moja OPOKA jest JEDEN BOG JHWH .......który przez swojego POMAZANCA wspomniał na ludzkość i umożliwił mi przez złożony okup [śmierć ofiarna Syna] życie wieczne jeśli w ta ofiarę uwierzę .punto!
Właśnie o tym pisałem. Stawiasz na równi opokę Bożą i pogańskich bogów. Przykład, który podałeś jest pod tym względem niewłaściwy. A zatem, nie można owe dwa wersety zestawiać obok siebie w sensie takim, jakim to uczyniłeś. W Biblii masz Opokę Prawdziwą i opokę fałszywą. Bóg mówi jasno i wyraznie, że nadzieja pokładana we fałszywych bogach a co za tym idzie opieranie się na fałszywej skale jest pozbawione jakiegokolwiek sensu. Dlaczego? Bo ci bogowie nie przyjdą człowiekowi z pomocą ponieważ najzwyczajniej w świecie - nie istnieją. Ich po prostu nie ma. Opierać się na nich, to tak naprawdę opierać się na niczym. Stąd dalsze słowa z Pwt:

"37 I powie: "A gdzież ich bogowie,
opoka, do której się uciekali?
38 Ci, co zjadali tłuste ich żertwy
i wino pili z ich płynnych ofiar?
Niech wstaną i niech wam pomogą,
niech staną się waszą obroną.
39 Patrzcie teraz, że Ja jestem, Ja jeden,
i nie ma ze Mną żadnego boga.
Ja zabijam i Ja sam ożywiam,
Ja ranię i Ja sam uzdrawiam,
że nikt z mojej ręki nie uwalnia."
(Pwt 32, 37-39)

Albo w Ozeasza:
"7 Mój lud jest skłonny
odpaść ode Mnie -
wzywa imienia Baala,
lecz on im nie przyjdzie z pomocą."
(Oz 11, 7)

Co do Chrystusa, o którym wspomniałeś :

"1 Nie chciałbym, bracia, żebyście wiedzieli, że nasi ojcowie wszyscy, co prawda zostawali pod obłokiem, wszyscy przeszli przez morze 2 i wszyscy byli ochrzczeni w [imię] Mojżesza, w obłoku i w morzu; 3 wszyscy też spożywali ten sam pokarm duchowy 4 i pili ten sam duchowy napój. Pili zaś z towarzyszącej im duchowej skały, a ta skała - to był Chrystus. 5 Lecz w większości z nich nie upodobał sobie Bóg; polegli bowiem na pustyni. 6 Stało się zaś to wszystko, by mogło posłużyć za przykład dla nas, abyśmy nie pożądali złego, tak jak oni pożądali. 7 Nie bądźcie też bałwochwalcami jak niektórzy z nich, według tego, co jest napisane: Zasiadł lud, by jeść i pić, i powstali, by się oddawać rozkoszom." (1Kor 10, 1-7)


"8 Kapłani nie mówili: "Gdzie jest Pan?" Uczeni w Piśmie nie uznawali Mnie; pasterze zbuntowali się przeciw Mnie; prorocy głosili wyrocznie na korzyść Baala i chodzili za tymi, którzy nie dają pomocy. 9 Dlatego będę nadal prowadził spór z wami - wyrocznia Pana - i dzieci waszych dzieci będę oskarżał. 10 Przejdźcie na brzegi Kittim i zobaczcie, poślijcie do Kedaru i zbadajcie starannie, czy stało się tam coś podobnego? 11 Czy jakiś naród zmienił swoich bogów? A ci przecież nie są wcale bogami! Mój zaś naród zamienił swoją Chwałę na to, co nie może pomóc.

12 Niebo, niechaj cię na to ogarnie osłupienie,
groza i wielkie drżenie! - wyrocznia Pana.
13 Bo podwójne zło popełnił mój naród:
opuścili Mnie, źródło żywej wody,
żeby wykopać sobie cysterny,
cysterny popękane,
które nie utrzymują wody.

14 Czy Izrael jest może sługą albo niewolnikiem z urodzenia? Dlaczego stał się łupem, 15 nad którym ryczą lwy, wydając swój głos? Zamieniono ziemię jego w pustkowie, jego spalone miasta zostały pozbawione mieszkańców. 16 Nawet synowie Nof i Tachpanches ostrzygli ci głowę. 17 Czy nie sprawiło tego twoje odstępstwo od Pana, Boga twego, <gdy On prowadził cię w drodze?>

18 A teraz po co chodzisz do Egiptu,
aby pić wodę z Nilu?
Po co chodzisz do Asyrii,
aby pić wodę z Rzeki?
19 Twoja niegodziwość cię karze, a twoje niewierności cię osądzają. Wiedz zatem i przekonaj się,
jak przewrotne i pełne goryczy jest to, że opuściłaś Pana, Boga swego, a nie odczuwałaś lęku przede Mną -
wyrocznia Pana Zastępów."
(Jr 2, 8-19)

"7 Nadeszła [tam] kobieta z Samarii, aby zaczerpnąć wody. Jezus rzekł do niej: "Daj Mi pić!" 8 Jego uczniowie bowiem udali się przedtem do miasta dla zakupienia żywności. 9 Na to rzekła do Niego Samarytanka: "Jakżeż Ty będąc Żydem, prosisz mnie, Samarytankę, bym Ci dała się napić?" Żydzi bowiem z Samarytanami unikają się nawzajem. 10 Jezus odpowiedział jej na to: "O, gdybyś znała dar Boży i [wiedziała], kim jest Ten, kto ci mówi: "Daj Mi się napić" - prosiłabyś Go wówczas, a dałby ci wody żywej". 11 Powiedziała do Niego kobieta: "Panie, nie masz czerpaka, a studnia jest głęboka. Skądże więc weźmiesz wody żywej? 12 Czy Ty jesteś większy od ojca naszego Jakuba, który dał nam tę studnię, z której pił i on sam, i jego synowie i jego bydło?" 13 W odpowiedzi na to rzekł do niej Jezus: "Każdy, kto pije tę wodę, znów będzie pragnął. 14 Kto zaś będzie pił wodę, którą Ja mu dam, nie będzie pragnął na wieki, lecz woda, którą Ja mu dam, stanie się w nim źródłem wody wytryskającej ku życiu wiecznemu". 15 Rzekła do Niego kobieta: "Daj mi tej wody, abym już nie pragnęła i nie przychodziła tu czerpać"." (J 4, 7-15)


Jaką opoką/skałą według Ciebie jest Chrystus?
 

vengo

Nowicjusz
Dołączył
28 Maj 2009
Posty
663
Punkty reakcji
0
.


',,',,,',,,,.,.,.
David!,,,,,piszesz rzeczy właściwe......ja nie zaprzeczam..........NIE PODEJMUJUĘ dyskusji z oczywistym przekazem.................wiec powtarzam...oponuje jedynie na post z 9 grud.16:50 napisany przez kolegę 7 Teen.....
twierdzi on ze--słowem "skala"biblia posłużyła sie WYŁĄCZNIE odnośnie Boga i Syna,tym samym objawia iż;Bóg JHWH to Syn Jezus
zilustrował to tym wykresem----Bóg=Syn=Skala (opoka)......czyli Dwojca.........

Jest to absurd z którym nie zgadzam sie.....wiec udowadniam,ze w Biblii słowem "skala"nazwano rownież inne postacie.( tylko ten kontekst mnie interesuje)...BÓG to BOG a SYN to SYN.

Bądź uprzejmy i zapoznaj sie z tym postem (9 grud.16.50)a następnie,odnieś sie do moich wypowiedzi.pozd.

7Teen napisał:
"korporacja świadków jehowy"?
nie znam
Naprawdę? Możesz zacząć tutaj przyjacielu: Korporacje Świadków Jehowy ---- -> http://en.wikipedia.org/wiki/Corporations_of_Jehovah's_Witnesses
....wymień mi ,które z religi swiata nie sa korporacjami(osoba prawna)..........może twoja nie ma statutu prawnego...?stad ten twój dyskomfort religijny?

7Teen napisał:
----dlaczego twierdzisz ze Jan został zbawiony w łonie matki?.....czy czasem nie po ofierze złożonej przez Jezusa nastąpiło odpuszczenie grzechów?.....czyzby Jan nie był snem ludzkim? ze go nie obejmowala OFIARA za grzec Adamowy?
Jezus NIE dokonał odkupienia za grzechy, około 2000 lat temu [w 33 ne] jak to korporacja świadków jehowy naucza. Dlatego masz błędne rozumienie.
jak to Jezus nie odkupił grzechu pierworodnego(Adamowego).....uzasadnij to swoje zrozumienie
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
vengo napisał:
jak to Jezus nie odkupił grzechu pierworodnego(Adamowego).....uzasadnij to swoje zrozumienie
Może Ty uzasadnij na jakiej podstawie twierdzisz, że Jezus jaki grzech "odkupił"?
Gdzieś to wyczytał?
 

Davidas

Ten Nieznośny
Dołączył
4 Styczeń 2013
Posty
342
Punkty reakcji
50
Wiek
38
vengo napisał:
Bądź uprzejmy i zapoznaj sie z tym postem (9 grud.16.50)a następnie,odnieś sie do moich wypowiedzi.pozd.
Zapoznałem. Mamy:
1) Skała Prawdziwa = Bóg
2) skała fałszywa = inny bóg
A zatem:
Jaką opoką/skałą według Ciebie jest Chrystus?
Ten, który jest Synem Bożym i Synem Człowieczym, w którym łączą się owe dwie natury Boska i ludzka w jedno. Nie zapominaj, że Jezus nie ma ludzkiego ojca, Jego Ojcem jest sam Bóg, z kolei matką jest człowiek - Maryja. Siłą rzeczy odziedziczył naturę Boską po Ojcu a Jego człowieczeństwo definiuje to, że przybrał ciało poprzez kobietę - jak uczy nas zwiastowanie oraz geneza Słowa. Więc do jakiej grupy Go zaliczysz? Pierwszej czy drugiej?
 

7Teen

Nowicjusz
Dołączył
18 Wrzesień 2012
Posty
355
Punkty reakcji
2
Wiek
46
Miasto
New York
Co do Chrystusa, o którym wspomniałeś :
Davidas,

Oprócz tego co przedstawiłes w poprzednich postach, w odniesieniu do wody daną przez Jezusa, jestem przekonany, że woda, która wypłynęła z boku Jezusa na krzyżu [Ew. Jana 19:34] jest tą samą wodą o której czytamy w Księdze Wyjścia 17:6, Księdze Liczb 20:8-11, Księdze Powtórzonego Prawa 8:14-16.

Daj mi swoje myśli w tym zakresie.

jak to Jezus nie odkupił grzechu pierworodnego(Adamowego).....uzasadnij to swoje zrozumienie
Vengo,

Przeinaczasz co wspominałem.
Jezus z pewnością dokonał zapłaty ale nie zgadzam się z Tobą, że stało się to około 2000 lat temu.

Jakie masz biblijne dowody do wsparcia tego co głosisz?

....wymień mi ,które z religi swiata nie sa korporacjami(osoba prawna)..........może twoja nie ma statutu prawnego...?stad ten twój dyskomfort religijny?
Stwierdziłem to jako fakt, z którym się zgadzasz. Więc dlaczego się obrażasz i sugerujesz fałszywe założenia wobec mnie?
 

vengo

Nowicjusz
Dołączył
28 Maj 2009
Posty
663
Punkty reakcji
0
Davidas napisał:
Bądź uprzejmy i zapoznaj sie z tym postem (9 grud.16.50)a następnie,odnieś sie do moich wypowiedzi.pozd.


Zapoznałem. Mamy:
1) Skała Prawdziwa = Bóg
2) skała fałszywa = inny bóg
A zatem:
Jaką opoką/skałą według Ciebie jest Chrystus?
Ten, który jest Synem Bożym i Synem Człowieczym, w którym łączą się owe dwie natury Boska i ludzka w jedno. Nie zapominaj, że Jezus nie ma ludzkiego ojca, Jego Ojcem jest sam Bóg, z kolei matką jest człowiek - Maryja. Siłą rzeczy odziedziczył naturę Boską po Ojcu a Jego człowieczeństwo definiuje to, że przybrał ciało poprzez kobietę - jak uczy nas zwiastowanie oraz geneza Słowa. Więc do jakiej grupy Go zaliczysz? Pierwszej czy drugiej?
okreslenia użyte w Biblii,dowodzą jedynie tego, że Chrystus ma te same tytuły co jego Ojciec.
Ale różnica między Ojcem a Synem uwidacznia się w tym że
- Ojciec jest Głową Chrystusa, nie ma relacji odwrotnej, żeby Chrystus był Głową Ojca,
- Ojciec jest Bogiem Jezusa, relacji odwrotnej nie ma.
- Ojciec posyła Jezusa, Jezus jest jego Sługą, nie odwrotnie,
- Jezus odda władze Ojcu nie odwrotnie
Nawet jeśli chodzi o stwogrzenie,
- Jezus jest pierwocinami stwarzania a nie odwrotnie
- Ojciec stwarzał przez Jezusa, a nie Jezus stwarzał przez Ojca.

== następne, nigdzie nie napisano wprost, że Jezus jest tym samym Bogiem, co jego Ojciec.

Ale za to napisano wprost, że jest jeden Bóg, Ojciec oraz jeden Pan, Jezus Chrystus.
Dla mnie ważniejsze są dowody bezpośrednie, niż poszlaki, a na poszlakach zbudowana jest doktryna trynitarna.

http://forum.protestanci.info/viewtopic.php?t=7679&postdays=0&postorder=asc&start=285&sid=accc0553210e36f3ae4d8776b66d2aae
=======
Tu znalazłem tem temat ........

Wiec balansowanie na krawędzi użytych określeń aby udowadniać transformacje Boga......traci szataństwem[sprzeciwem] wobec SB


7Teen napisał:
.

jak to Jezus nie odkupił grzechu pierworodnego(Adamowego).....uzasadnij to swoje zrozumienie
Vengo, Przeinaczasz co wspominałem. Jezus z pewnością dokonał zapłaty ale nie zgadzam się z Tobą, że stało się to około 2000 lat temu. Jakie masz biblijne dowody do wsparcia tego co głosisz?
......apostołowie coś wspominali:)

....wymień mi ,które z religi swiata nie sa korporacjami(osoba prawna)..........może twoja nie ma statutu prawnego...?stad ten twój dyskomfort religijny?
Stwierdziłem to jako fakt, z którym się zgadzasz. Więc dlaczego się obrażasz i sugerujesz fałszywe założenia wobec mnie?..


ja ci tylko nadmieniam,ze Ameryki nie odkryles......
 

Davidas

Ten Nieznośny
Dołączył
4 Styczeń 2013
Posty
342
Punkty reakcji
50
Wiek
38
vengo napisał:
Dla mnie ważniejsze są dowody bezpośrednie, niż poszlaki, a na poszlakach zbudowana jest doktryna trynitarna.
Aby nie wywoływać offtopu, odpowiem Ci tutaj:
http://www.forumowisko.pl/topic/213935-jezus-tr%C3%B3jca-czy%C5%9Bciec-piek%C5%82o-problemy-dowodowe/page-3#entry3207731




7Teen napisał:
Oprócz tego co przedstawiłes w poprzednich postach, w odniesieniu do wody daną przez Jezusa, jestem przekonany, że woda, która wypłynęła z boku Jezusa na krzyżu [Ew. Jana 19:34] jest tą samą wodą o której czytamy w Księdze Wyjścia 17:6, Księdze Liczb 20:8-11, Księdze Powtórzonego Prawa 8:14-16.
Można tak przyjąć. W Ewangelii Jana to Jezus jest Skałą, z której wypłynęła woda. Fakt, że Jego bok nie został przebity przez Żyda wskazuje na to, iż Zbawienie nie obejmie tylko Naród Wybrany, ale i pogan czyli rozleje się na cały Świat - bo owy żołnierz był przecież Rzymianinem. A tą Skałą, na której się oprzemy i z której będziemy pić Wodę Życia będzie Chrystus. My, którzy Żydami nie jesteśmy, ale przez Jezusa zostaliśmy wszczepieni do Bożej obietnicy danej Abrahamowi.
 

vengo

Nowicjusz
Dołączył
28 Maj 2009
Posty
663
Punkty reakcji
0
To i duch jest "skala"?....no bo inaczej macie Dwójce !....zamiast Trojcy!........
a może Trójca formuje sie gdy duch zstępuje na Marie?.......l.paradoks goni paradoks
 
Do góry